• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Da je dobro, onda ti se ne bi događalo to što si opisao. Stavi odgovarajuće ulje (spominjano u prethodnim postovima) do mjere!
 

honda

Član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
56
10w40 motorno da stavim ili.I kad vozim u rikverc cuje se u mjenjacu nesto škrga sta je to
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Na prethodnoj stranici ti piše koje ulje ide i količina. Očito ne pratiš temu.:(wait):
 

vojtkulak

Novi član
Tu od
7 Ožu 2016
Poruka
2
Gdje bih mogao kupiti onaj sklop,nov ili polovan (kardan) koji povezuje vučnu frezu i frezu f600 ? Tražio sam internet adresu MIO Osijeka no ne mogu je pronaći
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Probaj na Njuškalu ,utipkaj djelovi mio honda.
Mio Osijek je sad Eurometal, neznam odkud si oni nisu slali poštom.
Imam ja jedan broj, čovjek ima djelove, neznam jel šalje. 098551979.

10w40 motorno da stavim ili.I kad vozim u rikverc cuje se u mjenjacu nesto škrga sta je to
To što škrga može biti vilica birača brzina, prva i rikverc se uključuju istom vilicom.
Ako u mjenjaču dugo nije bilo dovoljno ulja, može biti, da je i neki ležaj strado.
Probaj doliti ulja ako ga nema dovoljno, pa onda probati dali opet škrga.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vojtkulak

Novi član
Tu od
7 Ožu 2016
Poruka
2
Probaj na Njuškalu ,utipkaj djelovi mio honda.
Mio Osijek je sad Eurometal, neznam odkud si oni nisu slali poštom.
Imam ja jedan broj, čovjek ima djelove, neznam jel šalje. 098551979.

Iz Kutine sam. Fala na brojčeku.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
731
20160312_143536_zps161f1ojx.jpg
[/URL][/IMG]

Plasticni vijak za podesavanje sajle mi je pukao. Prijatelj mi napravio novi vijak, pa sam to htio na forumu podjeliti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
731
Meni je prijatelj napravio. U svakom slucaju je

Bolje da odmah bude metalna.

20160312_143522_zpsowijpvwj.jpg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Tu bi dobro došla još jedna matica (zavarena na ručku) i sa ovom drugom stegnuti.
 

cape

Novi član
Tu od
24 Sij 2015
Poruka
25
Pozdrav, danas nakon duge pauze sam radio sa svojom frezom. Malo sam orao bastu i pripremao za sezone, ali ne zavrsih sav posao. Lijeva blokada mi zakovala,non stop ostaje ukljucena,samo desni tocak vrti. Kad sarafcigerom vratim polugu od blokade na mjenjacu nesto pocne cukat-lupkat, par puta i prestane. Vrti oba tocka dok opet ne stisnem lijevu blokadu, svaki put ostane ukljucena, ne vraca se. Sta bi mogao biti problem,jel nesto zeznuto?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Da li osjetiš razliku kad stisneš desnu odnosno lijevu spojku, da li je isti otpor, da li je isti hod ručice spojke lijeve - desne ? Kad si šrafcigerom vraćao polugu direktno na mjenjaču, da li je bilo otpora?:icon_scratch:
 

cape

Novi član
Tu od
24 Sij 2015
Poruka
25
Tvrdja je lijeva dosta od desne rucke. Kad se vracam u rikverc bas treba jace pritisnuti da blokira tocak. Plug spustam niz brdo a nazad prazan hod. Ne znam sta bi ti rekao za ovaj otpor, nije potrebno mnogo snage da se vrati sarafcigerom. Svaki put kad sam pritisno rucku nakon prvog zaglavljivanja morao sam vratiti rucno. Dal da ja to otvaram? Otvaro sam pretprosle godine mjenjac i promjenio semeringe na njemu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Najprije provjeri sajlu (da se nije pokidala, unutar bužira, pa ide teže), onda pogledaj da li poluga (na koju je spojena sajla) negdje zapinje. Znači pregledati sve elemente izvana i probati ručno djelovat direktno na poluge, da li imaju isti hod i da li pružaju isti otpor. Ako se ne bude zaključilo ništa od navedenog onda će vjerojatno trebati rasturiti mjenjač.
 

cape

Novi član
Tu od
24 Sij 2015
Poruka
25
Sajle nove, poluga na mjestu svom, nista ne zapinje nigdje. kad stiscem rucku dok je ugasena freza vidim da se polako vraca poluga i nesto skrguce u mjenjacu. Danas sam radio bez ikakvih problema sa vucnom frezom,samo nisam koristio lijevu blokadu, rucno sam je zanosio. Sad i nemam bas dosta vremena da rasklapam sve, dok se najbitiniji poslovi ne urade. Nema mi druge nego sve raskopati. Pozdrav
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
To se i meni nekad desi da blokada ostane uključena, (jedan točak ne vuče), nesječam se koji točak.
Osjetim isto da se poluga teže vrača, onda poštelam malo na sajli(zategnem) , i onda bude dobro jedno vrijeme, valjda se od vibracija popusti matica na sajli, a možda i poluga za polugu zapne pa onda opruga nema snage da uključi zubčanik.
Unutra čini mi se nema se šta pokidat, jedino da osovinica poluge šteka.
 

cape

Novi član
Tu od
24 Sij 2015
Poruka
25
Pokusavao sam i to, odmah mi je palo na pamet. Naspricao i wd u buzire od sajli,ali isto mi sve ostaje. Kontam da sam preopteretio blokade, imam rucno radjene zeljezne tockove u kojima se zadrzava zemlja dok radi. Nisam to vidio na vrijeme, tek kada sam skinuo tocak vidim da iza tega nabija zemlju. Tocak bez tega je imao kila kao i sam teg, a jos je freza uvijek isla uz brdo dok sam palio blokadu. I tada u radu je rucka znala biti jako tvrda, jedva je stisnem da iskljucim tocak. Kad zavrsim ove radove ako se sama ne popravi rasturam mjenjac pa cu pisati sta sam nasao.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Dobro je upala...
Tako i meni nedavno.
Pozelija sam da imam "jednog veceg vola", da hondu za njega vezem, lagano mi je je bio pun kufer, ljuljanja i guranja naprid.
Bez utega...
 

Najnoviji postovi

Na vrh