• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

Rera

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
8
Brate hvala ti 100 puta, nije mi jasno kako mi je ovaj u servisu da 2 l za getribu...ako može samo mi potvrdi znači: honda f620y motor g 200...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Rera

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
8
Da u getribe serije 6XX .
Kad san te vec satra za sve daj molin reci mi koje bi ulje moga ulit umisto hondinog originala jer košta 70 kn l, a ja iman prominit u obe getribe, za motor cu ulit original pošto ga ide 6-7 deci, pa to nije problem...hvala...
 

drelkovic

Novi član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
7
Dobar dan svim forumašima!
Zanima me jedna stvar od znalaca MIO f 620 mtk-a i motora Honda g200 (c).
Prema katalogu dijelova za navedene motore raspoznao sam da su na isti ugrađivani i karburatori Dellorto i karburatori Honda. Razlika u navedenim je prihvat Al koljena (lulice) koja se spaja na filter zraka. Razlika u koljenu su širina ulaza tj. rupe prihvata koje su za Dellorto karburatore cca 35 mm a za Honda karburatore 45 mm. Moj mtk ima karburator Dellorto ali kako je dostupnija Hondina izvedba karburatora uz preinaku koljena za filter zraka imate li iskustava da li je svejedno koji se karburator ugradi ili ipak treba poštivati prvotnu ugradnju (bez preinaka)?
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Evo ja ću ti odgovoriti dok ti se ne javi netko tko je napravio točno takvu zamjenu.
Mislim da je potpuno svejedno, samo što moraš nakon takve zamjene poštelati karburator,
jer drugačiji ti je omjer smjese ako staviš drugačiji usisni filter.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
Trebaju ti oni duži vijci (koji drže karb. i lulicu filtra). Nema se što preštelavati, jer mijenjaš karburator. Ovi fi koje spominješ nemaju veze, samo treba da bude redukcija (koja ide u grlo filtra).
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
To jer taj dio, dođe u tijelo filtra.
Ili ovako, samo je kod ovoga manji fi za Hondu G150.
 
Posljednje uređivanje:

drelkovic

Novi član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
7
Hvala za sada na odgovorima. Naručio sam polovnu Al lulicu/koljeno za honda karburator, trebala bi doći slijedeći tjedan, izvijestim poslije za primanja.

Fi mjere koje sam spominjalo odnose se na karburator i Al lulicu. Na Dellorto karburator šarafi prihvata lulice su 35 mm, na honda karburatoru razmak tih šarafa je 45 mm. Nije moguće zašarafiti i postaviti na Hondin karburator lulicu od Dellorto karburatora. I u katalogu MIO za Honda g 200 motore označene su obje verzije i karburatora i lulice...
 

Prilozi

  • Motokultivator katalog-motor-honda-g200 filter.pdf
    99.2 KB · Pregleda: 39
Posljednje uređivanje od moderatora:

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Skidao sam ovu šipku od karburatora, sada me zanima di treba bit šipka desno ili ljevo kada se stisne matica
 

Adis

Novi član
Tu od
26 Ožu 2020
Poruka
4
Pozdrav....novi sam ovdje.neki dan sam pravio redke za krompir gdje sam primjetio da mi pogonska osovina na desnoj strani preskace i cuje ce kao neko struganje pa molim za pomoc oko tog kvara dal ste imali i vi takvih problema i sta uraditi u takvoj situaciji? U napred zahvalan.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
728
Kod mene je preskakalo kad sam orao. Mislim da su to kandże. Zamjenio sam sajlu blokade i nije više preskakao. Ako je dobra, samo malo popusti na španeru.
 

Adis

Novi član
Tu od
26 Ožu 2020
Poruka
4
Pozdrav...imam hondu f420 i imam problem sa paljenjem kad je hladna i kd duzi period nije paljena onda moram uzet svjecicu ocistiti i onda upali i kad je topala onda pali bez problema pa me interesuje u cemu je problem i koje je rijesenje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh