• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Ako Mrga neče pokloni meni.
Rado primam na poklon stare sviječice kratkog navoja, ove nove im nisu ni sluga
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dajem prednosti kolegi MUHA da mu vratim uslugu za kurblu :) što ne isključuje kobase koje dugujem
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Ma pusti kurblu, to je ionak bila zajebancija. Mene više boli kaj nikad nismo video paljenja dobili, ali kaj je tu je ;)
Kobase, nisi dužan, a i da zoveš nebi došel jer te onda više nebi za kaj imal zajebavati 🤭

A svječice, stare svječice kratki navoj bi ja rado dobil na poklon, a o tome bu kolega Brgud odlučil
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
Stare svjećice koristim za određenu statistiku, i uostalom kad mi koja zatreba onda ih prehitivam ako bi našao neku koja bi mogla poslužiti. Samo sad nisam siguran da li je (među njima) koja za Hondu?:rolleyes:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ma pusti kurblu, to je ionak bila zajebancija. Mene više boli kaj nikad nismo video paljenja dobili, ali kaj je tu je ;)
Kobase, nisi dužan, a i da zoveš nebi došel jer te onda više nebi za kaj imal zajebavati 🤭

A svječice, stare svječice kratki navoj bi ja rado dobil na poklon, a o tome bu kolega Brgud odlučil
Muha, ti si kak neka dama kaj se samo premišljavaš...:)

Ja mislim da moramo stati kod Purge u Zlatar Bistrici (tvoja preporuka) da mi popijemo i pojedemo nekaj, bilo bi dobro i da nam se kolega ZJ pridruži... nikako da se sretnemo...

Pozdrav, kakva su iskustva s ovim motokultivatorom?
Odlična, pali ko metak, delam ukupno sa 3 kom tog modela:
- kod roditelja Mio F620 od cca 2005. godine - kupljena nova + priključci
- kod tasta Mio 620 od cca 1999. godine - kupljena nova + priključci
- od ove subote ponosni vlasnik FY600 iz 1987. godine gotovo u tvorničkom stanju, pisao sam u postovima ispred.

E ova treća je prava kvaliteta, prava HONDA G200 gore, kromirane ručke i auspuh, farbano kak spada a ne da otpadne boja nakon 2 mjeseca kak kod mojih roditelja na novoj itd... uglavnom pali na pol okretaja motora i to bez čoka i s krivom toplinskom vrijednosti svijećice... :) šalta bez zapinjanja, neznam kakvo je stanje getribe, da li je to kvaliteta ili je getriba u banani ili su ove novije s lošim dijelovima... neprecizno napravljeno itd..
 
  • Like
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Muha, ti si kak neka dama kaj se samo premišljavaš...:)

Ja mislim da moramo stati kod Purge u Zlatar Bistrici (tvoja preporuka) da mi popijemo i pojedemo nekaj, bilo bi dobro i da nam se kolega ZJ pridruži... nikako da se sretnemo...
A ne, ne, ne. S ZJ-om ti dogovaraj zasebno.
Ako se okupljamo idemo ja i Puki, mi dva smo najviše zaslužni. Ja sam nabavil, a on je prepeljal do tebe.
ZJ je i onda htel mukte prejti s onim kompresorom koji bi ionak još dan danas na stalaži stajal 🤭

Da se ja baš premišljam nebi rekel, akcija kurbla je bila prije deset let ;)
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Muha, ti si kak neka dama kaj se samo premišljavaš...:)

Ja mislim da moramo stati kod Purge u Zlatar Bistrici (tvoja preporuka) da mi popijemo i pojedemo nekaj, bilo bi dobro i da nam se kolega ZJ pridruži... nikako da se sretnemo...


Odlična, pali ko metak, delam ukupno sa 3 kom tog modela:
- kod roditelja Mio F620 od cca 2005. godine - kupljena nova + priključci
- kod tasta Mio 620 od cca 1999. godine - kupljena nova + priključci
- od ove subote ponosni vlasnik FY600 iz 1987. godine gotovo u tvorničkom stanju, pisao sam u postovima ispred.

E ova treća je prava kvaliteta, prava HONDA G200 gore, kromirane ručke i auspuh, farbano kak spada a ne da otpadne boja nakon 2 mjeseca kak kod mojih roditelja na novoj itd... uglavnom pali na pol okretaja motora i to bez čoka i s krivom toplinskom vrijednosti svijećice... :) šalta bez zapinjanja, neznam kakvo je stanje getribe, da li je to kvaliteta ili je getriba u banani ili su ove novije s lošim dijelovima... neprecizno napravljeno itd..
Hvala, kako on radi sa priključcima, je li bolja vučena freza ili noževi na osovini?
 

gkatusa

Novi član
Tu od
29 Ožu 2018
Poruka
5
Lijepi pozdrav svima. Lijepo bih Vas zamolio za jednu informaciju. Slučajno sam kupio, nazovimo je Honda 606. Na njoj je naravno mjenjač sa 3 brzine i rikvercom te dodatno ugrađenim motorom G150. Sve je bilo u lošijem stanju nego sam mislio te sam želeći da imam solidan stroj svemu napravio generalku tj. mjenjaču i motoru kod majstora. Upravo je bojam i problem je sljedeći:
nosač motora je skoro pa improviziran za ovaj motor G150 kada je zamijenjen sa Disela i htio bih, kada sam već toliko utrošio zamijeniti i taj nosač.
Koji nosač odgovara za motorG150 i mjenjač sa 3 brzine i rikvercom, a da nemam dodatnih improvizacija. Da li ovaj sa slike od modela F620 odgovara mjenjaču i mome motoru? Zahvaljujem unaprijed na odgovorima.
 

Prilozi

  • nosač.JPG
    nosač.JPG
    15 KB · Pregleda: 9
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Koji paše neznam,ali se tu daju napraviti međuploče,imaš negdje nazad u temi pa pogledaj,ako ti nije problem postavi koju sliku,da se vidi kako je sad napravljeno pa ćeš dobiti još koji savjet
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
U startu si sve krivo posložio. Sve serije od F 600 pa na dalje i maju motore koji imaju pogonsku remenicu sa bregaste osovine. To i nije neki osnovni problem ako radiš samo sa noževima na pogonskoj osovini, ali bi bi problem ako radiš sa vučenom frezom. Kao prvo onda bi bila prevelika brzina na pogonskim kotačima i kao drugo G 150 nema dovoljno snage za pogon freze.
Taj nosač motora odgovara F604 i 606, znači za diesel motor na tim serijama. Taj nosač odgovara svim serijama F 600 (pa na dalje) ,a ali ne u kombinaciji sa G150.

Tako da je to promašeno, kao prvo G 150 je preslab za F 600 i kao drugo treba naći kombinacju za montažu i vezati ga sa mjenjačem. Vezni lim od f 600 ne odgovara i isto tako ne odgovara vezni lim od G150. Sve se to da odraditi ali treba se malo pozabaviti time i nije nemoguće. I ono najbitnije treba uskladiti okretaje G 150 odgovarajućom remenicom.

Moj savjet, najbolje bi bilo montirati diesel motor kakav je bio (ali znajući ) da je to gotovo nemoguća misija! Dalje montirati G 200 ili neki kineski motor od 5 - 6 KS.

Dva primjerka motora koji bi odgovarali.:coffee:
IMG_20170619_202808[1].jpg
IMG_20220727_201831[1].jpg
 

gkatusa

Novi član
Tu od
29 Ožu 2018
Poruka
5
Zahvaljujem na iscrpnom odgovoru. Nažalost to sam sve shvatio ali kada sam već kupio i napravio generalku na motoru i mjenjaču. Znači kupljena je freza "600 i neka" sa motorom G150 sa već prepravljenim nosačem i promijenjenim remenicama. Remenica na motoru je vanjski promjer 7,5 cm, a na mjenaču vanjski 12,5 cm. Dali je to u redu za normalan rad što se tiče remenica za uskladiti ovaj motor i mjenjač? Tj. da ima snagu kao npr. F400. Zašto bi bio problem sada sa pogonom noževa? Naravno da če biti slabiji ali smatram da će frezati kao ovi manji modeli. I da li on može kaao takav pogoniti 6 redova noževa?
Htio sam sada, jer mi ovaj improvizirani nosač motora izgleda nikako kada sam sve uredio, staviti nosač od F600 i upasati ovaj motor na njega. Da li to može ako su remenice ok?
 

Prilozi

  • WhatsApp Image 2022-10-30 at 08.30.41.jpeg
    WhatsApp Image 2022-10-30 at 08.30.41.jpeg
    42.2 KB · Pregleda: 17
  • WhatsApp Image 2022-10-30 at 08.29.34.jpeg
    WhatsApp Image 2022-10-30 at 08.29.34.jpeg
    35.6 KB · Pregleda: 19
  • WhatsApp Image 2022-10-10 at 14.11.48 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-10-10 at 14.11.48 (1).jpeg
    59.4 KB · Pregleda: 19
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
Remenica na G150 je originalna (na F 400), i isto tako fi remenice koji si naveo je 12,5 (odgovara fi pogonjene) remenice na F 400. Znači da si ti mjerio remenicu na mjenjaču F 600 (manju) koja odgovara navedenoj mjeri od fi 12,5, sa ti omjerom ćeš dobiti prevelike okretaje na ulazu u mjenjač.

Primjer kako treba to izgledati, pogonska remenica na radilici motora (je koliko se sjećam) fi 80 mm i remen na remenicu mjenjača ide na veći promjer remenice 170 mm. To sam slagao dosta davno , ali koliko se sjećam ta kombinacija je bila zadovoljavajuća za rad sa noževima na pogonskoj osovini, znači samo brze.
motor-robin-subaru-sp-170-6.0-hondu-f600-620-slika-72132448.jpg motor-robin-subaru-sp-170-6.0-hondu-f600-620-slika-72454632.jpg
Drugi primjer , tu je remenica fi 100 , ali to složeno za drugu namjenu (samo za vožnju)
IMG_20170701_202241[1].jpg
Da bi dobio zadovoljavajuće performanse sa G 150, nabaviš jedan Mio 350 i taj motor montiraš na njega. Ovako taj motor na F 600 malo komplicira stvar realizacije (ne da nije izvedivo) je izvedivo ali je krajnji rezultat NE dobivanje zadovoljavajućih performansi.

P.S. Nepotrebno citiranje prethodnog posta, bez obzira što je taj post moj.
Umjesto hvaljenja i citiranja, jednostavnije je samo stisnuti Like, ako ti nije Bed.:LOL:
 
Posljednje uređivanje:

Corto

Novi član
Tu od
20 Velj 2023
Poruka
9
Pozdrav svima,
u fazi nabavke sam kopačice za okopavanje oko voćaka i znalci na jednoj drugoj temi su mi preporučili da potražim F600/620.
E sad, pošto sam ja te strojeve vidio samo na slikama, a i inače nemam puno iskustva sa kopačicama, molio bih znalce ovdje da mi pomognu oko nabavke.
Pošto su to strojevi uglavnom stari 20+ godina, na što bi naročito trebalo obratiti pažnju prilikom kupovine? Što bi vi gledali kada bi kupovali sebi?
Da li ima nekih specifičnih kvarova koji se dadu prepoznati?
Da li neki načini korištenja mogu više potrošiti stroj (npr. vučena freza, roto kosa, plug,...).
Nakon kupovine, što bi trebalo napraviti, obzirom na starost, ako nešto nije napravljeno baš neposredno prije kupnje (ulje, sajle,....)? Makar iz preventive, da sam na miru neko vrijeme.
Zahvaljujem unaprijed
Corto
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
Samo gledaj škarigo i NE puši "Što ti prodavač trabunja"!
Ili još i bolje proslijedi meni pokoju sliku (po mogućnosti) bez da slikaš prodajalca.🧐
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
722
I ako naiđes na 604 ili 606 dizel isto su dobre. Prednost sto nema karburator ni svjecicu i uvijel pali. Sve je isto kao 620
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Motorno 15 W40 po knjizi.

Može i 10 W40 ako radi u temperaturnim uvjetima od -10 do +15 stupnjeva
Ako radi od +15 do +35 stupnjeva onda ulje 15 W40
 

Daweed

Novi član
Tu od
20 Ožu 2023
Poruka
7
Hvala puno.

Znaci isto ulje i za motor i za menjac i za filter vazduha
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh