• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nasel sam račun i priručnik od svoje roto kose za f600,kupljena je u 2mj 1998god.
Rade dva modela rotokosa,za f600 i f450 razlika je u Širini i naravno dužini noža,600mm,700mm su Širine kućišta.
Za sami prihvat nista ne Pise,al meni nekak izgleda kao da su isti,mada ne mor biti.

Moja je počela slinit na dihtungu glave,pa preko da ju osvjezim nakon 28godina explatacije.

Nije počela pokazivati znakove gubitka snage,osim kaj je malo počela trosit ulje,pa idu i nove karike.


Puno hvala kolegi @Ivanuz kaj mi je u kratkom roku dofural dijelove,puno hvala kolega,spasil si me!!!
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@ivanz daj mi molim te reci dal moram pazit kod okretanja dihtunga posto ima rub s jedne strane?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Svejedno je kako staviš brtvu glave. Da li si nabavio original karike ili zamjenske? Ako su zamjenske , obrati pažnju na drugu kariku ! Sad kad si je otvorio, dobro bi bilo provjeriti klipnjaču (najprije dobije luft na radilici), i naravno kako ti je MUHA sugerirao ventile. :8):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ventili nisu oštećeni i kad zatvore ne prolazi Niš kroz njih.
Dihtung glave je s jedne strane ravan a s druge ima rub.
Karike su japanske.
Kad zvadim klip vidjet cu potrosenost cilindra i luftove kad otvorim poklopac.
Za sada izgleda da nema lufta i cilindar nema zuba.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pogledaj gore sliku di su dihtunzi glave,lijevi je novi i ima rub okolo rupe a s druge strane je ravan,glatki.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Ma to ti je neki fušerski dihtung ! Kad ga budeš stisnuo onda će se poravnati i biti će ravan sa obadvije strane. Zašto nisi nabavio originalne kompletne brtve ?:eek::
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozes i stari dihtung vratiti ako nije metalni prsten nigde ostecen. sluzice mozda i bolje nego nov. ako je dobar ja ga nediram
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zašto mi je propustio onda?
Mislim dat glavu poravnat kod tokara.
Nema dijelova za nju u ZG za Hondu ni za lijek.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ma to ti je neki fušerski dihtung ! Kad ga budeš stisnuo onda će se poravnati i biti će ravan sa obadvije strane. Zašto nisi nabavio originalne kompletne brtve ?:eek::


dihtung je dobar, kupljen u tvornici mio standard Osijek, kao i karike......ovo su original karike, a još se mogu kupiti karike od MOTINS-a, kod njih je zadnja uljna karika iz jednog komada, dok kod originala je iz 3 komada.......slovo N treba biti okrenuto prema gore.....i to je to

dihtung glave mislim da nemožeš okrenuti nikako drugačije nego što ti vijci određuju.......nisam sada siguran, al lijevi i desni raspored vijaka mislim da nije jednak......samo treba dobro očistiti površinu od starog dihtunga........

novi set brtvi u drugoj trgoviti u OS, dođe 250kn, s tim da je brtva glave od klingerita cijela, osim onog ruba.......i meni osobno izgleda taj komplet da nije original......

po izgledu glave, mislim da ju neće trebati ravnati, jer nije nigdje puno puštala, neke budu jako masne između glave i bloka, i takve treba izravnati, ovo mislim da nema potrebe......
 

Rudar

Član
Tu od
22 Lis 2014
Poruka
39
Jesenas sam kupio hondu i nakon bojanja i ostalih peripetija došao je na red motor,dao sam ga kolegi koji te stvari radi godinama i ima više iskustva pa rekoh da se ja ne natežem i zivkam ga svaki dan,,,,uglavnom i mene je to vodilo da ga malo osvježim,međutim mi je on sugerirao da sve rastavi i da vidimo pravo stanje,veli on kad se troši sve se troši i radilica i karike,,tako je i bilo na radilici je bio jedan "ris",,izvukao ga je tokar na prvoj specijali,,,to mi je i kolega rekao da se znalo desiti tko tako samo prekarika da kasnije radilica ne izdrži jer je već "umorna"
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hvala ivane, na odgovoru i napravit cu kao si rekel!

Moja nije ubijana i pazena je,ulje je mjenjano dva puta godišnje,a puno godina je stajala i nije nista radila,sada samo kosi i ponekad malo pokopa komad vrta.

Ako je toliko radilica umorna neka pukne pa ćemo opet ići raskapat i slagat.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nije se ris napravio što su se samo karike zamjenile, ako je cilindar dobar, klinjača, ležajevi od radilice, koji nikada neodu.......onda nevidim razlog zašto nezamjeniti samo karike, i dobije se dosta s tim.......jer karike kada budu trošne u opterečenju stara karika pukne i onda sve ode, i onda treba puno više novca, a da se karike naprave na vrijeme, honda ide još godinama prije prave generalke......

ja sve honde što sam radio, nije bio problem da je motor bio trošan, pa treba generalku, nego se generalka radila zbog jakog forsiranja gdje malo potroši ulja, kao i svaki stroj i onda ostane i bez ulja, te zariba.......svaku koju sam rastavio nije u sebi imala više od 100ml ulja, a neke su i zaribale zbog nezatvaranja goriva, što je OBAVEZNO, jer gorivo tako dospije u karter, razrijedi ulje i zariba......

znam i honde koje su zaribale, malo......i nakon hlađenja i dodavanja ulja, klip je popustio i radile su još godinama........

kod honde samo treba paziti na ulje, zamjeniti karike na vrijeme, i to je sve.......ići će 100 godina, jer su kvalitetni strojevi.......samo ljudi jako malo brige vode o njima.......

još da dodam, uvijek po završenom sklapanju motora, sipam ulje na kojem piše HONDA, to je kao originalno, neznam ni sam zašto, ima točno pakiranje za jedno punjenje od 0,6L.......iako može i bez problema unutra ina delta 5, što sam sipao i sve je bilo OK, samo je bitno da je mineralno.........
jedna kosilica je bila na servisu, i u nju je čovijek sipao kvalitetnu sintetiku i zaribala je, jer to ulje nije dobro za takve motore......doslovno je pojelo klipnjaču, a to mi je dosta ljudi reklo........
 

Rudar

Član
Tu od
22 Lis 2014
Poruka
39
ma nisu zamjenjene karike pa se ris napravio,već kad sam već htio da ga prekarikam kolega je sugerirao da rastavi sve pa da vidimo kakvo je stanje,nikad ništa nije dirano na motoru pa veli on tko zna kakvo ulje i kad je mjenjano i tko je šta radio s njom,,,ubacio je sve zamjenske jer veli da sa zamjenskim dijelovima nije imao problema,,sinoć me zvao i veli da za tu ljubav donesem 1000kn. i dođem sa snašom na kavu,,e da,,i platine su odmah izmjenjene kao i svjećica koja je veli on još iz yu
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to je OK, ako se rastavlja, i planiraš dugo raditi s njom, da se napravi kako treba........tako sam i svoju napravio, trebalo je srediti radilicu kada je bila kupljena, i sada znam što imam i odlično radi.......a to i nije neka cijena, samo je pitanje kakvi su djelovi ugrađeni........

zanimljivo, kada sam bio u jednoj trgovini što prodaju djelove za hondu i trebao mi je jedan ležaj 6202, pa da uzmem kod njih, jer da nemoram ići na drugo mjesto, i tražili su mi 78kn za SKF ležaj 6202 2Z.......kao to je original od stihl-a pa je zato toliko skup, ja mu kažem da je to skf najobičniji ležaj, al ovaj opet tvrdi svoje.......za nepovjerovati......
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Svaki ležaj je podložan habanju i trošenju (pa tako i taj), neki prije neki poslije ili zbog nečega, nekoga !:icon_e_smile:
Evo originalna garnitura brtvi.:icon_e_wink:

LUYXzgB.jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
i kakva je tu brtva glave?


ovakav komplet sam ja ugrađivao, nije originalan, al može poslužiti......

 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo male pukotine,sve sam ocistil i otvorio deklolo sa strane,dali da mjenjam dva ležaja na deklu od radilice i bregaste i semering ili da ostavim originalne gore?


[url=http://postimage.org/]
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ventili nisu oštećeni i kad zatvore ne prolazi Niš kroz njih.
Dihtung glave je s jedne strane ravan a s druge ima rub.
Karike su japanske.
Kad zvadim klip vidjet cu potrosenost cilindra i luftove kad otvorim poklopac.
Za sada izgleda da nema lufta i cilindar nema zuba.
Nisu oštečeni, a na zadnjoj slici vidim gareži. ventili imaju i vodilice pa to provjeri :icon_wink:

Pitah te kak je stara brtva glave bila okrenuta. postoji pravilo kak bi brtva trebala biti okrenuta (važi za sve).
Rub na brtvi mora biti jer je na tu stranu zapertlan, ali je ta strana obično uža.

Glavu samo prošeči po staklu po šmirgl papiru i ona bu ko curica, isto možeš napraviti i sa blokom.

Cilindar nije u cvjetu mladosti i bilo bi ga dobro malo pohonati ili barem nahrapaviti šmirglom.

Semering dekla promjeni, a ležaji ako nemaju lufta ne diraj. Samo ih nemoj oprati, ako več nisi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh