• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne ta ide druga,na jednoj slici sam ju stavio u cilindar da se vidi potrosenost.
Ona koja je malo kao pobrusena po rubu koji klizi po cilindru ide prva.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Tak da, vidim ja da se mi ne razumijemo oko tih karika.

Zbunilo me ono Brgudovo objašnjenje u kojem objašnjava da ta prva karika ima utor i da briše ulje.
Prva karika ništ ne briše, kroz nju briše ..... kompresija
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo slika još od centrifugalnog regulatora gasa.

Evo ovdje se vidi Sipka koja diže i zabacuje,pljuska ulje po kucistu ,karteru.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Kaj ta "šipka" nije bučkalica na polutci klipnjače?
Malo mi slika loša
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da to je ta Sipka kako ti velis buckalica ulja.
Zanimljivo je kod ovih motora da je razina ulja kad je na max. ispod sva 4lezaja,i ta buckalica,prskalica ili ti raspršivač ulja dovoljan da se podmazuju ležajevi i bol na na klipu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Tak da, vidim ja da se mi ne razumijemo oko tih karika.

Zbunilo me ono Brgudovo objašnjenje u kojem objašnjava da ta prva karika ima utor i da briše ulje.
Prva karika ništ ne briše, kroz nju briše ..... kompresija

Mala ispravka # MUHA, ta karika (sa rubom nije originalna), sa gornje strane ima oštar rub, a sa donje strane ima rub (i to se vidi na slici). Znači ja sam napisao "da ako se ta karika montira, kako je na slici, onda postoji mogućnost probijanja ulja na brtvi glave", zato jer ne skida ulje sa stijenke cilindra. Znači karika "bijela" sa malo skinutim rubovima ide prva, a ova "crna" sa rubom (bi bila kao druga ?).
Na prvoj slici su originalne (standardne) karike za G150 i vidi se da druga karika "nema nikakav rub".

74gBroN.jpg


Na ovoj slici se vidi, lijevo je kutija od originalnih karika, a ova desna kutijica je od zamjenskih karika (za usporedbu). Moglo bi se zaključiti da su te karike (koje je nabavio oficir, bile u takvoj kutijici).
MtSOXcc.jpg


# oficir, da li si pregledao ventile ?
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Karike nisu bile u kutiji nego u prozirnoj foliji.
Ventile sam stelal na proljeće.
Sada su prekontrolirani i zazor je dobar.
Jedna je na 0.16mm,a druga na 0.21mm.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Da li je na njima bila deklaracija ?
Koji si ventil stavio na 0,16 mm ?:icon_rolleyes:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Znači da nema "niti teoretske šanse da su to originalne karike". Mogu biti "originalne" po onom "rekla - kazala". :(emo):
Čini mi se da se u nekom postu, spominjalo kako su to orig. kar...:icon_lol:
Ventili, što se tiše zazora su OK !:(emo):
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Mozda do nesporazuma dolazi jer nije definiran pojam original. Ako je mio radio motore, onda to nije honda:icon_scratch:. Oni prvi motori su mozda i bili original, a kako je vrijeme prolazilo sve je vise bilo domacih dijelova. Na to me navodi cinjenica da su koristili Del Orto rasplinjace.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Čovjek veli da su karike došle iz Japana,al ja neznam puno o nabavci dijelova za Hondu g200,brgud ova je g200moja a ne 150.
Ivan z ce vam pojasnit kad se javi,ipak ih je on raskopal hrpu i slozil dvije hrpe...:icon_kidra::icon_jook:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Pliz !!! Valjda nisi toliko naivan.:(angel):
Znam da radiš G200. Ja sam ti stavio slike od karika za G150 jer momentalno nemam niti jedan komplet (novih) za G200, samo radi usporedbe, da vidiš razliku. Inače sam takve karike ugrađivao na G 200.
Što se tiče ventila, provjerio si samo jedan od tri elemenata koji su bitni, ostala su još dva, a to su: provjeriti dosjed i zračnost vođica - ventila.:cool:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dlesa upravu si nisam pisao o tome jer nisam stigao i imam doma goste i ludnicu već par dana.
Dakle klip na celu ima jedan trokutic i taj trokutic mora biti u smjeru i blizini ventila znaci okreće se prema ventilima.
Brgud gdje nabavljas karike originalne??
Sto se tiče ventila nisam ih vadio van niti sam imao namjeru jer motor radi dobro i vizualno pečurke i dosjed je super,cijelu noć sam ostavio nafte na ventilima i nista nije prošlo kroz dosjed.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
http://www.hongoldonia.hr/ovlasteni-servisi
svi su oni ovlašteni i prodaju "orginal" pakiranja. Kaj je unutra sam bog zna.
Orginalni dijelovi su jako masni i teško da si ih neko može priuštiti.

Kaj se karika tiče ta svjetla (mi smo govorili kromirana) je uvjek prva. Druga može, a i nemora imati rub. Dali ima ili ne ovisi o izvedbi treče, uljne karike.
Ono T je oznaka za TOP, na nekima piše OBEN, na nekima gore ..........., na nekima ništ ne piše, a neki proizvođači koriste to mjesto za reklamu svojih proizvoda.
Pravila za postavu karika postoje, a praksa je pokazala da je u večini slučajeva tak da bilo kaj ako piše ide prema gore
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
N he možda neka oznaka na japanskom mandarinskom jeziku.
Muha gornja nije kromirana nego su joj rubovi pobruseni malo.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Nije kromirana (pobogu), nego je po obodu svijetla a ostatak je crn. E sad, da li je taj obod od nekog kvalitetnijeg materijala ili ne, ja to ne znam. Prva i druga karika koje su bile u radu (one su svijetle). Znači da po tomu sa da zaključiti da su od istog materijala. Stare karike kad ih ostavite vani na vlazi odmah zarđave. Moglo bi se reć da su one crne i da je to zaštita, a da prva ima svijetli obrub (to bi moglo značiti da ide prva). Ova karike koje sam slikao sve tri imaju oznaku "T", dok one koje ima oficir čini mi se da samo jedna ima oznaku "N". Ispravi me ako griješim! I te karike su zamjenske. Navedene oznake samo znače da ta oznaka ide gore. Kako je MUHA već naveo. To smo valjda naučili !:(snooze):
 

Najnoviji postovi

Na vrh