• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

Rudar

Član
Tu od
22 Lis 2014
Poruka
39
Kad je jako teško i neće u zemlju ja kontra okrenem sidro i zasad funkcionira i puno je lakše upravljati,ne otima se, velika je razlika u frezanju s blatobranima i bez,
napravio sam si nekakve u kućnoj radinosti da poklope zahvat motika i puno bolje usitni.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Malo se radilo, ovo je frezano dva puta sa direktnom frezom i drugi dan odmah pala jaka kiša i onda zapeklo.
Dobro je što imam i vučnu frezu, ove krupne komade bi direktna samo mješala .
Inače Honda radi dobro, pali iz prvog pokušaja i hladna i topla.Dim iz auspuha je tek malo vidljiv, a potrošnja ulja je odprilike 1 deci na 2-3 sata rada.
364xaLg.jpg
[/URL][/IMG]
82zeFcR.jpg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Potrosnja ulja je vec lepa.Jos malo i moze se desiti odjednom da izbije ulje na iber da znas. Spremaj novce za remont polako.Tako je i moja trosila otprilike i odjednom stala jer je ulje zagusilo. Karike iako izgledaju okom dobre su otkazale ,jer tolerancije su veoma male i kad se jednom zamenu vise se nediraju niti vade ili okrecu .Ako je stublina glatka i bez risa na vrhu originalne karike i dugo si miran
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Neznaci da su karike ispravne ako nisu potrosene,,,,
One se "raskale" pa neupiru u cilindar koliko bi trebale pa tako nebrisu ulje kako treba a i kompresija curi pored njih,,,
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Još jedno teško frezovanje vinograda, potrošila je za 3 sata, skoro 2 deca ulja.
Išao na benzinsku po ulje, i pričam djelatniku šta mi se dešava i on mi umjesto SAE 30 predloži Delta 5- 20-50.
Kaže da je to bolje za istrošene motore, kupim litru pa ću vidit hoće li njega manje trošit.
ZQAd6tO.jpg
[/URL][/IMG]
0MtKwvp.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Ovo bi se moglo reći prije da je košenje vinograda i da potrošnja ulja je malo upitna. Samo pazi da ti ne ostane sa malo ulja.:icon_winkle:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Nisam ja tu travu puno čistio što se namota oko osovina, samo kad se omota oko mjenjača, i kad se nabije na nogu za podeavanje dubine.
Onda se tek počme motor gušit, onda stanem i to izvučem i može ona dalje,hehe, japanac je to.
Možda sam stao jedno 20 puta , nije to puno,hehe.
Nisam stigo ranije to frezat, a onda je tata počeo kosit za svinje pa nisam mogo...
Nasuo sam ulja kod kuće, malo više nego što ide u nju i nisam nosio ulje sa sobom, ali iduči put ču morat nosit ulje i ljevak sa sobom.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,161
imam jednu molbu,ako bi mogao poslikati rastavlen filter zraka sa svim dijelovima
kupio sam uljni filter rabljeni za svoju hondu(inače je imala suhi)pa me zanima dali imam sve brtve i sve dijelove i kako se slaže
imam unutra jednu brtvu koji je sam pola kruga,neznam dali je tako original ili ju je neko sijeko,dali dolazi kakva brtva na spoju između aluminijske lulice i plastičnog dijela filtera
hvala:cool2:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ta gumica gore na plastičnoj čašici je takva polumjesec i ide na jednu stranu imaš zareze na plastičnoj čašici u koju moraju pipci sjest.
A dihtung nejde izmedu aluminijske lulice i čašice filtera.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ja bi ipak stavil brtvu između lulice i filtera ako več u orginalu nema.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,161
Ma i ja sam mislio staviti,ali je dosjed jako na knap,pa sam ipak htio pitati
hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nema potrebe jer ima filter tojest plastična čašica ajnzec,rub koji sjedne u lulicu i dihta super več 25god.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Plastika se s godinama usljed sunca i temperature raširi i otvrdne.
Ja bi (ako s ničim drugim barem diht masom) malo pribrtvil, ali ko kak voli.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Iako si dobio odgovore, poslikat ću ti cjeli filter.
@Muha jel može prešpan papir za brtvu, imam ga.

Evo slike, svi djelovi se vide,ima 7 djelova.
J5YhkEr.jpg
[/URL][/IMG]
QqRHiDV.jpg
[/URL][/IMG][/IMG],
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Nema potrebe tu stavljati nikakav dihtung, ni silikon. Zato jer niti na jednome ga nema. Lulica je aluminijska i dosjed je fino obrađen, čašica filtra ima rub koji točno upadne u aluminijski dio i vijak stegne. Samo jedan argument zašto ne, jer su dva različita materijala i precizno nasjedanje. Može se eventualno staviti ako se primjeti da vuče falši zrak (a to se jako lako može ustanoviti) poslije kratko trajnijeg rada skine se filter i ako falšira ostane trag prašine. Bitno je da su ostala 4 dihtunga na krburatoru ispravni.:(hi):

C9ZXPwa.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
dlesa18;1116719 @Muha jel može prešpan papir za brtvu kaže:
Ma može, kaj god samo da nije na suvo.

Nema potrebe tu stavljati nikakav dihtung, ni silikon. Zato jer niti na jednome ga nema. Lulica je aluminijska i dosjed je fino obrađen, čašica filtra ima rub koji točno upadne u aluminijski dio i vijak stegne. Samo jedan argument zašto ne, jer su dva različita materijala i precizno nasjedanje. Može se eventualno staviti ako se primjeti da vuče falši zrak (a to se jako lako može ustanoviti) poslije kratko trajnijeg rada skine se filter i ako falšira ostane trag prašine. Bitno je da su ostala 4 dihtunga na krburatoru ispravni.
Nek radi ko kak hoče, ja sam na svojoj zadihtal.
Oni boldani razlozi koje si ti navel su za mene baš razlozi da se stavi nekakva brtva da se nebi dogodilo ono ako koje spominješ u zadnjem dijelu posta :icon_wink:.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Ponovio sam frezanje vinograda, sad je bilo još teže, jer kiše je bilo jako malo.

Honda je čudo, samo 5 konja stroj, a kao da ima barem 8.
I ovo ulje delta 5, 20w-50 je odlično ,troši ga dosta manje, to sam i po dimu iz auspuha vidio, puno manje dima plavkastog je bilo.
XXdgRGB.jpg
[/URL][/IMG]
jMZoifm.jpg
[/URL][/IMG]
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
To je masina bez obzira sta ko rekao za nju. Ja sam juce isekao sve zile takoreci do panjeva sa njom a ledine je isfrezovala neznam ni koliko . A skoro nepamtim da je teze frezovanje ikad bilo nego sad. Nikad 1 brzinom jos nisam frezovao e sad moram na deonicama i prvom negde. Odbi mi ruke koliko trza na ruckama ali nepopusta dizelcina ni malo
 

Najnoviji postovi

Na vrh