• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Ako ti klapa magnet, znači da nije dovoljno stegnut ili je kajla tanja i slabo stegnuto. Da ti nije zaštopan odušak ?
U kakvom su stanju vođice ?
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ako mu se otpustio magnet onda je najvjerovatnije raskovo utor u magnetu i u radilici i tesko da to vise bude dobro?
Ti magneti su jako veliki i teski i zato se moraju jako zategnit jer inercija magneta je velika i onda napravi to sto sam naveo,,,
 

ante111

Novi član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
29
evo bas sam gledao magnet se nije opustio , jako je stegnut , kad vrtim rukom nista nestruze
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Samo se odluči, da li magnet klapa ili možda nešto struže. To su dvije različite stvari. Ako ne klapa (kako si rekao da je dobro stegnut), onda struže. Najčešće može strugati zaštitna (perforirani lim na ventilatoru), znači da je zaštitni oklop deformiran pa struže perforirani lim po oklopu. Može strugati zamajac po bobini. Provjeriti ova dva navedena razloga.
 

ante111

Novi član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
29
Da i ja sam sumnjao u lim ali upalio sam je bez njega i opet ista stvar. A jedino da skinem magnet pa da detaljno pogledam opet
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
@ante, idući put stavi ulje sae 30, puno uglađenije motor radi, a i po uputi za održavanje piše da ide to ulje,
Nekažem da je problem zbog ulja, ali govorim iz vlastitog iskustva .
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
To ti je mineralno ulje isto ko i sae 30
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Buba

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
43
Pozdrav svima, javljam se iz okolice Karlovca, novi sam clan te od nedavno vlasnik Honde f 620.

Imam auto prikolicu i euro kuku skinutu sa auta.Moze li se to preraditi da paše na motokultivator honda f 620 i kako ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kuka od auta i kpčanje od prikolice se nemogu koristit za motikultivator,na prikolici bi trebalo napraviti prihvat za postoječu kuku na frezi.
 

Buba

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
43
Čuo sam da je moguće, pa rekoh da pitam.
Problem je sto ne bih da uništim prikolicu preradom jer je koristim za auto često.
Postoji li mogućnost da se napravi takav sistem da prikolicu koristim i na hondi i na autu?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da prihvat na prikolicu se napravi na dva postoječa šarafa i samo skineš kuku za auto i prišarafiš na rudo prihvat za hondu.

Al honda nema kočnicu tak da buš moral nogama kočit...
 

Buba

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
43
Hvala oficir.
Imam ručnu na prikolici kojom mogu lako upravljati...

Imaš li slučajno tako nešto na slici da podjelis?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sa drotom nemoj ni pokušavati,uubit češ se!
Imam negdje sliku,kad ju pronadem stavim ju.

Evo ovak sam napravil da imam zakretanje ljevodesno po neravninama,a prihvat sam iskoristil njen,al nisam bil zadovoljan jer nisam imal puni ajnšlag ljevo,desno,al je išlo dobro.
IMAG0559.jpg
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Slikacu ti ja sutra moj rucno uradjeni vucnik za prikolicu.Nije tesko ga napraviti samo dve debelozide cevi okrugle koje skoro knap ulaze jedna u drugu i vijkom se pricvrste.Skines sapu pozadi i u te rupe se uradi prihvat original. Mogu povuci tereta koliko hoces nemoze joj se nista a tovarena je sa preko 1 tone
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ako je tako onda nista od vucnika nego ga kupi ili dal nekome da napravi. Nezelim da neko izgine jer to nije zezancija. Dacu ti sliku a to pokazi nekom bravaru ili variocu pa nek ti napravi.Tu nepostoji prosto nego robusno i pouzdano
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Da li nekome treba roto kosa za f400-450 seriju??

Imam skoro novu, odlično stanje sa još jednim nožem i remenicom koja ide na mjenjač honde.

Može zamjena za roto kosu za f600 seriju, mora biti u odličnom stanju.

Po potrebi mogu staviti slike.
 

Najnoviji postovi

Na vrh