• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

Buba

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
43
Nemaš brige vica, imam majstora koji ima alata (bratic), samo vremena nema..
Dobra ideja treba i on će napraviti..

Prikolica je jaka i dobra pa bih da takva i ostane...
A i ja sa njom.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Vrijedi, imam ju ja , jedino ako je gusta livadska trava, onda se pati.
A za košnju djeteline i drugih trava nema problema.
Treba ju samo češće podmazivat sa rabljenim uljem, znači uključit da radi na malo jačem ler gasu i sipat ulja po kosi.
I dobro bi bilo recimo svaka dva sata rada, izvuč reznu letvu van i sa donje strane namazat sa masti.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Evo vucnika za hondu. Duzina od bolcna do drugog kraja je 60cm.
picture-223.jpg
[/IMG] Cevi su na otpadu kupljene debelog zida 3mm od gradjevinskih cevi za skelu. Cini mi se da je oko 65mm spoljni precnik. Cev ulazi jedna u drugu skoz do kraja i na spoljnoj gde ih spaja vijak ima razrez sa gornje i donje strane 4cm a na unutrasnjoj je samo rupa od 12mm. To daje bocni pomak sasvim dovoljan kad se ide preko neravnog terena da se nenapreze ruda ili dizu tockovi a nemoze se izvrnuti nikad jer je to provereno u nemilim dogadjajima.Zadnji U profil je odsecak od fabrickog nosaca kuke od opel rekorda i to je oko 10mm debelo
 
Posljednje uređivanje:

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Buba, jel ti paše ovako nešto?
 

Prilozi

  • priključak na mtk za kačenje auto prikolice.jpg
    priključak na mtk za kačenje auto prikolice.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 592
  • p6170711.jpg
    p6170711.jpg
    68.5 KB · Pregleda: 530

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moja honda nakon polugeneralke radi super,bez dima i s puno snage.
Prvo ulje je bilo crno,a sada nakon izmjene i 6h frezanja i košnje nije ga potrošila ništa i ulje je žuto.
 

Buba

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
43
Hvala vica, hvala željac...
Slike imam a ako i kad nešto bude napravljeno, javim...
Prodaje li neko od vas tako nešto već gotovo?

Ova siva ruda mi se sviđa, željac, sam si je uradio?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Ova siva ruda mi se sviđa, željac, sam si je uradio?

Ma nije to moje. To sam našao dok sam sebi nešto drugo tražio pa sam si skinuo na računalo ako zatreba. Mislim da je to sa nekog francuskog foruma.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dlesa promjenio sam dihtung glave,dobro očistio kompresijski prostor,ventili su u super stanju pa ih nisam diral osim štelanja,nove karike i dva ležaja na vanjskom kučištu i semering bregaste.
Dobro očistio kučište kartera od taloga.
Struja još nije dirana jer je sve kao prvog dana,pali hladna na dva poteza vruča na jedan potez špage.
Fergazer je opran i očiščen.

Sada je u njoj 10w40 ulje selenija i ne dimi ništa i ne troši ga.

Malo je crno znala zadimiti prva tri sata dok nisu sjele karike kako treba.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Jel stublina kod tvoje glatka kao ogledalo, jesi li šta premjeravao, stublinu.
Ovo za ležaje na vanjskom kučištu, to misliš na ležaje radilice i bregaste u poklopcu motora ?
Kod moje mi je čudno, ja jesam vadio klip i vratio nazad klip sa starim karikama, i nije trošio ulje ni dimio plavkasto, tek nakon godinu odprilike je počela trošit ulje, jel moguče da mi je samo uljna karika pukla?
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Izgleda da je i moja 620 zrela za generalku.
Jedva upali, kompresija gotovo da se ne osjeti kad povlačiš špagu,
a kad upali dimi ko ćiro.
Imate li nekoga za preporuku za koga znate da dobro radi ove male hondine motore?
i slijedeće pitanje, kakva je situacija s dijelovima, ima li za nabaviti klip i karike u specijali,
a najviše me zanima s kolikim troškom trebam računati ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Cilindar je sjajni i bez ruba tako da ga nisam dirao.

Kod honde su zazori na pokretnim djelovima mali i ako su ti karike imalo potrošene puštat če kompresiju u karter i trošit če ulje.
Sumnjam da je uljna pikla.
Misli da češ zamjenom karika puno dobit,ako cilindar nije potrošen jako ili napuko negdje.
Cilindar hoče šprungirat na samom vrhu al to nije zabrinjavajuče.

Da ona dva ležaja na poklopcu kartera od bregaste i radilice.

Gubitak kompresija može biti i kroz ventile,ako su nagorili ili loše sjedaju na siceve ili zazora nema,a to kaj dimi je 99% do karika.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Stublina mora biti bez zajeda i ako je ocuvana sa uljem nebi trebalo da je zajedena uopste. Ako ima zajed gore koji se primeti mora se obraditi i dobro ishonovati.Cim si vadio klip karike su se pomerile i nisu u istom mestu i pocinje sa gubljenjem kompresije i potrosnjom ulja. Na vodjicama ventila moze malo propustiti ali nije to vecinom neka kolicina ulja.Klip i karike su najbitniji po potrosnji ulja a radilica i klipnjaca na premeravanje obavezno. Kolegu Ivanza imate koji to moze odraditi strucno.Ali uradjen motor i onaj pred kraj su bas velika razlika u snazi i potrosnji i uopsteno problemima.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Slažem se s tobom kolega vica,kad joj daš malo koliko traži svakih par godina višestruko se vrati,i sad kad su samo karike promjenjene i garež očiščena,radi žešče i bolje prima gas,a o snazi u večim opterečenjima da ne pričam,a super mijje kaj ne dimi uopče osim ako ju predugo ostavim da radi na pola čoka,onda počne trokirat i baca malo mješanog dima,čim vratim čok proradi ko vurica i dima nema.

Sječam se prije popravka kad bi ju vruču ostavio 5-7min na leru i kad bi krenuo dalje kosit,kod prvog dodavanja gasa bi bacila ljepi crni oblak dima i kod extremnog opterečenja takoder.

Po papirima joj piše da u nju ide 10w40 ulje,i do danjega ču se držat toga i da je uvijek na max.,a ako počne s vremenom trošit ulje onda če iči druge gradacije...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Evo jedan primjer na motoru G 200 Prije određenog vremena promijenjene su karike (stavljene zamjenske), klip isto zamjenski (koji je manji problem). Sa tim mtk je radio stariji čovjek i nije baš obraćao pažnju na ulje i zaribala klipnjača na radilici. Čep od ulja nije bio dovoljno stegnut (malo je curilo ulje na njega), i drugi razlog je što se uljna i druga karika potrošile puno više od prve karike (razlog potrošnje ulja). Nadam se da se na slici vidi razlika od prve do druge i uljne karike. Kad sam u cilindar stavio prvu kariku ono skoro ko nova (mogla bi još šljakati) ali kad sam probao staviti u cilindar drugu i uljnu kariku (imale su skoro cca 2 mm zazora).:(devil):

1HHSo4H.jpg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
@oficir, ti možeš u svaki stroj stavit sezonsko ulje, probaj jednom sa sae 30, kad su velike vručine, uglađenije mi radi sa sae 30.
moja sad pali iz prvog pokušaja, i hladna i topla, vj. onda nije kompresija tako loša.
vođica ispušnog ventila je loša, to znam.
Kad završi sezona idem u rastavljanje honde, hehe.
Hvala svima na savjetima.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
U te starije verzije motora moze bez problema leti sae 30. Ali ipak vise volim 15w40 koje ispunjava cak i rigoroznije zahteve sem ako je motor losiji. Tu znaci malo gustina pa ti zato radi ugladjenije
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Samo je viskozitet puno bolji kod 10w40 nego kod sae30
Nema veze ako ga potrosi,,
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Što se tiče karika, kada sam mjenjao, svi koji su imali jednodjelnu uljnu kariku, imala je dosta lufta, izgledalo je kao da je netko mjenjao samo gornju kompresionu kariku, a da uljnu nije nikada mjenjao.

Možda i je tako bilo, to nemogu tvrditi, al ne da je imala 2mm lufta, nego najmanje 5mm:icon_hang:

Zato u originalu je uljna karika iz više djelova, i ta odlično funkcionira!
Al je teža za namjestiti, pa se više ljudi odlučuju za jednodjelnu
 

Najnoviji postovi

Na vrh