• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Tu se vidi da su zamjenske, jer je na drugoj još vidljiv rub. Znači da nova zamjenska druga karika ima rub, po visini je tanja od prve ali samo do polovice.
Što se tiče uljnih karika originalnih i zamjenskih (jednodijelnih - trodijelnih). Po mom mišljenju bi bilo tako da su karike za standardnu mjeru (uljne), bez obzira da li originalne ili zamjenske "jenodjelne" a za I i II specijalu "trodjelne". :(wait):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Samo je viskozitet puno bolji kod 10w40 nego kod sae30
Nema veze ako ga potrosi,,

Kod ovih motora koji se podmazuju zapljuskivanjem, nije tolko bitan viskozitet.
Bitnije je da je ulje "gušće" jer rade na visokim temperaturama, a i zrakom su hlađeni, pa im je radna temperatura viša.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Falivene faze motora? mozes li pojasniti tu prvu rec jer neznam sta to znaci
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
To bi valjda značilo "koji su simptoni ne pravo-vremenog paljenja" kod G 200 .:icon_scratch:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Simptomi su sve sem normalnog rada. Tesko ili nemoguce paljenje ,dimnjenje, ispucavanje na auspuh ili karburator, trokiranje i nema snage itd.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Ja kad sam imao premalenu zračnost, na ispušnom ventilu, ustvari uopće nije bilo zračnosti- nije bilo pucanja na auspuh.
Dešavalo se to da su okretaji varirali, tj. centrifugalni regulator je dizao okretaje da se motor nebi ugasio.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Moze se krivo okrenit ali onda bi jako tesko zasarafio klipnjacu jer ti buckalica zaklanja sarafe,,,
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Okretali su i klipnjacu i klip kontra pa opet radi. Radice i buckalica i naopako samo malo losije ce podmazivati. Najbitnija je kolicina ulja da moze da podigne neku kolicinu. Premali zazor hoce da se cuje na auspuh ili filter ali ne ko ispucavanje nego sitno prduckanje i nemiran rad motora. Vrlo cesto kad se dobro zagreje hoce izgubiti snagu i ugasiti se , a upaliti se moze tek kad se ohladi. Ispucavanje na auspuh je vecinom problem platina ili paljenja , svecice lose ili vode u gorivu
 

ante111

Novi član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
29
Da vica upravo se meni na hond. To događa ali negubi snagu , platine sam podesio na0,35. , dali to moze bit zato sto mi je razvodni lanac labav , i na koliko bi bilo najboje podesit ventile , kad joj dam puni gas ona pukne iz auspuha i to jako , na magnetu ima oznak t i ja sam je poklopio sa oznakom na bloku i stavio zazor na 0.35
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Platine stelujes kad breg podigne fiber i stoji na sredini tj. najvisem delu brega fiber od platina. Po pravilu ide 0,4mm zazor ali ako su losije moze i 0,35mm. Ventile ja teram na zazor 0,20mm oba iako je mera drugacija. Sigurnije je dosta i nema zezancija i ako malo sitno cakce nista joj nece biti. Godinama je radila tako a pogotovu ako su menjani ventili nikako ispod 0,20mm. Fabricki je koliko sam nesto saznao 0,12 i 0,15 .Ali nase gorivo tesko dopusta taj zazor i kvalitet ventila. Mozda ti i propusta neki od ventila kompresiju ali prvo proveri zazor jer ako ga nema cesto nagoru lezista i ventili pa propusta kompresiju
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ona puca samo kad se da ful gas i naglo pusti,probajte ga lagano puštat i neče pucat.
Nakupi joj se višak goriva prilikom naglog zatvaranja klapne pa to detonira na ispuhu.
 

ante111

Novi član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
29
Meni je usisni ventil 0,15 , a ispuh 0,20 a neradi mi ljepo , nemirna je kad dam malo veci gas ona pukne katkad baci vatru na ispuh
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vjerojatno se nakupilo gareži na klipu i kapi cilindra,pa ga zeza.
A i svječica je bitna i njen zazor.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Nisu usklađena tri osnovna elementa za pravilan rad motora, a to su usis, paljenje i ispuh.

NqzqurA.jpg


Ovo je pravilan položaj bućkalice i klipnjače.:icon_sad:
 

Najnoviji postovi

Na vrh