• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Nisam moro prvom, benzinac je lakši pa nekida ruke toliko, a i tvoja je ubrzana to znam da si pričao.
 

ante111

Novi član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
29
honda g200 ulje na klipu i glavi

dobar dan i pozdrav svima , imam problem sa hondom g 200 uradio sam polu generalku mjenjao karike , klipnjacu , lezajeve , brtve i ja nju upalim a ona klapara i cjela mi glava masna od ulja a cilindar je bio jako ocuvam i klip također sad mene zanima sta da uradim i nedimi grama dima
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: honda g200 ulje na klipu i glavi

Od kud prducka? Nije vrag da kroz brtvu glave:icon_question:....Ili je loša brtva, loše stegnuto, a možda niti glava nije ravna.
 

ante111

Novi član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
29
neprobiva na brtvi to je sve ok i malo klapara oko podrucja magneta , brine me odkud ulje na klipu

E glava mi je masna iznutra nemogu skontat sta joj je karike sam dobro stavio , kompresija vrhunska , jedino ako ulje moze uci kroz ventil ali sumnjam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: honda g200 ulje na klipu i glavi

E onda tako napiši, jer ja mislio da ti je glava iz vana masna. Usisni ventil možda, no sad kad si spomenuo oko magneta da prducka, ako se ja dobro sjećam ispod magneta je odušak karter gasa. Ja se više ne sjećam detalja, al ima ekipe koja to ima u malom prstu. Mada nebi se tu imalo što zeznuti, osim da kraj karika toliko jako kompresija bježi u karter da pod zamašnjakom toliko probija.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Re: honda g200 ulje na klipu i glavi

Pojasni malo bolje što si "sve" mijenjao i radio i gdje se pojavljuje ulje i kako si zaključio da je glava masna ako je ponovno nisi skidao ili ako ne slini na brtvi glave ?:confused:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ante111

Novi član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
29
Karike sam mjenjao , ventile sam frezao kut 45 , nova klipnjaca , nove brtve , brusenje radilice , svi novi lezajevi ,

glava je masna zato sto sam je skinuo i vidio a na to me navela svjecica , a ispod magneta nisam vidio odusak samo platine i bobinu u mene je odusak ispod karburatora
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Re: honda g200 ulje na klipu i glavi

Odušak ti je ispod krburatora i škariga. Nisi napomenuo da si mijenjao brtve na radilici (semeringe), ako ti vlaži ulje ispod magneta onda je to na semeringu radilice. Po opisanome radi se o karikama. Ako si stavio originalne ona sa bijelim rubom je prva a ona crna druga. Moguće je ako si stavio neke zamjenske da prouzrokuju takve simptome. Nešto od toga je uzrok .:mad:
 

ante111

Novi član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
29
Re: honda g200 ulje na klipu i glavi

Karike sam skupo platio svi djelovi su originak honda da mjenjao sve ulje mi bali samo po klipu sve drugo je ok , tako sam i stavio karike prva svjetla , druga crna. Uljna trodjelna oznaka je okrenuta prema celu klipa
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: honda g200 ulje na klipu i glavi

Koliko si ujla ulijao u motor?
 

ante111

Novi član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
29
Re: honda g200 ulje na klipu i glavi

Rjec je od hondi f620 i u motor sam ulio 7 deci 10 w 40 ulja
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Koliko si platio karike i da li su karike u standardnoj veličini ili za prvo brušenje ?
Da nije to malo previše ulja ?
 

ante111

Novi član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
29
pise u prirucniku da toliko ulja ide i karike sam platio oko 400 kn i nije bilo bušenja cilindra , jer mi je meštar reka da gotovo da nema,odstupanja ni ovalnosti cilindra
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Za ulje sad napamet ne znam točno ali ide do kraja navoja žutog čepa (kad je motor u vodoravnom položaju). Te karike kao da su pozlaćene (opa... 400 kn). :icon_eyes:
Ako klip košta 286,00 kn, klipnjača 357,50 kn, onda mi se čini da je cijena od 400,00 kn za karike malo ipak prevelika ?:mur:

4y3awKZ.jpg


Ovo je račun za karike od F - 400 195,00 + pdv.
 
Posljednje uređivanje:

ante111

Novi član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
29
I meni isto ali trajat ce , samo mi nije jasno to ulje nikad ga nije zafalilo a ima ga po klipu i neizbaciva ga na auspuh
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Kako si rasporedio zazore karika jedne u odnosu prema drugoj ?:(snooze):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije 7dcl previše to joj je malo više od max.

Kak si kolega siguran da je ulje,da je toliko ulja dimila bi bjelo i izbacila na auspuh ili nebi dugo radila.

Koliko je tebi ona odradila nakon generalke?
I kako je upalila?
 

ante111

Novi član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
29
Zazore sam rasporedio po 120 stupnjeva , nakon generalke upalila je iz drugog puta i radila je par sati na leru , siguran sam da je to ulje meni je to previse cudno kako nedimi a i netrosi ulje , ja vise nisam pametan , i nesto mi klapa u podrucju magneta
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Skini mehanizam paljenja i nakucaj magnet i stegni dobro. Nije magnet dobro nalegao pa on klapara po bobini.To odmah uradi da nebude veceg troska. To sto je masan klip odozgo nemoj da te buni jer motor je tek uradjen i dok nelegnu karike vrlo malo ce potrositi ulja skoro neznatno. Vazdusar je to i cim je podhladjen on mora biti malo garaviji ili vlazan cak. Proveri zazor ventila jer moze prduckati zbog malog zazora i sve mi na to lici.Skini poklopcic za odusku motora i proveri zazor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh