• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,839
Pa ak je delal "generalku", to je svakak moral skinuti van iz bloka.
No, u najmanju ruku, kad skineš iberlauf, budeš videl kaj dela kompresija u karteru (kak je to jednocilindrični motor, on "diše", pa je normalno da puše).
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,616
Na odušak uvijek puše i dolaze pare od ulja, samo zavisi kojim intezitetom.
Ali tu vjerojatno nije problem u vanjskim elementima motora, nego u istrošenosti karika, cilindra, vođica ventila.

Može se tražiti uzrok izvan motora ali ga se neće naći, uzrok je u motoru (bolje bi bilo da nije), čisto sumnjam ! :mad:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ta komora ti se nalazi tamo gdje ti ulazi crijevo od iberlaufa u motor!!
Ona u sebi ima nekaka valkna i slično što sprečava ulje da se diže gore!!
Ako sumnjas na to to crijevo od iberlaufa izvadi iz filtera zraka i probaj tako radit.
U radu češ vidjet dali motor dimi ili ne dimi a i vidjet češ dali ulje ide van kroz crijevo,,

Zanimljivo.Tako je se meni nasuja filter uljem kad je bija jedan manevar sredjivanja jednog kuta i trapavo mi se freza okrenila da mi je jedna strana s nožima gledala u zrak.
Zaustavljeno blokadama i isšaltano, ali se filter zauljija.
Nisam ga prao računa sam da će bolje kupit čestice prašine ako je malo uljava spužva.:icon_scratch:
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Gdje ds kupim noze za frezu,htio bih to pripasat na imt motokultivator,veci kut im je otvoren pa mislim da puno bolje freze od orginalni pogotovo gdje je tvrdo skace ko luda
Hvala
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,616
A pogotovo ne od f600 jer su u promjeru 38 cm, možeš probat pa će ti skakati kao gazela.:(giggle):
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Noz od agrie je dug 19.5 a od honde f400 21.2 cm,mislim da to nije prevelika razlika da bi toliko skakala dapace posto je veci kut noza mislim da bi se dosta prije ukopala.hm ?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nije tu problem u nozevima nego u tezini mkt. Namontiraj neki teg napred i pozadi na ralo jednu brzinu prenosa nize i pola gasa pa da vidis dal ce onda dublje ili ne. Honde su sporije na motikama i teze pa lakse idu u dubinu od imt koji je vise finiser u frezovanju
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,616
Nema potrebe računati dužinu svakog pojedinog noža, nego njihov promjer i gustoću kad su namotirani na pogonsku osovinu !

Znači da ne ponavljam (ali moram) na max. radni zahvat od 85 cm kod f400 dolazi 6 glavčina, ukupno 24 noža.
A na agriji na radni zahvat od 80 cm dolazi 8 glavčina, ukupno 32 noža.
Koja će od ove dvije varijante bolje i sitnije usitnit zemlju ?
Valjda ova varijanta sa gušćim noževima, i manjim promjerom rotatora na manjoj radnoj širini !

Nije problem u noževima, niti u težini mtk., nego je problem u jako jednostavnoj stvari koju je jako lako shvatiti.

A to je, da ako je radna jedinica sa gušćim noževima i manjeg promjera, da će lakše i bolje usitniti zemlju.
Nego radna jedinica sa rjeđim i većeg promjera noževa na šire ukupni radni zahvat. :(wait):
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
730


Ja sam danas frezao sa f604, stavio sam po dva para nozeva, sutra planiram staviti sva tri sa svake strane pa proci po drugi put. Tu cu posijati bijelu djetelinu medju lozu. Trebalo bi biti dovoljo usitnjeno?

Danas sam saznao da postoji nacrt kako se slazu motike na f-620, da postoje redni brojevi na kopacicama. Zna li tko sta o tome?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Evo i ja danas postao vlasnik jedne f620. Kupljena rabljena,u kompletu s željeznim kotačima, plugom za zagrtanje, kopačicama i gumenim kotačima. Prilično očuvana, lijepo radi. Malo ju treba dotjerat. Kod prijašnjeg vlasnika najviše vukla prikolicu, kopačice izgledaju kao da nikad nisu u zemlji bile. Nadam se da će dobro služit. Slike sutra.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Evo i obećanih slika:








E sad imam i nekoliko pitanja.
Prvo ako mi neko može uslikati kako se slažu kopačice na ovu osovinu. Ja sam ih danas složio al nisam siguran da je dobro. Drugo: u kojim brzinama radite s kopačicama, sporim ili brzim? I ako ima još kakvih savjeta budući da se dosad nisam susreo s ovim strojevima. Imam samo neku malu Einhell al to je igračka spram ove. I još da kažem, cijena je bila i više nego dobra.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
730
IMG_20151007_195438_zps0obwwgwd.jpg


Pokusaj s ovim. Skuzio sam da je jedna motika s kracom osovinom i ona ide do mjenjaca. I ja sam svjezi vlasnik f604.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
e hvala. Mislim da sam tak nekako i složio al moram provjerit

Našao sam jednui sitnicu da nevalja. Naime puknuta mi je ručka lijevog bočnog kvačila kod rupe gdje prolazi osovinica. Jel ima to negdje za kupit ili da tražim rabljeno na autopiji?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
730
Meni kotacic gdje se steluje kvacilo, pa ne znam moram li cijelu sajlu mjenjati.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,616
Ova ručica je ista kao i kod malog mije, jedino je možda manja rupa za graničnik sajle.
 

Prilozi

  • DSC00637.jpg
    DSC00637.jpg
    68.8 KB · Pregleda: 140

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Gledam danas neka flekica od ulja na betonu ispod honde. Čini mi se da slini ulje na desnoj poluosovini. Koliko je komplicirano to rastaviti i zamjeniti. Mora li kod majstora ili se da u kućnoj radinosti zamjeniti semering?
Čudno da kod vlasnika nije bilo nigdje ulja ispod nje, a stajala na istom mjestu i prvi i drugi put kad sam bio kod njega.
 

Najnoviji postovi

Na vrh