• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
Ovaj put sam u pravoj temi! ha!
Imam jedno brzopotezno (ne sprdajte me novajlija sam):
raskopavam motor, furam blok na varenje. moram sve izvući van..eeee al malo mi se baš radilica neće van :D jel ima neka fora il treba samo sa izvlakačem uprt?
ako se može nekako bez izvlakača još bolje - jer ga nemam ;)
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
ma da, sa prednje strane ima horizontalnu pukotinu, negdje u zoni di bi puknuta klipnjača opalila o oklopu ;)
dakle, donji dio bloka
malo izvučen materijal, nije na spoju
ako ne uspijem izvući van te dijelove, zatvorit ću ga i cijeloga odfurati, ionak ta ekipa radi kompletne raparature motora i zavarivanja pa valjda imaju alat da maknu šta im smeta..
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
ako nije cikotina otišla na spoj,lakše je..da si bliže rješija bi ti ja to..

eto, ako možeš nabavit, ti meni pošalji remenicu getribe koja meni triba i deklo,ili cili motor i ja ti to zavarim ako nije špjater..
saznaj jel itko zavarija takvo deklo..ako je, i tvoje će bit zavareno..
ja ti nemogu obradit dosjed ležaja i tako šta,nemam čime,ali na ravnom djelu rupu bez problema zavarim..ako je trica aluminij..petica puno teže,sedmica se nikako nemože varit..od nje se rade avioni,kuju ju zakovicama...pozdrav

blok koji je puknut malo njih oće dat varit..stave drugi..pa ti se više isplati kupit drugi motor...
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
e ovako, bez uvrede molim te, al pola toga nisam razumio.
Prvenstveno jer:
1. ovo mi je prvi kultivator u životu, dobio sam ga sa kućom koju sam kupio
2. puno toga vezano uz prvo :D
ne znam šta je deklo, špjater, a u razine aluminija se ne kužim i ne znam gdje bi pogledao koji je aluminij u pitanju?
3. možete mi se smijati kad sklopim motor AKO ne bude htio upalit/radit ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
pozz.
dal netko zna kako se skidaju ili zakrecu rucke upavljaca na starijim modelima f600
odserafim onaj vijak sa plasticnom glavom ali rucke ni ljevo ni desno!noviji modeli imaju onaj vijak sa pomicnom rucicom i tamo gdije se spaja se vide zubi,a moj nema takav sistem.
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
moj se upravo tako okreće - odšarafim i okrenem. možda je zapeklo malo il nešto tako..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
moje neidu nikud valjda je zahrđalo
ne mogu ih nikako rastaviti da ih ocistim.
skinem onaj plasticni dio,odserafim vijak s plastikom i unutra ostane jedan cep koji izgleda kao vodovodna nipla
odsrafim i njega a ispod njega se nalazi jos nekakav navoj
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
e ovako, bez uvrede molim te, al pola toga nisam razumio.
Prvenstveno jer:
1. ovo mi je prvi kultivator u životu, dobio sam ga sa kućom koju sam kupio
2. puno toga vezano uz prvo :D
ne znam šta je deklo, špjater, a u razine aluminija se ne kužim i ne znam gdje bi pogledao koji je aluminij u pitanju?
3. možete mi se smijati kad sklopim motor AKO ne bude htio upalit/radit ;)

zanemari..zayebancija..meni je tribala ta remenica i mislija sam predložit win-win situaciju U SLUČAJU da je ti možeš nać oko tebe negdi..

špjater je jedna legura,osmišljena valjda, da se neda varit,i da moraš kupit drugo deklo..

deklo je kučište motora ili polovica istog preciznije..

koji je aluminij,možeš odredit točkalom i laganim udarcem istog,i procijenom dubine rupe,na osnov udarca..ali za to moraš imat puno iskustva s aluminijem,ili kraj sebe 2 komada aluminija,jednog od seriji 3 i jednog (tvrdjeg) od serija 5..serije3 se dobro vare,dok serije 5 se slabije vare..puno teže je nešto zavarit,i zavareno puno puno lakše puca..

a ja ustvari neznam jel se to deklo da varit,ali pretpostavljam da da..vjerovatnije je..aluminij serije 5 se koristi di triba jak,žilav aluminij,i oblici istog se najčešće presaju u odredjeni oblik,a ne lijevaju kao trice..

aluminij je većini hrvata,nepoznanica,ovakve informacije možeš dobit od vrlo malo ljudi u rh..:cool:
živija
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
čuj, znam di se može naručiti :)
uglavnom, puno si mi objasnio sada. no, DIY kakav jesam (svašta hoću i usudim se), nemam švas aparat, nemam sa čime takve stvari isprobavat. vozim ga direkzno u provjerenu firmu i ćao đaci :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
jel ovo ti asu prodaješ?jel moguće plaćanje pouzećem?
nekako sam skeptičan prema slanju novca bilo kome, ko zna dat oglas na njuškalu..jbga nemoj se ljutit,ali iza onih tv emisija o slanju komada daske umisto mobitela, nekako mi pouzeće daje sigurnost..

rečem da se spakuje u proziran najlon,i zalipi prozirnim selotejpom pa prije nego platim vidim šta dobivam...:icon_winkle:

živija..hvala na ponudi,ako je tvoje,javi se, stavi detaljniju sliku di se dobro vide oni zupci u rupi..pa ćemo razminit brojeve..

ako nije tvoje,zanima me jel netko trgovao, s tim likom iz te koške,i jel se iza toga osjećao prevaren??

koja od onih remenica ide na moju getribu?pretpostavljam najveća,kraj one hrdjave..
 

woody

Novi član
Tu od
5 Tra 2014
Poruka
15
nije moje...naletio na njuškalu dok sam tražio tj tražim onaj cug-start za moj g200 motor da ne moram svaki put špagu namatati

daklem tražim ovo:
 

Prilozi

  • mvTZAEbujyLJ8qBVgY8zkGw.jpg
    mvTZAEbujyLJ8qBVgY8zkGw.jpg
    6 KB · Pregleda: 249

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
znam oko mene nekoliko trgovaca polovnim stvarima..nadje se poštenih ali su rijetki..većinom su to varalice bez premca,bar ovi oko mene..tako bi volija kakvu preporuku za ovog lika od nekog starijeg forumaša..ili kupit od nekog ko nije švercer..ako ne bude išlo tako,vidit ćemo..u najgoroj soluciji kupit ću novi,po onom cjeniku na prvim stranicama doć će malo više od tog polovnog..

eno stavija admin drugu sliku,na onoj 76 strani..sad se vidi kako sve to otprilike izgleda šta radim..zanima me,mislite li das bi mi moga valjak od kumpluga bit previše prema motoru?

onaj valjak je modificiran ima 2 ležaja u cijevi od inoxa..

taj mehanizam ja baš i ne cjenim..na muti ga nemam i ne fali mi uopće..na tomosu sam ga zna raskopavat svako malo..ili pukne konop,ili feder lama,zaprlja se pa zapinje,sto jada s tim..
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
upravo jučer mi je od njega stigao kompletan klip. naime, to mi je puknuto na mom kultivatoru (zbog toga i puknut blok). poslan HP expressom - nemam prigovora ;)
brat mi je bio kod njega, čovjek je legit što ameri kažu.
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
poz novi sam....mozda je neko vec pitao no nisam nasao odg. imam motokultivator mio standard f600 sa g200 masinom, proizvedena 1988.g
honda radi i vozi.....malo nesto kao kvrca u 2. brzini u voznji, pa me zanima jel zna ko sto oko toga? ...dosta se cuje na auspuh da probija i svjecica bude crna, jel to moze biti da se paljenje pomjerilo? i jos jedno pitanje...u masini se cuje nesto da kvrca, jedan covjek mi je rekao da misli da je lanac, pa me sada zanima jel ona ima uopce lanac ili direktno ide na radilicu, i jel neko imao taki problema, i kako ih rijesiti?? HVALA UNAPRIJED :(nod):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
G200 motor ima lanac koji je pogon bregaste osovine i direktni pogon preko remenice ide preko njega. znaci moze se istegnuti ali cuje se ko struganje o deklove. kvrcanje moze pre biti od nekog lufta. velik zazor na ventilima, luft klipnjace, lezajeva. lanac se cuje obicno na leru ili manjim obrtajima kad su konstantni. luft klipnjace ili lezaja obicno kad se naglo doda gas i oko polovine obrtaja pa na vise. za menjac prvo vidi sajlu blokade tocka dal neriba koja pa nece dokraja da otpusti pa se cuje blokada.ako nije to neki zub na zupcaniku fali .za svecicu probaj prvo topliju staviti.ocisti filter vazduha . cadjava svecica je vecinom znak previse mrsne smese [visak goriva] ili hladne svecice a moze biti i bilo cega drugog. cim nije smesa ili uslovi za sagorevanje dobri manifestuje se promenom boje na elektrodama svecice
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Danas isproban novi good year klinasti nazubljeni remen kupljen po katalogu za hondu f600-620 16.7×930 I pase u stotu po duzini i sirini sjeda u remenicu i nakon 3h rada super izgleda i nema pucanja i ostecenja kaj je kod drugih bio slucaj.


Malo od danas.

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh