• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

KRAJPL

Član
Tu od
10 Srp 2012
Poruka
30
Pa nisam baš ja radila, tj. vozila malo jesam od tetka, ali po pričama od poznanika koji posjeduju taj model sam zaključiila da je to nekako najfunkcionalniji od ostalih Hondinih modela. A što se tiče da li bih mogla se "boriti sa njom" mislim da bih. Ima mene :D:

Volim dosta raditi u vrtu i razmišljam da se malo više dam u povrtlarstvo pa mislim da bi mi upravo taj model uz hrpu priključaka koji postoje za njega stvari uvelike olakšao.:confused:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sto se tice F600-620 honde mislim da boljeg i kvalitetnijeg MKT nema. imam je i nikad nece biti prodata. robusnost i pouzdanost im je vrlina i nije toliko teska za rad. malo caka i moze se dosta olaksati rad a blokade su dosta tu da pomognu. ali njena tezina i snaga nisu za igru ko to misli jer trenutak nepaznje ili premor mogu svasta uzrokovati . ako se neko misli sa njom fizicki boriti taj ce pasti ma koliko jak bio. samo treba koristiti ono sto ona vec ima od vrlina a to se stice iskustvom i osecajem. mogu mnogo toga reci sta moze kako ali dok svak neiskusi u radu nece je ni zavoleti. kod mene je sad sa dizelom koji je dosta tezi i brzi preko duplo tako da joj ni sekundu nesmem verovati jer je u stanju svasta da uradi. ali to su moje zelje i tako sam je preradio i nezalim ali moram voditi racuna.mozda Ivanz ili neko od kolega moze pronaci nesto sto vredi
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ima za kupiti dobrih strojeva, model 600/620 bi prije uzeo nego onu malu 400, jer velika kao moja, ima blokade, brža je, ima 3 brzine, veći prednji točkovi, jača je, itd......blokade su najvažnije, i kao kopačica radi odlično.......

- vučena freza za mene i nije nešto, probao, al mi se nesviđa, jer je dosta opasno i nevoli tvrdo.....možda mi se nesviđa jer frezam traktorom, al kopačice su mi puno bolji izbor, i kada se kopačice koriste, treba skinuti prednji uteg......ko nevjeruje, neka proba i s njim......

- plug okretač postoji za nju, netreba na njega trošiti novac, jer trebaju i željezni točkovi, jer sa običnima neće krenuti s mjesta, al netreba orati, ako se dobro očisti, u jesen se može proći kopačicom i ponovno u proljeće

- rotokosa dobro odrađuje svoj posao

- može dosta povući, ja sam vukao uz brdo 15%, oko 500kg+ja+prikolica.......i ide, al trebaju biti utezi na točkovima i prednji uteg

- onaj malo razgrtač može napraviti kanal za poslagati krumpir pri sadnji.....

- rešetkasti plug može dosta dobro poslužiti na manjim parcelama za vađenje krumpira......

stroj uglavnom nije loš, nema se tu što pokidati, ja mogu reći da bi znao kupiti dobru hondu, jer znam sve o njima, i puno sam ih generalno napravio, osim onih f42, one nisu loše, čak imam osječaj da mjenjač malo finije radi nego na ovima 600/620, al svi vučeni priključci sa f42 NEODGOVARAJU na 600/620, treba malo prepraviti kopčanje......

eto malo od mene, nekakvih utisaka o tom stroju, ukratko.....

i naravno, imam kod kuće F620, slabije ju koristim, al ju nebi prodavao, jer je odlična, pa nek stoji.......
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
evoga ja koristim f620 i f420, cak sam radio i sa f450. Razlike u radu su male. Ja osobno i sa f620 i sa f420 maltene jednako izradim svoj vrt, jednia veca razlika je u tome sto je f620 brza u transportu i moze vecu tezinu povuci i sto ima blokade za lakse okretanje (no sto se tice okretanja male iako nema blokada to nije tesko). Na f420 imam kotace od f600\620 (orginal kupljeno) i radi besprijekorno, plug je napravljen od konjskog i orem i sadim bez problema...
Ovi noviji MTK nije da nevaljaju dobri si...no ipak ovi stariji su stara skola kako bi se reklo...
 

KRAJPL

Član
Tu od
10 Srp 2012
Poruka
30
Hvala na informacijama. Dosta toga sam naučila. I ja mislim da su starija godišta F600/620 jednostavno od kvalitetnijeg materijala napravljene i gotovo. Nadam se da ću si uspjeti nešto naći.

Zapravo veće jesam. No ima nekih poteškoća oko paljenja. Malo je radila jako je očuvana jedino što je par godina stajala pa navodno zbog toga neće paliti. Nadam se da nije neki veliki kvar i da će ga vlasnik honde moći otkloniti. Honda +vučna freza 4800 kn mislim da je to jako dobra cijena. E a onda kreće kupovina priključaka...

Uzela bih si ralicu za snijeg da li ima netko sa tim iskustva?
I našla sam povoljno vadilicu za krumpir i sadilicu ali piše da je za IMT te da se može kopčati i na druge kultivatore pa ću još vidjeti.

Kako je sa rotokosilicama da li je ista za F420 i F600 ili se i to razlikuje?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Sad je pitanje koliko je stajala van upotrebe? Da li je to par godina ili više ? Najčešći problem je kad mtk stoji van upotrebe i bez povremenog paljenja. Čašica krburatora zarđavi i zna se pojesti navoj vijka koji drži čašicu (treba očistiti i propuhati). Drugi eventualni problem bi mogao biti da je zarđavio cilindar itd.. Potrebno je napraviti kompletan servis, da se izbjegnu veća oštećenja na motoru (ako još ima vatre u njemu).:icon_e_geek:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sama F600-620-700 je vislja i vislje je kacanje prikljucaka i veci je raspon u prikljucku na rudu od ovih manjih. neke prikljucke je moguce prepraviti ili nastelovati pa bi se upasovali. drugo u razlici u brzini izlazne osovine i prikljucak na osovinu za prikljucke nije isti i tu bi verovatno moglo doci do problemcica ali mogu se vecina prepraviti. za prikolicu sam pravio parce vucnika koji se kaci na auto prikolicu umesto sape na ona dva vijka. tako sam iskoristio prikolicu za oboje ,ali to je u slucaju samo da ide po ravnici jer kocnica nema. ralica se da napraviti vrlo lako
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki,

Koje ulje ide u Yanmar motor na hondi 606? Di joj je filter goriva, te da li postoji koja druga tehnika odzračivanja goriva osim ispuštanja na šarafu na cijevi kod dizne?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Ulje možeš staviti 15W40 (kao za sve dizele), ako proizvođač nije propisao drugačije. Filter ulja vjerojatno nema. Za odzračivanje na holenderu na dizni.:icon_smile:
 

KRAJPL

Član
Tu od
10 Srp 2012
Poruka
30
Našla sam jednu Hondu F600Y u Srbiji i paljena je povremeno. Ako ona iz prve upali i radi dobro da li bi trebalo ipak napraviti servis i promjeniti ulje, dali i remen ili ne treba ako radi dobro. Navedena Honda nije puno radila, 81 godište paljena jednom godišnje. Što bi mi bilo najpametnije? I što znači oznaka Y?

Jel netko uvozio neki priključak iz Srbije kako sa carinom?

Lp,
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Da ih nema, ima ih koliko voliš ! Ako pali iz prve i radi bez većeg dimljenja i nekakvih čudnih zvukova (lupanja). Svakako treba promijeniti ulje, očistiti filter zraka, očistiti čašicu krburatora, provjeriti ležaj zatezača remena i remen, provjeriti da je remen u dobrom pravcu.:icon_e_smile:
Kontrolirati ulje u mjenjaču i da ne pušta ulje na pogonskoj osovini.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
uvoziti hondu iz srbije, a proizvedena kod nas......baš kompliciraš, a oglasnici puni hondica.......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Vjerujem ja tebi ali ..... radije bi ja nepofarbanog
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Lako tebi kad si znaš sam popraviti, pa kad je ispravna onda i nije toliko bitno da je pofarbana, ali opet sa druge strane ružno ju je za vidjeti baš svu ruzinu.:8):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Upravo to, kad je ona ispravna lako s njom.
Kist i bojice djeca u vrtiču dobe u ruke (oni koji nejdu u vrtič imaju likovni) pa smo svi za to osposobljeni
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
svi vole malo da lepo izgleda da bi zapalo za oko i lakse se proda. farba vise manje nek samo ona pristojno radi. nemoze nista biti besprekorno a mali novci ali nekad se i to naleti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh