• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Naravno da nejdem, kao prvo jer je garant od ševrcera, a švercer koji se razumije u posel .............. ma kaj bum ja to pisal kad vi najbolje znate sami kak se to dela, jel tak?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki, ako osovina koja drži duplu remenicu s jedne strane i recimo jednostruku remenicu s druge strane od rotokose na getribi od honde 620 šeće lijevo-desno za cca 5 mm, problem je gdje? honda 620/606 (yanmar) je stara 20 god. vozila puno prikolicu

na 620 staroj 4 god to šeće recimo 2 mm (kupljena nova, spava u garaži, godišnje pokosi roto kosom 10 radnih sati)

jel to treba na remont jer bu nekaj pojelo nutra ili ne?

ne mogu nigdje naći slike raskopane getribe od F6xx
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Vjerojatno bi ta remenica trebala imati na sebi tri rupe sa navojen od 6 mm i onaj trokraki lim koji remenicu drži na kraju osovine. Isto kako je fiksirana remenica na ulazu u mjenjač.:icon_e_ugeek:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Remenice su fixirane na osovini čvrsto. problem je da ide osovina s ajmo reći lijevom (dupla, pogon s motora, brze-spore) i desnom remenicom (u mom slučaju pogon roto kose) lijevo desno.... dakle osovina s remenicama u kućištu šeće... i na novoj isto, samo osjetno manje...
 

KRAJPL

Član
Tu od
10 Srp 2012
Poruka
30
vidjela sam ja taj oglas, ali kao što kažu moji prethodnici to je šverc komerc, a lik me uvjerava da je to njegova on prvi vlasnik itd. a još 3 oglasa sa motokultivatorima drži....

neka našla sam si ja strojček i još koji priključak...

kad ih operemo i podmažemo stavit ću na forum...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Da li ti to stvara neki problem (šetanje cijele osovine sa remenicama, lijevo -desno). Kako se to manifestira na rad mtk ?:icon_confused:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
aksijalni luft na osovini mora postojati ali bas toliko je vec mnogo. nisam jos otvarao menjac na njoj ali sta moze i biti drugo nego lezajevi da su polosi .ali ako sve normalno radi i nema cudnih zvukova teraj
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Nema cudnih zvukova u mjenjaču, malo je problem šetanje osovine s remenicom i to na strani roto kose jer mrda remen 13x ali ništa strašno....

Pitanje je samo dosjed zupčanika na ovu osovinu,.... ako su oni kosi dosjedi onda je problem šetanje (no nisam strojar ni mehaničar pa se neznam izraziti... ) da ih ne pojede...

Recimo takvi zupčanici

http://www.google.hr/imgres?imgurl=...iact=rc&uact=3&dur=640&page=1&start=0&ndsp=36
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Prejeftin je to stroj za kose zupčanike...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Zupčanici su ravni, i ako ta osovina previše šeće onda zupčanici nisu uzubljeni 100 %, znači da zupčanici u određenom momentu rade sa smanjenom uzubljenju. I na taj način s vremenom zupčanici rade sa pola uzubljenja (pa samim tim, nejednako trošenje, što dovodi do loma zupčanika). To se neće dogoditi ako ako malo radiš, ali dugoročno nije dobro. U toj priči manje probleme radi na remenima (veće trošenje remena). Veći je problem što će sa vremenom stradati zupčanici. To se može riješiti jedino otvaranjem mjenjača i ubacivanjem "dištancijera" na tu osovinu (jedan ili dva po potrebi). :icon_super:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Hvala na sugestiji... i mislio sam da treba raskopati... no čudno je da na gotovo novoj hondi 620 šeće, ali ne toliko
 
A

Altone

Guest
Naravno da nejdem, kao prvo jer je garant od ševrcera, a švercer koji se razumije u posel .............. ma kaj bum ja to pisal kad vi najbolje znate sami kak se to dela, jel tak?

Pozdrav svima upravo sam se registrirao na ovaj forum inace predobar mi je i puno puta mi je pomogao.
A sad o poslu Muha mozes mi mrvicu vise pojasniti kako to mislis od svercera tj sto po tvom misljenju ne valja sa tim strojem inace imam takvu Hondu F600 stariju i iste su mi moja je negdi 90/91g ukoliko se ne varam gledao sam ja taj stroj kada sam bio tamo usput i ne izgleda lose ok malo je vise farbe ali mi izgleda ok ako mi jos neko moze bolje pojasnjenje dati u svezi toga hvala.

Pozdrav svima upravo sam se registrirao na ovaj forum inace predobar mi je i puno puta mi je pomogao.
A sad o poslu Muha mozes mi mrvicu vise pojasniti kako to mislis od svercera tj sto po tvom misljenju ne valja sa tim strojem inace imam takvu Hondu F600 stariju i iste su mi moja je negdi 90/91g ukoliko se ne varam gledao sam ja taj stroj kada sam bio tamo usput i ne izgleda lose ok malo je vise farbe ali mi izgleda ok ako mi jos neko moze bolje pojasnjenje dati u svezi toga hvala.
I da malo je cijena mala s obzirom da sam istu takvu gledao u jednom ducanu i cijena joj je bila 13000
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

delph

Novi član
Tu od
2 Pro 2013
Poruka
4
Poštovani....molio bih vas za pomoć.....imam problema sa frezom jer mi je mehaničar umjesto originalne opruge stavio neku zamjensku koja ne odgovara (prevelika je) pa ne mogu isključiti frezu pomicanjem ove ručice na fotografiji....da li netko od vas na forumu zna kakva originalna opruga mora doći na to mjesto i gdje se to može nabaviti ? Srdačan pozdrav


lEgHCY.jpg


HsB0S2.jpg


Na drugoj fotografiji se vidi taj "feder" koji je preveliki ili prejak i nema šanse da isključim rad freze bez da ugasim motokultivator
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesi probal maticu kaj drzi rucku popustit pa probat,mozda je krvnicki stegnuta?
 

delph

Novi član
Tu od
2 Pro 2013
Poruka
4
Oficir matica nije krvnički stegnuta, ali sam siguran da je feder (opruga) preveliki....E sad ....kad bih znal kakva mora biti originalna onda ne bi bio problem nabaviti....problem je kaj ne znam :icon_cry:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Na tim slikama ja ne vidim nikakvu oprugu, na znam što vi vidite. Možda tu nema nikakve opruge ? Vidi se samo žica (kao osigurač da se vijak ne otpusti), ako je nešto tu petljano, pa je možda vijak prestisnut pa zbog toga ne možeš prebacivati. Probaj izvaditi tu žicu pa vijak malo otpusti i probaj kako poluga ide. Ako ide lakše onda vijak opet zategni do te mjere da ne ide preteško i opet stavi sigurnosnu kopilju.:icon_kidra:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Skrati ovu za krug ili ugradi slabiju.
najvjerojatnije u MIO Osjek imaju orginal ali mislim da se to doma upaše po želji i manje košta nego orginal

A sad o poslu Muha mozes mi mrvicu vise pojasniti kako to mislis od svercera tj sto po tvom misljenju ne valja sa tim strojem inace imam takvu Hondu F600 stariju i iste su mi moja je negdi 90/91g ukoliko se ne varam gledao sam ja taj stroj kada sam bio tamo usput i ne izgleda lose ok malo je vise farbe ali mi izgleda ok ako mi jos neko moze bolje pojasnjenje dati u svezi toga hvala.
Čovjek prodaje tri makine i sve friško lakirane, a ništa radile. Meni je to sumnjivo i nekak mu ne vjerujem, ne velim da ne valja, neznam, nisam ju probal ni čul kak radi ali ju kupil nebi
Ali, znam za takvu nepofarbanu sa vučenom frezom za 4 soma kuna od prvog vlasnika, jest da se ne sjaji i nije oku ugodna ........

Edit, one dvije izgleda otišle nekom novom sretnom vlasniku
 
Posljednje uređivanje:

KRAJPL

Član
Tu od
10 Srp 2012
Poruka
30
Ja bih si kupila još vučnu frezu. Jel znaš možda jel bi samo frezu prodao i za koliko? Ako možeš da se malo raspitaš pa mi javiš.

Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Jok, kolko ja znam ide samo u kompletu. Ako več nije otišlo, trebal bi zvati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh