• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Da ustvari ima i na motoru malo više praznog hoda, i onda bužir malo, i malo na ručici gasa, i kad se sve zbroji dobije se veči prazni hod.
Malo je kod honde i nespretno odrađen ulaz sajle u ručicu gasa.
Probat ću ovo što si mi ti predložio.
 

dufko

Novi član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
14
Evo kako izgleda zupčanik bregaste kod kineske kopije GX200 [emoji2]
6d9fcea8fb0c97a8b8571ec5acd4c1ac.jpg


Bregasta je od istog materijala [emoji2]

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Šta se desilo sa motorom?
Gledao sam snimke na YouTube, zubčanik je bio od plastike a bregasta je od metala bila.
Nadam se da je i kod mene od metala!

Jel može još slika motora sa druge strane?
Baš da vidim koji je model, ima više vrsta kopija.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dufko

Novi član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
14
a6cef60a8e6f235d199b479c2c1d78e0.jpg


Semering na radilici je propišao pa sam ga zato otvorio, inače radi bez problema, da kucnem u drvo [emoji6] imam i pumpu za vodu na 3 cola sa istim motorom, isto radi super. Malo troše, u freziranju vučnom frezom malo više, kad su kopačice stavljene onda s jednim rezervoarom uradim ono što vučnom uradim sa rezervoar i po. A kod pumpe na punom gasu rezervoar traje sat i 15-20 minuta.
Ali bregasta i zupčanik od plastike su za sada kineska pobeda [emoji2]

Poslаto sа Lenovo P1ma40 uz pomoć Tаpаtokа
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Dobro je da je samo to se desilo.
A za potrošnju, isto je i to je dobro.
Znači na 2/3 gasa bi trošila na sat odprilike 1litru benzina.
U rezervar im ne stane puno benzina do one propisane granice za sipanje, ja sam uspio naliti 1.5 litru do te granice.
U g-200 motor je stalo 2 -2.5 litre do granice.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Vjerojatno je osovina (bregaste) i bregasta metalna a sam zupčanik PVC (neki poliamidni).
 

dufko

Novi član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
14
Kupljen je pre dve godine, frezira se godišnje oko 5000 m² što vučnom frezom što kopačicama, plastenici i otvorena bašta. Nisam merio u satima [emoji6]

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ima ga i tvoj , vjerojatno , napni špagu polako, budeš čuo kako šišti na auspuh

to otvara ventil koju desetinu milimtra , a kad se zalafa uteg koji se vidi na slici u kvadratnoj rupi zupčanika iisključi dekopresor

@dufko , ajda ga poslikaj s druge strane ako nisi ugradio deklo?
 

dufko

Novi član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
14
Jel tih 5000m2 u proljeće i jesen ,ili je to sve zajedno godišnje 5000 m2

To je sve zajedno, dva puta godišnje oko 1000m² plastenika (kopanje pa freziranje, mada nekad bude samo kopanje jer bude sitno al pređem onda dva puta), a oko 2700m² otvorene bašte vučnom frezom u proleće tj leto. Ne radim drugom usluge, eventualno komšijska bašta u proleće. Bašte orem i podrljam traktorom.
Remenice sam namestio fiksno na sporohodno zbog izlaza vratila na radilici a ne na bregastoj (3600 umesto 1800 obrtaja na punom gasu) a i zato što nemam potrebu za transporta.
Što se tiče kopanja tu radi posao kao blesav, uglavnom radim 2. brzinom, pa ako treba ponoviti 3. ali na manjem gasu.
Sa vučnom frezom je već malo problematičnije, bilo bi mnogo lakše i bolje da može sporije ali radi posao. Trudim se samo da svake sezone podmažem prenosni lanac i naravno provera ulja u menjaču i frezi pred i po svakom freziranju.

ajda ga poslikaj s druge strane ako nisi ugradio deklo?

Misliš na ovo - http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=1240963



Poslаto sа Lenovo P1ma40 uz pomoć Tаpаtokа
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Evo osluškivao sam , i čuje se : puf, puf u jednom momentu kad špaga se vuče lagano,(odnosno kad je otpor mali kod povlačenja špage).
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Pozdrav svima

Da li netko zna je li promjer cijevi na upravljaču od F620
isti kao i na seriji 400 ?

Raspale su mi se gumene ručke, svašta sam pripasivao i
one od bicikla i spužve, ali samo mi nažulja ruke.

Našao sam ove originalne ručke u trgovini,
ali piše da je za seriju 400.
http://agro-honor.hr/webshop/mio/ostali-dijelovi-stroja/ručica-f-400-detaljno.html

Dal je moguće da upravljač od serije 400 ima užu cijev upravljača
ili je to potpuno jednako i na seriji 600 ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh