• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

kozar

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
37
Pozz!
eto ja radio sa frezom i mogu reći da dobro ide, morat ću uraditi međuploču, jer ovaj motor je super.
Možda neko zna gdje ima za kupiti šestougaona cijev vanjski opseg 45mm, nutarnji 37mm, nutarnji mi je važan , vanjski može biti i okrugli. Trebam za uredit željezne kotače.
 

Prilozi

  • Freza cijev 6 kuteva.jpg
    Freza cijev 6 kuteva.jpg
    2.4 KB · Pregleda: 5

madarHR1

Novi član
Tu od
15 Tra 2020
Poruka
27
Pozdrav! Dali je mozda netko ovdje pokusao ili barem razmisljao o tome da prilikom freziranja motikama stavi iza freze plug za pravljenje redova umjesto crtala pa da se odma rade redovi za sadnju? Redovi bi bili plitki npr. za luk. Pritom tome npr da je zemlja bila frezana u 3. mjesecu pa sad samo prije sadnje u 4. mjesecu usitni nakon stvrdnjavanja i unisti pokoji korov koji je nastao u meduvremenu?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,112
Ovisno o vrsti zemlje i dubini frezanja,to ide,ja u vrtu kanaliće za sitnije kulture sve sa tim napravim
 

Rera

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
8
Pozdrav! Dali je mozda netko ovdje pokusao ili barem razmisljao o tome da prilikom freziranja motikama stavi iza freze plug za pravljenje redova umjesto crtala pa da se odma rade redovi za sadnju? Redovi bi bili plitki npr. za luk. Pritom tome npr da je zemlja bila frezana u 3. mjesecu pa sad samo prije sadnje u 4. mjesecu usitni nakon stvrdnjavanja i unisti pokoji korov koji je nastao u meduvremenu?
Ja san tako posadija 150 kg kumpira, ali san zemlju prije toga 2 puta prifreza ide malo teže, ali da se izgurat...
 

madarHR1

Novi član
Tu od
15 Tra 2020
Poruka
27
Što se tiče vučne freze jel ona bolja za prolazit između redova od rajcera i dali bolje poravna tlo od motika? Vidim da se cijene kreću oko 2000 kn. Jel to previše i ono najbitnije na što treba pripazit kod kupnje te vučne freze, kako skužiti da je ispravna i da je u dobrom stanju na šta treba obratiti pozornost?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ja radim u zadnje vrijeme sa vučnom, (vinograd, vrt) jer mi je tako lakše, a imam i motike i rajcer (samogradnja). I vučna bolje poravna zemlju.
Kod kupnje je najbolje ako ju možeš probati u radu, ako ne uzmi rukom za osovinu i okreći da vidiš dali se okreću noževi.
Isključi ukapčalicu da vidiš dali je ispravna.
Vidi dali su jako potrošeni noževi. Ako je sve u redu probaj spustiti cijenu na 1700 kuna, to je realna cijena, nova je bila oko 2800 kuna prije oko 20 godina.
Da mora imati i reduktor koji ju pogoni i ralo (dubinomjer).
 

karolj

Novi član
Tu od
10 Svi 2016
Poruka
18
Dobro vece.
Imam motokoltivator honda f-620 star je negde oko 25-30-godina malo je radio izgleda kao nov.Imam jedan problem ,kada mu dajem gas prvo puca i onda primi gas.Onaj sraf na karburatoru za stelovanje smese maltene i ne reaguje.Nikd nije bio rastavljan,i interesuje me koliko treba da bude zazor na platinama.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,665
Zazor na platinama treba biti 0,40, vijak za štelovanje smjese ne postoji na tom mtk. Ali zato postoji vijak onaj mali na obični kacavide sa kojim se šteluje smjesa (ali samo za minimum). I drugi vijak malo veći na križ sa kojim se isto šteluje minimum ( na način direktno na otvorenost leptira).
 

karolj

Novi član
Tu od
10 Svi 2016
Poruka
18
Ovo mi je jasno u vezi platina. Zbog cega puca prilikom davanja gasa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,665
Povremeno izostajanje iskre (svjećica), nepravilno podešene platine, nepravovremeno paljenje.
Koja je svijećica gore?
 

karolj

Novi član
Tu od
10 Svi 2016
Poruka
18
Ovu drugu sliku nemogu da okrenem ali vidi se .Pozdrav.
 

Prilozi

  • IMG_20200420_085959.jpg
    IMG_20200420_085959.jpg
    20.1 KB · Pregleda: 16
  • IMG_20200420_090008.jpg
    IMG_20200420_090008.jpg
    20.7 KB · Pregleda: 16
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,665
Svjećica za taj motor je NGH BR4HS, ali to si već mogao pročitati u temama (pisalo se bezbroj puta).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kozar

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
37
Poozz! Dali netko zna kakva ili koja remenica ide na ovu osovinu, a da prilikom rada ne smeta brzinama, 3 N+1R. Osovina je 17/14 mm.
Hvala. IMG_20200420_133410.jpg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ova, prvo ide lim zaštitni a onda remenica koja ima na sebi pločicu na sredini i to je graničnik dokle remenica može doći.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
732
Jel to ostecena remenica na motoru? Ili si to napravio da lakse prebacujes remen?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Da oštećena je kad sam je skidao, bila je zapekla, prije 4-5 godina.
Da sad mi dobro dođe što nedostaje taj dio remenice, pa mi je lakše postaviti remen na spori prijenos.:)
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Prije još je to bilo ,kad sam rastavljao g-200.
Još jedan komad se bio odlomio, njega sam zavario natrag, brusilica i aparat za varenje čuda rade :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh