• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

vapaka

Novi član
Tu od
2 Ožu 2022
Poruka
26
Dobar dan, dobri narode :)

Pitanje vezano za F600Y - kad ubacim u trecu brzinu, menjac kao da "škrcne", zasto? Doduse, oko 3,5 litara je rezervoar menjaca, a znam da ima negde oko 2 litra ulja, moguce da je zbog toga sto fali skoro pa duplo ulja?

Jos nesto, nikad u rikverc nisam ubacio, jesam dosta odavno i znam da je motokultivator cimnuo u levu stranu i ni ne znam da li je upao menjac u rikverc ili ne. Sta treba proveriti da znam da li je rikverc "ispravan" ako mogu tako da kazem?

Hvala na pomoci.
 

zh1

Novi član
Tu od
17 Ruj 2021
Poruka
12
Odrađen prvi ozbiljniji test sa ugrađenim "Loncinom g200f" na f620.Pokošeno roto kosom 2000m2 nagnutog terena pod kojekakvom travurinom/korovom koji nastojim kultivirati plemenitijim sortama trave.Na pola gasa radi idealno da ne moram trčati za njom a da se ne guši. Budući je teren neravan, pun rupa jer je bio i zapušteni vinograd (kojeg sam maknuo) ,roto kosa sa svojom konstrukcijom i distancom noža od tla biva idealna jer ne može nigdje zapeti kao neka kosilica na kotačima.Mislio sam u startu uzeti "AS" ili "Hitner" kosilicu ali mi se čini da je ovo bio pun pogodak za moje potrebe.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
Naravno da je potrebno!
E sad kako to odraditi, najjednostavnije je brusilica i lagano skidati dok se dobije potrebita oštrica. Ali taj način skida dosta noža, ako je i dosta potrošen (onda to i nije neko rješenje).
Pravilno bi bilo sve noževe demontirati, kod kovača i na klepanje.
Proces je isti kako se je nekada klepalo sjekire, sapunele (motike), pikune (kramp) lemeš pluga, črtalo pluga.
 

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Tako je...ali ne valja ni puno ostriti.Puno se ukopava,i gde ima zubace previse je secka i sitni.Kad je onako napola cupa je iz zemlje i po 60 cm.Kad je isecka svaki komad se primi i ozili.Opet...to je za raspravu i ne vredi polemisati oko toga,,javice se neko iz Subotice i reci ne sme se ostriti ode duboko a tamo peskovita zemlja.Naj bolje probati pa kako kome odgovara...Imam vise kompleta i jedan je uvek naostren posto je deo zemlje leti kao beton ako se ne stigne redovno prefrezirati i mora vise puta godisnje.I priznajem uvek je naj bolja opcija otkivanje jer se na taj nacin materijal i okali i puno je dugotrajnija ostrica.Brusilica samo u krajnjoj nuzdi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,675
Naravno da je potrebno!
E sad kako to odraditi, najjednostavnije je brusilica i lagano skidati dok se dobije potrebita oštrica. Ali taj način skida dosta noža, ako je i dosta potrošen (onda to i nije neko rješenje).
Pravilno bi bilo sve noževe demontirati, kod kovača i na klepanje.
Ne treba to raditi, uzalud je.
Ako je dobar nož, on je uvijek oštar, osim samog vrha koji se zaobljava postaje deblji. Ako ga nabrusiš, još se bude brže deral nego da ga ne diraš i opet se bude vrlo brzo vrh zatupil.

Klepanje isto ne vrijedi (i to sam dal raditi), jer ih najprije treba izravnati, izklepati pa ih onda opet savijati. I nakon klepanja više nisu ni sluga originalnima. Opet se vrhovi troše, samo sad nejednako (jer nisu svi jednako zakaljeni) tak da se brzo shvati da je to uzalud potrošen novac...

Tjeraj dok idu, mijenjaj kad se potroše...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
Uzalud je nište ne poduzimati!
Nož je oštar dok je nov, s vremenom u radu se zatupi, ali naravno da to ovisi u kakovom tlu radi. Isto tako je točno da se na vrhu više zatupi, ali treba imati na umu da kod nas u Istri ima dosta kamenitoga tla (pogotovo u južnome dijelu Istre), tako da noževi koji rade u takvom tlu se zatupe (po cijeloj dužini oštrice).

Treba napraviti distinkciju između noževa motokopačica i noževa freza!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
Vrijedi isto što sam već obrazložio u prethodnim postovima.
Samo još i više, jer je to freza koju pokreće dosta slabašan motor.
Znači da ako su noževi tupi , potrebna je malo veća snaga (da bi takvi, tupi noževi) radili svoj posao, a snage fali.
 

mirzy

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
48
Kako nisam upratio da je neko stavljao frezace od vucne freze na osovinu od pogona honde, a mozda nekog interesuje, ja sam stavio, okrenu se naopako tako da ovaj unutrasnji dio kad je na vucnoj frezi bude vani, a vanjski unutra stim sto se izbusi rupa fi6 mm barem kod mene je tako, da se mogu frezaci/kopacice stegnut da nebi sletilile prlikom frezanja, inace jos nisam rastavio ono kuciste od vicne freze jer ne moze bez radapcigera pa cekam da mi drug donese neki uski da moze uci izmedju lezaja i dekla, a skino sam ukopcalicu, jedva, uz pomoc cekica spala je
 

Prilozi

  • D48B780E-550E-44DF-B117-43E8CD526B0E.jpeg
    D48B780E-550E-44DF-B117-43E8CD526B0E.jpeg
    81.8 KB · Pregleda: 37
  • DE5E3D04-EB2C-47D7-8C64-62258C7CEF8F.jpeg
    DE5E3D04-EB2C-47D7-8C64-62258C7CEF8F.jpeg
    92.6 KB · Pregleda: 36

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
Dobro , samo komplet lijeve osovine sa noževima dođu n a desnu stranu i naravno desna na lijevu. Po rasporedu noževa, znači spirala bi trebala ići od difa. prema nazad , dok tu ide prema napred.
 

GOGSCRO

Novi član
Tu od
27 Tra 2022
Poruka
1
Loncin G200F odgovara u vijak, što se tiče montaže na nosač motora. Ovdje je dosta nazad prema mjenjaču , tako da ima još lufta za pomicanje prema napred.🤞
View attachment 47261
Željezni kotači su promjera 50 cm ,krajnji obujam sa lopaticama.
Da li je to namontiran motor na mtk honda f620, jer i meni treba novi motor. Nisam siguran gdje sta kako, trazim na netu e sada ima dva modela tog loncin g200f. Koji od ova dva pase.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220427_175445.jpg
    Screenshot_20220427_175445.jpg
    25.5 KB · Pregleda: 12

madarHR1

Novi član
Tu od
15 Tra 2020
Poruka
27
Znam da je bilo spomenuto vec u temi pa se ispricavam al nemogu naci. Koje su dimenzije glavnog remena na hondi f600? 17x??
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
U originalu je bio od Borova 16,7*996La, pa ako ga negdje nađeš.
Ako ne onda neki drugi (npr. Gufero 17*996 La), koji je u leđima širine 16 mm.
Ako pak uzmeš od SKF on je širok u leđima 17mm.
 

blazkc

Član
Tu od
25 Ruj 2018
Poruka
25
SET d.o.o.
Saška Pacadi
Komercijala
Bjelovar, Pakračka 3
Tel : +385(0)43 214 467
Pogledaj njihovu stranicu na netu,imaju konfigurator i tamo možeš naći sve vrste remenja ( SKF,Opti belt i druge ).
 

Miljac98

Član
Tu od
27 Sij 2022
Poruka
45
Dobar dan,
dal ima netko iskustva sa ovakvom vučnom frezom? kod frezanja svako malo mi iskače ova ručica za ukapčanje. Izbacuje kanđasti spoj. Jel moguće da je feder pre slab?
1652075142749.png
 

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Dobar dan,
dal ima netko iskustva sa ovakvom vučnom frezom? kod frezanja svako malo mi iskače ova ručica za ukapčanje. Izbacuje kanđasti spoj. Jel moguće da je feder pre slab?
View attachment 49520
Vidim da niko ne odgovara...pokusaj za pocetak da smanjis dubinu frezanja.Mozda je pretvrda zemlja i malo vlage.Inace vucna freza nije za osnovnu obradu,vise za fino usitnjavanje i pripremu za setvu.Znaci posle oranja ili freziranja moticicama.Cesto koristim nakon branja neke kulture u sprecavanju rasta korova do novog freziranja.To opet moze zavisiti i od tipa zemljista, gde je peskovito zemljiste nema prepreka ali na prvoj klasi...Da je drugacije resen pogon moglo bi, ovako...to nam je sto nam je.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
Ili smanjit radni zahvat, ovako izgleda da je max. širina od 70 cm. Za pogoniti tu frezu u toj širini treba snage min. 8 - 10 KS.🥵
 

Miljac98

Član
Tu od
27 Sij 2022
Poruka
45
kopačica ima 6KS mislim, i kad je freza uključena ima snage frezati zemlju, a i idem na pola zahvata. problem je samo često isključivanje kanđe. Pročitao sam negdje na forumu da Muha stavlja stegu tak da mislim da ću i ja tako. Jednom sam to rastavljao i više nikad....
 

Najnoviji postovi

Na vrh