• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Pozdrav!
Tast mi ima jedan problem, ima f 420 sa vučenom frezom, potrošile su mu se motike i sad nigdje ne može nać druge za kupit. Jel zna netko gdje bi se mogle nabavit nove motike?
Freza je inače široka 40cm, ima 4 prirubnice sa 2 noža, motike se pričvršćuju sa 1 šerafom.

Jel pital kod Mateše ili u Colibriju,a možda ima i AutoHorvat u Draganićima.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
U Colibriju nema, kod Horvata ću stat kad ću ići usput. Tko odnosno gdje je Mateša? Mislim da je tast išao na Rakovac i još sam mu rekao neka prođe u Gomu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Mateša je u D. Resi kod Elektre i prije Draganića sa desne strane
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Aaa, u Draganicu prije Petrola. Budem pogledao tamo i kod Horvata. Hvala.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
U sklopu tvornice ima trgovina i posalju ti postom ako ne nades, ovo po trgovinama lako moze bit fejk roba
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Zvao sam Eurometal i rekli su da to više neću nać za kupit, već dugo se ne proizvodi. Hvala svima, bude Grga kovač napravio.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
imam pitanje
na tomosovom motoru umo-6
kako mora biti okrenut klip,dali strelica ide prema usisu ili ispuhu
hvala
 

jaki

Novi član
Tu od
12 Tra 2015
Poruka
12
Pozdrav svima, imam mio hondu f420. made in yu.
malo teže pali ali to me trenutno ne zabrinjava. pred 2 godine je pukao remen, zamjenio sam ga i od tada nisam koristio, ove godine sam ju nešto malo više koristio, remen nikako nisam mogao namjestit kako spada, ili se dimilo iznutra ili su kopačice zastajkivale pri jačem otporu. sad je i taj dao svoje. postoje li kakve upute ili ima ko kakav savjet kako to smontirati?
isto htio bi zamjenit ulje, budući da je unutra vjerojatno tvorničko, iz pretpostavljam po pločici 1991. godine. koje ulje ide unutra?
trebam još i filter ulja/zraka- onaj okrugli u posudi s uljem, spužva se skroz počela raspadat,
kvačilo ne drži.
prekidač paljenja.

molim vas za savjet gdje to sve nabaviti ( remen novi imam) mislim da je borovo.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Za podešavanje remena imaš detaljan opis nekoliko postova prije. Radi bržeg pronalaženja otvaraj stranice i vidjet ćeš slike.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Grubo podesavanje remena moras raditi pomeranjem celog motora po nosacu napred nazad. U tvom slucaju motor se mora pomeriti napred tj. udaljiti od menjaca. Imaju limcici koji pridrzavaju remen kad je stisnuto kvacilo i time se olaksava zaustavljanje remena i stelovanje fino na panciru sajle za kvacilo na supljem vijku. Prekidac za paljenje i gasenje moze montirati bilo koji a mozes ga i kablicem kod motora direkno gasiti sa pritiskom na masu motora bilo gde..Ulje ja sipam 15w40 oduvek i najbolje mi se pokazalo.Sipas dok nivo ulja nedodje do vrha navoja cepa za sipanje kad motor stoji vodoravno. Tako se vrsi i kontrola ulja i to je najbitnije kontrolisati da uvek bude na mah . tj . do vrha navoja. Za filter verovatno da nadjes original sundjer u MIO standardu ili nekoj prodavnici gde ima. Mora originalni inace nece radioti dobro. Prvo probaj podesiti remen kako sam naznacio pa ako opet zeza nekad treba i oprugu na spaneru promenuti ili jacu staviti jer oslabi i nenateze spaner dovoljno ali to je vec jako redko
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,546
Negdje u temi sam to detaljno opisao i stavio slike po pitanju štelovanje kvačila, samo treba prolistati. Ulje u motor 10W40, mjenjač 15W40 (super 3, super 5). Slike su možda nedostupne, prolistaj ako gdje zapne, pitaj. Ovo ti treba, spužvica je originalna a prekidač nije ali isto može poslužiti (i vjerojatno je i jeftiniji). Dijelove možeš naći na broj 031/514-678 bivši Mio Standard, samo se sad nekako drugačije zovu bla. bla.:8):

x5lRjnu.jpg


U temi motokultivatori Honda na st.27, posr br.268 sam pisao o kvačilu i još negdje (sad ne mogu naći gdje).
 
Posljednje uređivanje:

jaki

Novi član
Tu od
12 Tra 2015
Poruka
12
Hvala. Neke dijelove sam nabavio, neke još nisam. imam pitanje, kad upalim motokultivator, radi dobro dok se ne ugrije, kad se jako ugrije samo najednom se ugasi, nemoguće ga je upalit iducih 5 minuta, pomaže jedino promjena svjećice i pola čoka, kao da mu fali zraka kad se jako ugrije.

usput koje svjećice treba, sad su neke super bosna f65 i f75, jesu te dobre?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,546
Slabe karike i ventili, svjećica NGK BR4HS ili bosna f65.:(think):
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Htio bih promjeniti ulje u getribi i motoru i u filteru zraka. 10w40 u motor, 15w40 mjenjač, pretpostavljam da u filter zraka ide 10w40?
Mogu li onu spužvicu u filteru oprati benzinom ili samo stisnem i ocjedim?
E i sad ono najvažnije, gdje se ispušta ulje iz getribe i gdje nalijeva?
Gdje se ispušta a gdje nalijeva iz motora? :)

Nisam mehaničar najbolji pa moram pitati da nešto ne zeznem.
Radi se o f420.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na getribi imaš metalni šaraf na samom dnu izmedu motika sa zadnje strane,a naljevaš ga sa ljeve strane sa boka crni plastični čep na navoj.
Is motora ispuštaš na metalnom šarafu na dnu motora ljevo od plastičnog čepa za naljevanje.
 

UMOS

Novi član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
12
JAKI uzrok gašenja motora kada se jako ugrije može biti u krivo odabranoj svječici ili
u bobini. Ako je svječica hladna-Bosna F-65 ili F70 probaj sa toplijom svječicom na primjer F-80. Bosna svjećice su dobre i jeftine. Ako ne pomaže promjena svječice. mogući kvar je u sustavu paljenja: bobina, kondenzator, platine. Kad se ugriju bobina i kondenzator mogu probijati i uzrokovati gašenje motora. To sam ja imao na Tomosovoj kosilici. U filter zraka ide motorno ulje. Nemoj ga dati preko oznake, jer kad nagneš spravu. zaliješ sve pa i spužvu, što nije potrebno.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,546
# oficir Čep na nadoljevanje ulja u mjenjač je sa desne strane (nemoj da ga čovjek traži tamo gdje ga nema). Ulje ispuštaš na nozi motora (sa prednje ili sa stražnje strane) na sredini noge je vijak (ključ 12) a nalijevanje na žuti čep na koji ujedno kontroliraš nivo ulja. Kad je motor u vodoravnom položaju do vrha navoja čepa.
# UMOS Svjećice Bosna f75 i f80 su za Tomos dvotaktne motore a tu se radi o Hondi koji je četverotaktni.
Ovakva dva zadnja posta nisu baš za pohvalu, nego ih treba ispravljati i nadopunjavati.:(punch):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni su ručke kontra okrenute jer kosim s njom,pa mi je čep s ljeve strane:^)::biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh