• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ali je i menjac dosta uzi i nizi od F600. Nijedan nije otkazao zbog podmazivanja loseg sem ako je dugo radio nacisto bez ulja a ni to nisam video dosad. Ipak je to sve dosta dobro i prosto odradjeno i kvalitetno. Nisam ni ja siguran bas u kolicinu ulja za F400 jer nemam podatke al mi se cinilo da ide vise od 1,1L. A kad nisam siguran necu ni reci. Merica se zna otprilike dokle je pa sipam dok neprelije. Kad vec volis ikonice ja ce ti dam
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
F400 se podmazuje isto kao i F600, razlika je što F400 ima jedan lanac dok F600 ima dva lanca (ali nije to bitno) i što je veće kućište i potrebna je veća količina ulja.:icon_cool:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Jel u oba ide motorno ulje ili u većeg ide hipenol?
Ako da, ima li štete da bude i u većem motorno kad već manji normalno radi s njim?Probit će semerinzi ranije??
Razlika bi se tribala pokazat tek nakon baš dugo rada??
Kako znat šta je u njemu ako neznam "povijest bolesti" freze, koja je došla u mene?
U mojem manjem ulje nikad nije minjano u getribi, ali se čini i čisto i viskozno, i ne fali ga ništa..
Nije ta freza bog zna koliko ni odradila..
 

UMOS

Novi član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
12
Zgodno je da u oba dijela stroja ide isto ulje. Hipenol je specijalno ulje upravo za visoko opterećene (hipoidne) zupčanike. Neke tvornice dozvoljavaju stavljanje motornog ulja i u mjenjač.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Mislis da je toliko specijalno. Razmisli koje bi bilo specijalnije ulje.Sve isto takoreci samo aditivi drugaciji a hipoidno klasicno ulje se izbacuje vec iz upotrebe baz zbog toga sto je mnogo specijalno
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Zgodno je da u oba dijela stroja ide isto ulje. Hipenol je specijalno ulje upravo za visoko opterećene (hipoidne) zupčanike. Neke tvornice dozvoljavaju stavljanje motornog ulja i u mjenjač.

U koja oba dijela ide isto ulje ?:confused:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Brgude pa ti bi trebao znat to,a i ispravit kolegu,u tri mjesta ide motorno ulje.
Getriba,filter zraka 15w/40 motor 10w/40.:(wait)::biggrin:
 

UMOS

Novi član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
12
Dragi kolege! Da bi ovdje pametovali i znanje dijelili, nešto treba i znati. Naravno da i u filter zraka ide motorno ulje ( ako nemaš suhi ). Svako motorno ulje se radi iz baznog ulja a aditivima ( dodacima) se postižu željene karakteristike prema namjeni. INA svoje prioizvode naziva tako da naziv upućuje na njegovu namjenu. Oznaka na ulju 15w/40 ili 10w/40 govori o razlici u viskozitetu (neznatnoj) a druge oznake upućuju o namjeni ( hidraulika, motor, prijenos,....).
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Samo ove dve oznake pa mnogo vise znace. 15w40 je mineralno ulje a 10w40 je polusintetika. U hondine menjace po pravilu ide sae 30 motorno ili moze i 15w40 .predvidjena je i za motor sae 30 ranije ali vecinom svi i zbog goriva i boljeg ulja idemo na 15w40. Prema tome o uljima ima previse stvari da bi se pricalo i znalo a tema nije to. Najbitnije je da ima ulja dovoljno
 

UMOS

Novi član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
12
NEVIĐENO!
Da podsjetim: prije desetak dana dobio sam frezu MIO standard F-400 staru tridesetak godina koja nije radila par godina.
Oprao sam je, popravio startni mehanizam, promijenio ulje po savjetu kolega forumaša, i na kraju oprao i očistio rasplinjač. Nakon otvaranja benzina HONDA je upalila pri prvom potezu startnog užeta.
Rasplinjač je inače bio očajno zalijepljen ostatcima benzina koji se nisu htjeli nikako otopiti (benzin, nitro, alk) pa sam dio naslaga morao i mehanički skidati.Plovak kao da je bio presvučen slojem laka koji sam morao doslovno ostrugati.
Ler diznu sam ostavio odvrnutu za 2,75 okreta, kako sam našao. Neznam koliko mora prema knjizi.
Uništena je sklopka za gašenje . Moram pronaći nekakvo prikladno rješenje (sklopku).:(happy):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
U sličnom stanju je bila i moja kad sam ju uzeo pred dvije godine. Stara je oko 20 godina s time da je zadnjih 10 samo stajala i nije paljena. Skinuo svjećicu i malo je počistio natočio novi benzin i nakon par minuta je kresnula. Svjećica je i dan danas na njoj još orginalna.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Honda je to samo sto bi po pravilu kad se duze ostavlja trebalo ispustiti gorivo iz karburatora ili ostaviti da radi dok se neugasi. Trebalo bi tu skramu od goriva obavezno skinuti jer ce plovak otezati i prelivati karburator kasnije a i ta skrama kasnije hoce zapusavati sistem cesto. Sredstvo za ciscenje karburatora uzeti i dobro natopiti i produvati.
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Pozdrav svima.
Mislim staviti na hondu f420 novi motor gx160, kinez. Pa me zanima jel to netko vec ucinio i jel radi kao orginalni g150? Hvala unaprijed
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Radice i bolje jer je jaci i moze na nosace original. Malo se kvacilo mora doraditi posto je malo pogonska remenica udaljenija. Ima ih dosta vec ubacenih u tu seriju i rade super
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pozdrav!
Tast mi ima jedan problem, ima f 420 sa vučenom frezom, potrošile su mu se motike i sad nigdje ne može nać druge za kupit. Jel zna netko gdje bi se mogle nabavit nove motike?
Freza je inače široka 40cm, ima 4 prirubnice sa 2 noža, motike se pričvršćuju sa 1 šerafom.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Pozdrav svima.
Mislim staviti na hondu f420 novi motor gx160, kinez. Pa me zanima jel to netko vec ucinio i jel radi kao orginalni g150? Hvala unaprijed

Znam ja jednoga.Kaže u 4 godine da je nešto od elektronike prominija.Jel bobinu, namotaje, ili šta, neznam..Kaže da freže dosta, sad koliko je dosta???:(wasntme):
Detaljnije neznam..
 

Najnoviji postovi

Na vrh