• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Re: Mio 300

Ja jučer proba kineza s tomosovom remenicom na f400, meni se čini nešto brži nego je tomos bija.
Vica je u pravu za brzinu, snagu, potrošnju, itd.
I ja bi stavija veću kad bi je ima.
Ali kad nemam, a i ovako je već nešto brža, nediram ništa!!!
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Prvih 1000m2 pofrezanih, sve uredno, osim šta mi je jednom prilikom kod livanja goriva, počelo gorivo iz karburatora teć.
Tada nije tija upalit.
Kako je ugašen na botun, a prije je radija uredno, smatra sam da nije neki kvar, zatvorija sam gorivo, vratija ćok, i na par poteza je upalija.
Nakon toga je radija uredno još sat.
Jel to normalno, dogadja li se i japancu?
Tomosu je normalno da priliva i curi...

Kinez više nije curija, bija je 4-5 puta ugašen...
Brzina, snaga i sve mi je ok.
Freza sam medjuredno, 2para motika, ok se ponaša ne propada, osim kad dam više gasa i mrvu ga zadržim.
Sve je točno kako triba, samo ću sajlu gasa prepravit, kad nabavim mehanizam za davanje gasa, onaj mi nije valja, pa sam ga bacija.
Moram od agrije nabavit.
Radi mi gas, ali mi je prevelika mana šta nemogu sklopit timun, za auto transport.
Pa će ić normalna sajla + feder...

Goriva ne troši puno kad se liva četvrtina rezervoara. Tad prolije četvrtinu četvrtine.
Kad ulijem polovinu, potroši jednako, sve ostalo prolije...
Stara kineska boljka...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Postavit ću ovdje pitanje makar možda tu ne spada
Na koji razmak se štelaju platine na tomos m 14 ili apn 4,6( s obzirom da su isti motori)?
 

dge1

Novi član
Tu od
27 Ožu 2017
Poruka
16
razmak med kumpir je 80cm..nekamo i 90cm.. je malo pobjeglo kad se sadilo... frezivan na 2 para, to je cca 60cm i dodan one tanjure pa je oko 70...kamo mi je presiroko prodjen 2-3 puta pa zagrabin ostalo..

Ča bi reć da si stavi poleđu od G200 ?
ca to je onaj prednji lim ? :) ma to je od tomosa i drzi se na jenu vidu samo he he a treban nac bolju remenicu (jednostruku) pa ce pasat prednji lim od honde jer ona ima skulje 65x65mm kao i ova koler...

inace koler makina cupa ..ali je duplo glasniji od honde pomalo i smeta..morat cu zmislit neki prigusivac na auspuh..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Niste se dobro razumili kolega brgud je mislio na remenicu=poleđa :icon_kidra:
 

dge1

Novi član
Tu od
27 Ožu 2017
Poruka
16
Aa..sada kapin:icon_razz:
Remenicu son kupi krivu preko njuskala...treban sada nac original...kohlera son dobi sa US osovinu...3/4" radilica... Ilitiga 19.05mm.. Tip mi je uvali od f600 kao da je to to i poslo s postu...da ima fi skulje nesto preko 19mm..a ja je doma merin pokle na 20.00 mm :icon_axe:
A ima i taj koler s osovinu 20.0mm kao eU verzija..a ovi coki nasi od cepica uvazaju sa 3/4" osovinu i sa vidama po motoru od 5/16" :(grin)::(grin): za puknut zeli su.mi 2 meseci zivota

Koler ima 200 kubik i kao 6.5ks ali neka malo i lazu, recimo da je 5.5...dobro je
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,566
Ben onda ti je dobra i ta poleđa (kad si stavi pas na onu manju), kuliko je u promjeru ? Kuliko su ti dali garanciju ?
To ti je force kuliko ćeš, enki preveć.

Ku budeš pisa tako po "Lo¨binjanski", te ne bin nnke ja kapi ! A kamoli drugi.:(giggle):
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Ku budeš pisa tako po "Lo¨binjanski", te ne bin nnke ja kapi ! A kamoli drugi.:(giggle):

Ja još nešto kužim,bil sam u vojsci u Pazinu.
 

dge1

Novi član
Tu od
27 Ožu 2017
Poruka
16
Ben onda ti je dobra i ta poleđa (kad si stavi pas na onu manju), kuliko je u promjeru ? Kuliko su ti dali garanciju ?
To ti je force kuliko ćeš, enki preveć.

Ku budeš pisa tako po "Lo¨binjanski", te ne bin nnke ja kapi ! A kamoli drugi.:(giggle):
a cun pazit hehe
mislin da je garancija 2 leta.. ona dupla remenica od f600 ima 80 i nesto mm manja, oko 120mm veca ako se dobro domislin... ali stavi bin originalnu, onu jednostruku od g150 ili g200.. forci je dobro da je, misli son se stavit gore i 7 ks :icon_e_biggrin: :icon_e_biggrin: ali mi ne pase, preveli je..:icon_razz:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Bio danas malo u Portorožu pa usput kupio mio 425.Gore je Briggs 4ks i nema točkova ima motike i to skoro nerabljene.Tak da i ja u praksi vidim kakve imate to probleme sa tom šklopocijom.:icon_rofl:Mio je još u gepeku tak da sutra koja slika.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Čudo ima 3konja ne 4 kak sam juče napiso.Rabljen je sasvim malo jer je krepo i nisu sredili več ga pustili da rđa.Danas je opran,očiščen rezervar,fergazer i stavljena druga ručica gasa sa sajlom.Motor odma upali i odma krepa,trebam provjerit ventile i federe ventila jer mislim da ga tamo nešt sere.

























image uploading site
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Abarth, dobra ti je ova kurbla, i sam to koristim ali homemade pa mi malo šlaga :mad::.
Gdje si kupio ovaj nastavak za bušilicu?
 
Na vrh