• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Taj adapter za gedore ima mislim da u svakom bau bau a ja sam kupio kpl od 3 različita u interdiskontu.
Ovaj motor ni kad je izašo sa trake nov nije mogo da radi kak treba.Kako sam i mislio usisni je propušto jer nije zatvaro do kraja,skračen-izbrušen za 0,7mm i silni konji proradili:icon_rofl:Motorčič sad radi kak treba,jedino remenice trebam malo spolirat da če se remen lepše zaustavit jer sad ga rđa na remenici previše grabi.





how to screenshot on windows 7
 

zziga

Novi član
Tu od
13 Sij 2014
Poruka
9
Pri zamjeni motora ja sam to isto napravio
Moraš samo na podnožiju motora malo produljit utore za šarafe tako da motor možeš za nekoliko cm povući naprijed sve paše.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Moj kolega ima problem na Mio hondi F420 da mu je MTK u rikvercu kada kosi sa roto kosom prebrz.

Neki dan je kupio roto kosu sav sretan da će s tim kositi, ali ovo ide prebrzo i jednostavno ne odreže, samo zamulja. Da li zna netko kako to riješiti osim da ugradi remenice s dva kanala?

Očito je da je njegova freza s jednom remenicom i 17 remenom (prvi put ovo vidim). Freza je 1991. godište i gore je oriđinale Honda motor, pjeva ko singerica.

Nije baš za zamjenu remenica jer onda ide remen na sporohodne, a onda gubi okretaje na roto kosi.

Da li ima netko sliku roto kose s nožem ispod haube? Kosi mu prenisko a sa zaštitnim limom ležaja je visoko do kraja... gruntam si da nije netko kemijao s nožem i da nije originalni pa je pigan s prevelikim kutem tj. prenisko kosi.
 

Prilozi

  • IMG_0718.jpg
    IMG_0718.jpg
    72.7 KB · Pregleda: 134

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,699
Tak je isto i kod mene, prebrza je u košnji. Našao sam nema dugo kod nas na staroj krami duplu remenicu al nije bilo gazde nigdje u blizini da se dogovorim za kupnju. Proći ću sad u petak da vidim dal će čovjek doć pa da se probam dogovorit za kupnju.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Hm, neznam baš što napraviti osim duple remenice. Ali onda će se smanjiti okretaji na roto kosi pa će trebati ubrzati....uh igre bez granica... najbolje je pogođena Mio 600/620, to mogu sa sigurnošću tvriditi jer je ima moj otac. Pa je mislio moj prijatelj da bu isto na 400 seriji... no nije....:p:

Ujedno imam osjećaj da ima ova direkt pogon s radilice, a ne preko bregaste koja bi trebala biti sporija? Nisam baš gledal detaljno...

Evo ova je isto brza i isti motor kao i na mtk od kolege.... "trči" za njom

https://www.youtube.com/watch?v=z1D5kfKV9LY
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,699
A da, ista kosa ko i moja, brzina također ista i moraš jurcat za njom

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Evo rešenja :(giggle):stavi se još manje točkove ili niže gume,možda i nije tak glupa ideja:cool2:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,566
Koje manje ? Od čega ? Koji su to manji kotači (fi 30 cm), a da imaju traktorski grip ? Neki primjer, na primjer ?:icon_lol:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,699
Od nekog dječjeg traktorčića [emoji41]

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Nebude išlo s manjim kotačima , moramo staviti duplu rečenicu na motor, od getriba sam već pronašao.

Jel zna NETKO u tom slučaju koja je dimenzija 13 remena? Jel ima Netko roto kosu na 400tki? I kako se njemu ponaša? Ovo je koma, Morat će ubrzavati i kosu kad uspori kotače
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,566
Neda mu se dolje, a nije penis.

IMG_20171201_114741_1.jpg


Malo se smeća skupilo.

IMG_20171201_115202_1.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,566
A joj što ću tu delat, klipnjača zribana, klip klima na bolcnu, karike potrošene, auspuh izgoren.
Bolje da ni ne računam koliko me dijelovi izađu .:icon_scratch:

IMG_20171201_135036_1.jpg


Fak it that work!
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Ima jedna firma koja to riješi bez problema i još ti plate,a zove se metis :(rofl):
 

alpina

Novi član
Tu od
28 Sij 2018
Poruka
4
Pozdrav svima ! Imam hondu f 400 i karburator mi je od stajanja oksidirao recite da li netko ima iskustva za zamjenskim karburatorom za hondin motor g 150. Karburator je kineske proizvodnje i izgleda identicno kao orginal.Osim poluge coka ona je malo drugacija.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Ima i onih drugih "opatinanih" ! :(giggle):
Je samo od tih šolde ne vidiš,a nakon par ur ni robe kad je jednom namirišu:icon_fU:
To su ti vanjski suradnici metisa
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Pozdrav svima ! Imam hondu f 400 i karburator mi je od stajanja oksidirao recite da li netko ima iskustva za zamjenskim karburatorom za hondin motor g 150. Karburator je kineske proizvodnje i izgleda identicno kao orginal.Osim poluge coka ona je malo drugacija.
Meni je prije 1 godinu stavio majstor takav zamjenski. Radi, ali ne kao orginal. Npr. Kad je topao motor nece upaliti bez podignute poluge coka, sa starim je palio normalno. I kad ima manje od pola rezervara goriva, gasi se motor sam od sebe. Za zakljucak bih rekao da je taj novi nuzno zlo, ako se stari ne da popraviti.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

alpina

Novi član
Tu od
28 Sij 2018
Poruka
4
Neznam dali se prije pisalo o popravku startera motora (F400) i dali je moguce popravit kad konop nakon potezanja uvuce samo do pola. Jeli u pitanju oslabljena opruga ili nesto drugo?
Ako je pisano molim da me usmjerite ili neka netko pokusa objasnit hvala.
 
Na vrh