• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
To je ova kaj sama od sebe regulira? Kak se to naštela?

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Dole u dnu ima osovinica koja ulazi u blok a na tu osovinicu ide stanglica sa stegicom na m6 vijak. otpusti ga pa malo zakreni a drzi osovinicu pa zategni vijak i probas. iz nekoliko pokusaja ces uspeti amo nemoj prevelike obrtaje da joj ostavis
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
roditelji mi imaju mio standard kultivator al je menjan motor na hondin mislim da je f400.Imam problem danas je stao u radu i nece da upali nikako .Nedaje nikakve znake ni da stucne.Malo sam gledao ocisttio karburato promenio dihtunge sto spajaju karburato i motor ,sve stegao sve mi se cini ok al nista.Struje ima tj varnicu na svecici .mislio sam da se nesto otkacili ispod one ploce gde se okrece konopac kad se pali al ni tu nista neizgleda da se otkacilo.Znaci sve sam kao pregledao i sve mi se cini okal kad zavrtim na konopac nista se nedesava .Znam da je tesko ovako dati neki savet al ima li neko ideju sta bi jos mogao pogledati.Do sada je radio sve ok al eto prestade.
http://www.upslike.net/image/rGt4U
http://www.upslike.net/image/rGRJ8
http://www.upslike.net/image/rGTlx
Nisam znao kako da okacim sliku pa sma stavio ovako mislim da ce se videti.
 

zlzlzl

Novi član
Tu od
23 Ožu 2017
Poruka
2
Problem sa G150 sam rešio kupovinom novog Loncina G200F. Izašlo me znatno skuplje od najobičnijih kineza ali barem imam garanciju, uvoznika originalnih rezervnih delova i ovlašćen servis na raspolaganju.

@Lesa021 Ovlašćeni servis za Hondu je Čavić u NS, a mislim da ima i u Bačkom Petrovcu neki dobar majstor ali nisam siguran na kom sam to forumu pročitao.

Za štelovanje kvačila koje i meni predstoji, ako sve uradim kako treba postaviću slike. Brgud je pisao o tome na najmanje dva mesta a tamo gde su bile slike sad ih više nema. http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=1031532&postcount=133
Sva poenta je kvaliteto skratiti sajlu za 10mm
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
# pedjolino ovako odokativno gledajući slike, previše blata na mtk i previše ulja u filtru zraka. Pošto je to stariji mtk potrebno je napraviti kompletan servis na motoru!

# zlzlzl koliko si dobio garanciju na taj motor koji si kupio?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Pedjolino ima deklic mali izmedju auspuha i karburatora gde je oduska motora. Odvrni vijcice i izvadi unutrasnji lim i pogledaj ventile dal sesiric nije spao sa ventila koji drzii oprugu. U svakom slucaju treba servis odraditi na svakoj i pregledati pre radova sve na vreme. Proveri i zazor ventila ujedno i usisni na 0,15 mm izduvni 0,20mm
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Evo ukratko pojašnjenje štelovanja kvačila, uz slikovnoi prikaz.

Najprije skratiti sajlu za 10 mm.

IMG_20170329_102631_1.jpg


Vijak za fino podešavanje namijestiti na sredinu svoga hoda.

IMG_20170329_103049_1.jpg


Razmak između zatezača - gornjih leđa remena 75 - 80 mm (ovih zadanih mjera ne treba se držati, kao pijan plota), nego su to orjatiacione vrijednosti (može odstupati, zavisi od remena da li je novi, stari, konusno - nazubljeni). Razmak remena kod gornjeg graničnika je 3 - 5 mm, dok je kod donjeg 5 - 7 mm. Za ove vrijednosti važi kao i za prethodne vrijednosti. Znači da kad je u pogonu toliko da ne dodiruje gornji graničnik, a donji neće (jer ga zazezač zateže prema gore).

IMG_20170329_102832_1.jpg


U ovom položaju treba biti zatezač kad je poluga kvačila stisnuta do kraja, toliko da ne dodiruje zaštitni lim rotora. I ovaj treći graničnik (kod pogonjene remenice), toliko odmaknut od remena da ga ne dodiruje (kad je mtk u pogonu).

IMG_20170329_103010_1.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Lesa021

Novi član
Tu od
26 Ožu 2017
Poruka
6
zlzlzl
Hvala na odgovoru, Kod Čavića su me odrali, za zamenu ulja i popravljanje sauga preko 7000 pre tri god. Pritom ni jednu sajlu nisu promenili ni naštelovali(iako je napomenjeno), stavili mi nazubljeni kaiš i sada ne mogu da naštelujem kvačilo. Molim Te stavi slike ako nije problem. Hvala puno!
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
ma taj kultivator je kod nas godinama koristimo ga za tu po vocnjaku neradi on nesto puno godisnje.A kako te ventile da pogledam jel se tu skida neki poklopac pa treba posle neki dihtung ili se to moze videti ovako sto bi rekli priuceni majstori ko ja.Ako ima neki link kako se steluju ventili na tom modelu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
IMG_20170329_102631_2.jpg


IMG_20170329_103010_1.jpg


IMG_20170329_103049_1.jpg


Slike su nestale prije nego su uplouadane.:(punch):

Za štelanje ventila treba otvoriti onaj poklopčić ispod karburatora.
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
danas mi djavo nije dao mira pa sma resio da pogledma malo bolje taj kultivator i moj problem.Skinuo sam deklu sa ventila i video da se oni nepokrecu kad okrecem radilicu.skinuo sam onda deklu motora i imam sta da vidim oni zupcanici sto pokrecu brekastu sto pokrecu ventile pola ih je poravnato tj polomljeno.Znaci dosao sam do problema.Sad ako neko moze da mi pomogne jel to ima da se kupio posebno pa da namestim uz vasu pomoc ili da trazim nekog majstora.U principu volim sam da popravljam ako mogu naravno.
http://www.upslike.net/image/rUaGW
http://www.upslike.net/image/rUoZU
http://www.upslike.net/image/rUUfo
http://www.upslike.net/image/rUk78
sad ovde pise g 150 onda mu je to oznaka motora ako negresim
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kako vam je to samo uspelo tako pokrsiti zupcanik da mi je znati.Prvi put vidim da tako pokida skoro sve zupce a sad se mora pregledati sve i pretresti sta je bilo uzrok i dal jos posledica nema. Za G150 jos uvek bi trebalo da se svi delovii mogu pronaci a imas u Novom sadu 021-419-104. Vecinu delova tu nabavljam i skoro sve imaju ili ako je moguce naruce
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Tu i je problem što mtk nije radio. Zablokirali su podizači ventila i blokirali bregastu (koja je aluminijska) pa je zupčanik radilice počistio zupčanik bregaste.

Treba rasturiti cijeli motor i pregledati sve, radilica, klipnjača, klip, cilindar, ventile, vođice, glavu (bregastu ne treba gledati :(giggle):).

Napraviti kalkulaciju, da li je uopće isplativo popravljati ?

Zavisi u kakvom su stanju ostali nabrojeni elementi !:(:
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Dovezao i ja doma jednu F450. Dosta tesko pali i ne prima gas kako treba. Moram vidjet sta je. Kompresija na hladno malo manje od 4 bara. Misljenja?

 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
a sta je mtk ,ovo sto se nalazi na tom disku od rradilice to se odvalilo koliko sam skontao sa dve nitne je pricvrsceno za tu radilicu i to se odvalilo,pa se pojeli zubi.kad sam izvadio tu radilicu ventili su se pomerali gore mislim rucno sam ih pomerio nisu se zaglavili.A taj broj sto si mi dao koja je to prodavnica?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Ovako izvana izgleda sasvim OK, treba malo zagresti!:(y):

"mtk" je skraćenica za motokultivator.
Nemoj se zamarati nepotrebnim detaljima (ono što je uništeno).
Rastavi cijeli motor i poslikaj po dijelovima, pa tek onda dalje!
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
@Mario, dobar stroj, kad joj napraviš servis i sve proradi samo prati ulje da ga ima.
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
eh sad da rastavim nisam bas toliko strucan pogotovo sto to treba posle i stelovati pa na odredjenu silu sve srafiti.a jel bi mogao ja da nadjem tu radilicu i da sklopim.ja sam nesto tu gledao klip se okrece lepo tj nije zaglavljen ventili se pomeraju.ima li neko uputstvo za rasturanje tog motora mozda neki link ili u pdf u nesto.kultivator se koristi nije on sad stojao par godina pa zaribao,koristi se svake godine.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Savic~prof cini mi se da se zove prodavnica Pedjolino.Sad sam prezauzet sa poslom a kasnije bih ti mogao to odraditi pa gledaj i uci
Mario sa tom kompresijom dobro ikako da pali. Sve ispod 8 bari je takoreci lose a proveri prvo zazor ventila jer cesto su oni slucaj da bude kompresija slaba jer bude cak i oskrinut a ne da ima zazora. Ako su zazori u redu provera stanja karika i zaptivanja ventila i uopste stanja motora
 
Na vrh