• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Prošli vikend sam zahvaljujući Brgudu uspeo da naštelujem kvačilo. Hvala još jedno. Ostao mi je problem sa neravnomernim radom motora(sam dodaje i oduzima gas gad ugasim saug-pod saugom radi normalno). Proverio rezervoar čist kao suza, proverio čašicu ispod slavine goriva i ona čista. Ne znam gde se nalazi dizna goriva i plovak i kako se to čisti? I šta još da gledam?Da li postoje i za to neke slikice. Hvala još jednom svima!!!!

Tak je i meni bilo pa sam malo skratio feder koji drzi ovaj centrifugalni guvarner i osovinu koja ga pokrece malo postelao i sad radi dobro :(y): Vica je napisao to negdje prije par postova pa potrazi malo
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kad skines soljicu donju karburatora na sredini je dizna za gorivo koja zastopa a iznad nje je mesac dizna koja isto moze zastopati od kamenca ili aditiva. Ona mesa vazduh sa gorivom u odredjenom procentu. Tu diznicu donju odvrnes odvijacem a taj mesac uzmi lim vijak ili onaj za drvo tanak pa uvrni malo i povuci ka dole da izadje i ocisti rupice sve i izduvaj
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Ta centralna dizna zna biti zapečena i teško se odšarafljuje.
Najbolje je skinuti karburator pa onda je pokušati odšarafiti, ako se neda onda dobro isprati i ispuhati (po mogućnosti kroz difuzor kontra od smjera kojim ide gorivo).

Za neravnomjeran rad motora može biti krivac regulator gasa.
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
Imam jos par pitanja ako je g 150 hondin motor i model kultivatora mio standard f 400 kako kazet koja dimenzija kaisa za pogon ide na njega,i sta je bolje da su moticice naostrene ili da budu onako zatupaste.Sad neznam sta je bolje posto s eobicno kultivira po vocnjaku pa da li da sece travu ili
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
O tim remenima su napisane već litanije, samo slikovni prikaz za sada.

IMG_20170404_205143_1.jpg


Motičice bi trebalo kad se zatupe iskovati ih (na taj način se malo produžuje oštrica i kali), ali naravno to nitko ne radi.
Bit će dobro da ih lagano sa brusilicom prođeš.:icon_idea:
 

Lesa021

Novi član
Tu od
26 Ožu 2017
Poruka
6
Kad skines soljicu donju karburatora na sredini je dizna za gorivo koja zastopa a iznad nje je mesac dizna koja isto moze zastopati od kamenca ili aditiva. Ona mesa vazduh sa gorivom u odredjenom procentu. Tu diznicu donju odvrnes odvijacem a taj mesac uzmi lim vijak ili onaj za drvo tanak pa uvrni malo i povuci ka dole da izadje i ocisti rupice sve i izduvaj

Ako mislimo na isto, šolja na dnu ima šraf(kratak), njega sam odvrnuo isteklo je gorivo, ali samu šolju (donji deo karburatora) nisam uspeo da skinem. Nisam video nikakav šraf-navoj kako bi je odvrnuo-skinuo????
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
Danas sam uzeo i rastavio onu poteznicu na mom mtk ,posto sam resio da ga doteram posle uspesne operacije namestanja bregaste.Ovaj pipak sto iskoci pa zakaci kod paljenja se kod mene pojeo,neki je mesing izgleda u pitanju.Sad znam da ima taj deo da se kupi al kad sam rastavio ovaj veder opruga sto drzi taj jezicak mi je nesto cudno izuvajana .Pa reko da pitam jel ima neko sliku tog dela kad je otvoren da se vidi kako treba da izgleda i da stoji to sve.U pitanju je honda g 150 motor.
http://www.upslike.net/image/0zoJ8
http://www.upslike.net/image/0zslx
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Tu ti fali opruga (ova ti nije original).

Ako ti je ova (pvc) čaura potrošena, treba napraviti novu ili staviti original (može se istokariti od PVC ili mesinga).

IMG_20170408_172600_1.jpg


IMG_20170408_172620_1.jpg


Tu isto dolazi jedna mala čaura (na kojoj radi ovaj zub), oprugu nisam našao. Znači sve rastaviti, očistiti, promijeniti čaure, lijepo podmazati i složiti.

IMG_20170408_172640_1.jpg
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
nisma slikao kad je sklopljen al ok shvatio sma otprilike meni taj zubic nece da zakaci kad okrecem sad da li je on pojeden ili je fora samo u neodgovarajucoj opruzio moracu malo da vidim .Mozda da prvo kupim oprugu pa da namestim da vidim kako se ponasa lako je posle kupiti taj jezicak sto zapinje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Taj zub ti ne zakači zbog neodgovarajuće opruge, sam zub je dobar.
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
probacu danas da nadjem oprugu pa javim sta sam uradio

Kupio sam danas oprugu pa sam mozgao kako ide evo slike jel ovako ide ta opruga
 

Prilozi

  • IMG_20170409_145139.jpg
    IMG_20170409_145139.jpg
    57.3 KB · Pregleda: 83
  • IMG_20170409_145131.jpg
    IMG_20170409_145131.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 78
  • IMG_20170409_145233.jpg
    IMG_20170409_145233.jpg
    56 KB · Pregleda: 73
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Kad je složen ovaj zub ti ne smije viriti van zaštitnog poklopca.
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
to na slici tako ispalo inace radi montirao sma upalio sve sljaka ,e sad posle par puta puko jezicak od opruge i opet nista heheh.Sta cu do daljnjeg cu bez njega po starom paliti pa kad budem skupio pare kupicu sve komplet i montirati.Uzgred na koliko se podesava zazor svecice?
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Znači da nije bilo dobro složeno, zazor elektrode na svjećici 0,6 mm.
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
ma bilo je dobro slozeno ja nisam otvarao taj deo gde je opruga ta kao feder .Ja sam samo zamenuo ovu oprugu sto drzi taj jezicak zaporac il kako se vec zove i sve je dobro radilo al opruga taj ko feder je pukao jezicak sto se kaci ,staro je to.
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Opet po kosilici.
Krenuo kositi, odvrnuo se vijak i sve popadalo u travu, nadam se da je tu sve.
Već sam prije kemijao s tim i sad opet ne mogu podesiti.
Kojim redosljedom posložiti da može raditi?


 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,029
Opet po kosilici.
Krenuo kositi, odvrnuo se vijak i sve popadalo u travu, nadam se da je tu sve.
Već sam prije kemijao s tim i sad opet ne mogu podesiti.
Kojim redosljedom posložiti da može raditi?


Po logici stvari ova nazubljena podloška treba doći zadnja jer ona sprečava odvrtanje,i probaj si stavit maticu sa plastikom jer ona sprječava odvrtanje :drink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
Dovoljno je okrenuti smjer vrtnje okretanjem remena i nema više otpustanja. Mada kod mene se samo jednom orpustila, nakon toga je dobila zatik.
 

Najnoviji postovi

Na vrh