• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. [2021.]

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
A na kaj će spojiti tu navigaciju - IMT, Zetor, Megametal rasipač gnojiva od 200 kila? Da bi koristil navigaciju moraš imati i strojeve koji podržavaju tu navigaciju. A malo je teško vjerovati da mali poljoprivrednici imaju takvu opremu…
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,587
Zašto ne? Preciznije bacanje gnojiva, pesticida . Idemo naprijed, ili krivo razmišljam?
Glupost cista. Ljudi imaju 200-300 h pa im to netreba. Glupost
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Cijela mjera je glupost tako da ću ja vjerojatno odustati i najbolje.
Još ću morat po tim ludim kriterijima vraćat novce.
Slažem se sa tobom, meni osobno ovi uvjeti natječaja ne odgovaraju, što za cijeli opseg natječaja i mene - je zanemarivo.
No, nažalost , vjerojatno sam u pravu i ne bih volio da i ispadne , da velikoj većini zainteresiranih za ovaj natječaj, ovi uvjeti natječaja - jednostavno nisu prihvatljivi.........
I onda to više nije zanemarivo.....
A to onda povlači ovo:
Da je natječaj promašen, i da uvjeti natječaja nisu prihvatljivi večini zainteresiranih.
Da će natječaj iskoristiti mala manjina.
Da se na taj način neće iskoristiti sredstva a koja su namjenjena za podizanje vrijednosti OPG-a.
A to povlači i žalbe, ali i tužbe ministarstvu i azpppp i odgovornost istih za kvalitetnu analizu uvjeta natječaja i za stvarne potrebe većine naših malih poljoprivrednika.

Kako bilo sa zanimanjem pratim, vrijeme će pokazati....
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Glupost cista. Ljudi imaju 200-300 h pa im to netreba. Glupost
Ne bih se složio s tobom. Digitalizacija pomaže pri uštedi energije, pri uštedi sredstava. Neznam kako je u tvome kraju , alo kod nas se da lijepo love skupiti na sitnicama. Na većim površinama se brže isplati, ali ipak je isplativo
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Na 200-300 ha se vjerojatno isplati ali na 5 sigurno ne osim ako ti netko pokloni… Npr. ako radiš sa rasipačem umjetnog gnoja. Moraš prvo naštelati rasipač ovisno o tipu gnojiva. To mora biti neki kvalitetniji rasipač da bi ga uopće mogel naštelati. Onda unijeti parametre u navigaciju. I onda daš malo jači gas i sve je uzalud. A navigacija ima točnost +- 15 cm. To kod sijačice i sam postižeš. Dok se zajebavaš tak za 1 ha već bi bio gotov. Jedino ako imaš viška vremna i volje za takve egzibicije. Ekonomske računice su nikakve, a treba uzeti i u obzir kakva je mehanicija potrebna za rad u sklopu sa navigacijom. U npr. IMT-u nemaš ni struju da ju spojiš a 95% malih poljoprivrednika ima strojeve te klase…
 
Posljednje uređivanje:

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Djelomično se slažem, međutim cilj mjera je unaprijediti poljoprivredu. Nama malima su neke stvari teško dostupne , i putem ovakvih mjera se može investirati u neke stvari koje inače ne bi sami kupili. Putem ovih mjera računamo i na povećanje gospodarstva, ja osobno pucam i da mi kroz neko vrijeme postane i primarna djelatnost. Tako da smatram da svojim izborom idem naprijed ka tome (koliko toliko).

Istina je da je natječaj malo retardiran, ali što je tu je. Iskoristi maksimalno i Bori se do kraja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Ja kad malo razmislim bum kupio dron. Jbt pa bit cu najbolji tata kad bi dao to malom za Bozic 😅
Šalu na stranu, ali mapiranje je budućnost, samo što je 50000kn malo previše za investiciju za malo gospodarstvo
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,587
Ma kako crno mapiranje? Sta ce meni na 6 h vinograda mapiranje? Sta uopce stim dobivam
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Jel netko razmišljo za digitalizaciju uzet video nadzor, koliko sam skužio svjetnicu može se ugradit u sjedište opg-a, odnosno na kuću.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,124
Ako mjera to dozvoljava onda je to stvarno glupost nad glupostima. Zbog čega onda ne bi došla u obzir npr. i satelitska televizija? Učinak na poljoprivrednu proizvodnju je isti kao i od videonadzora. Umjesto da se omogući kupovina mehanizacije, prvenstveno traktora, oni rade sve samo da se to onemogući. Osobno ni ne očekujem ništa drugo od te garniture "stručnjaka".
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
87
Počeo sam pisati poslovni plan i na kraju odustao, najviše što divljaju cijene strojeva i poljoprivrednog zemljišta, te digitalizacija za koje nemam potrebe na tako malim površinama. Treba povečati EPVG za 25% a u mom slučaju je to povečanjem zemljišta kojeg nema baš na raspolaganju a par ljudi koje sam zvao traže 5 eura po chv za što ja ne vidim apsolutno nikakvu računicu, samo hektar zemlje bi me došao cijelu mjeru

Za 5 eura po chv rađe prodam svu svoju zemlju pa uložim u drugi biznis
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
Je li se može potrošiti cijela polovica novaca na kupovinu zemlje?
možeš kupiti za pola zemlju ali moraš nešto na njoj posaditi/posijati... nije moguća kupnja zemlje ukoliko se s njom ne povećava ukupna ekonomska vrijednost gospodarstva
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Ako mjera to dozvoljava onda je to stvarno glupost nad glupostima. Zbog čega onda ne bi došla u obzir npr. i satelitska televizija? Učinak na poljoprivrednu proizvodnju je isti kao i od videonadzora. Umjesto da se omogući kupovina mehanizacije, prvenstveno traktora, oni rade sve samo da se to onemogući. Osobno ni ne očekujem ništa drugo od te garniture "stručnjaka".
Zašto glupost? Neki će ju staviti u štalu da ne moraju ići gledat non stop kad je vrijeme da se npr praščići legu. Korisno!
 

Najnoviji postovi

Na vrh