• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. [2021.]

benjamin3

Član
Tu od
29 Lip 2020
Poruka
69
Pitanje vezano za kupovinu zemljišta. U uvijetima prihvatljivosti piše da nije dozvoljena kupovina zemljišta od obitelji, ali nigdje nisam pronašao točnu definiciju tko sve spada pod obitelj. Možda idem previše u detalje, ali na internetu sam pronašao 5 definicija, od toga da djed i baka ne spadaju, pa do toga da ženin bratić spada, pa nisam više pametan što je točno o_Oo_O
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Koliko sam ja shvatio postavljeno pitanje se odnosilo na to da li na 1 ha površine može posaditi više vrsta povrća.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
Pitanje vezano za kupovinu zemljišta. U uvijetima prihvatljivosti piše da nije dozvoljena kupovina zemljišta od obitelji, ali nigdje nisam pronašao točnu definiciju tko sve spada pod obitelj. Možda idem previše u detalje, ali na internetu sam pronašao 5 definicija, od toga da djed i baka ne spadaju, pa do toga da ženin bratić spada, pa nisam više pametan što je točno o_Oo_O
Nasljedni red ne moze. Znaci ne moze od oca i djeda ili sina. Mozes od brata, bratica. Tako je bilo u prvom natjecaju prije 5 godina
 

Zlaco

Novi član
Tu od
31 Srp 2019
Poruka
16
Ako netko zna može li se uz digitalizaciju i obnovljive izvore kupovat nešto drugo do oni 50% iznosa potpore ako prati poslovni plan i povećanje ekonomske veličine. Npr zbog povećanja ekonomske veličine potreban mi je novi malčer, tj neka nova mehanizacija. hvala
 

melitakc02

Novi član
Tu od
9 Stu 2021
Poruka
6
Ako netko zna može li se uz digitalizaciju i obnovljive izvore kupovat nešto drugo do oni 50% iznosa potpore ako prati poslovni plan i povećanje ekonomske veličine. Npr zbog povećanja ekonomske veličine potreban mi je novi malčer, tj neka nova mehanizacija. hvala
Morate zemljište kupiti, jer ne možete na postojećem povećati SO koliko sam ja shvatila..a ako imate dovoljno novaca, kupite i malčer ;)
 

m4tang

Član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
57
Ako netko zna može li se uz digitalizaciju i obnovljive izvore kupovat nešto drugo do oni 50% iznosa potpore ako prati poslovni plan i povećanje ekonomske veličine. Npr zbog povećanja ekonomske veličine potreban mi je novi malčer, tj neka nova mehanizacija. hvala
Cijeli iznos ti je podijeljen na 2 dijela, prvi dio ti je vezan uz sam nasad, znači sadnice,zemlja, obrada zemlje, sve ostalo sto je vezano uz sadnju novog nasada te digitalizacija/obnovljivi izvori energije, iz drugog dijela iznosa se kupuje mehanizacija/strojevi i sve ostalo sto ne ide u prvi dio
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Mora se ili kupit zemljište ili neštp drugo ako će se proći.ja sam odustao iako kupujem zemlju sam.
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Koliko ja razumijem, ne mora se kupiti zemlja. Ako imas zemlje koja je npr pod ugarom, mozes prosiriti povrsine sadnjok jedno ili visegodisnjeg bilja kroz projekt.
Tako npr mozes posijati mrkvicu na dodatnih 0,5 ha ako ti to dize ekonomsku velicinu za 25%... Troskovi koje imas (sjeme, priprema zemlje) se priznaju, a ostatak do 50% ulozis u digitalizaju ili obnovljive izvore.
Neka me netko ispravi ali ja nisam nasao da je to nedozvoljeno.
@IstraOPG moze pojasnjenje?
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
a.png
Evo i službenog odgovora koji potvrđuje ovo što sam napisao (nebitno što je 6.1.1 - uvjeti u tom dijelu su isti)
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Koliko ja razumijem, ne mora se kupiti zemlja. Ako imas zemlje koja je npr pod ugarom, mozes prosiriti povrsine sadnjok jedno ili visegodisnjeg bilja kroz projekt.
Tako npr mozes posijati mrkvicu na dodatnih 0,5 ha ako ti to dize ekonomsku velicinu za 25%... Troskovi koje imas (sjeme, priprema zemlje) se priznaju, a ostatak do 50% ulozis u digitalizaju ili obnovljive izvore.
Neka me netko ispravi ali ja nisam nasao da je to nedozvoljeno.
@IstraOPG moze pojasnjenje?
Tako je, s time da nisam sigurna da li je prihvatljiva kupnja jednogodišnjeg bilja, nisam se stvarno ovim državnim natječajem bavila, svi moji klijenti udu na natječaje lagova
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
Jel ima propisano koliko se mora minimalno potrošiti na tu digitalizaciju i/ili obnovljive izvore ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh