• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

miha123

Novi član
Tu od
6 Ožu 2019
Poruka
4
Prošli tjedan sam zvao u agenciju i rekli su mi da sam sada 3447 na rang listi a na inicijalnoj rang listi sam bio 3670 tako da je otapalo malo više od 200 projekata, i od petka sam ušao u obradu. P. S. 74 boda sam imao.
 

miha123

Novi član
Tu od
6 Ožu 2019
Poruka
4
Evo
 

Prilozi

  • Screenshot_20200420_023658_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20200420_023658_com.android.chrome.jpg
    13.7 KB · Pregleda: 59

Morlak

Novi član
Tu od
30 Srp 2017
Poruka
8
Molio bih vašu pomoć jer imam dva pitanja u vezi natječaja za mjeru 6.3.1, a nikako ne uspijevam dobiti odgovor od nadležnih u Ministarstvu.

1. U izmjenama natječaja od 29. kolovoza 2018. stoji da za isplatu druge rate, među ostalim dokumentima, treba podnijeti i:

Ugovor o najmu/ zakupu koji mora biti sklopljen na rok od najmanje 10 godina od podnošenja Zahtjeva za potporu ako su u poslovnom planu navedene aktivnosti koje se obavljaju na zemljištu /objektu koje nije u vlasništvu korisnika

Treba mi pojašnjenje, imam s ocem ugovor o plodouživanju na 15 godina za parcelu (čestica br. 2763/1, k.o. Dubrava) koju sam u sklopu poslovnog plana pripremio za sadnju i na kojoj ću na jesen posaditi bademe. Čestica nije pravno "očišćena", tj. moj otac ima samo ugovor o nasljeđivanju, a na česticu je upisan velik broj vlasnika koji su trenutno tko zna gdje, kako to već biva u Dalmaciji..
Je li takav ugovor o plodouživanju u redu i hoće li mi biti priznat kao valjani dokument?

2. U poslovnom planu sam napisao da kupujem novi stroj, no proizvođač je zbog krize izazvane koronavirusom upao u probleme i ne može mi izraditi stroj. Našao sam sličan koji može služiti za istu namjenu, ali je polovni. Smijem li kupiti polovni umjesto novog, a da sve bude sukladno pravilniku? Radi se o jednom od četiri stroja za čišćenje badema, cijena je 10.000 kuna. Sve ostalo sam priveo kraju i ovo je jedini ustupak koji sam tražio.

Još jednom hvala na odgovorima.
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
1. Ne znam
2. Mislim da ako je u poslovnom planu naveden novi stroj, onda se mora kupiti novi a ne polovni. U najmanju ruku možeš ostati bez bodova koje si dobio na kupnju novih strojeva, osim ako nisi "ekološki" jer to donosi više bodova pa onda nema veze kakvi su strojevi po pitanju bodovanja. Ali u svakom slučaju to ne bi bilo ispunjenje poslovnog plana, pa može doći i do vraćanja sredstava. Pošalji službeni upit na info@apprrr.hr
 

tomica83

Član
Tu od
10 Sij 2014
Poruka
42
U četvrtak sam dobio Odluku, ali bolje da nisam jer iako sam prihvatljiv srezali mi bodove sa 75 na 45... Tako da sam opet prisiljen čekati i čekati, jer tko zna da li će i za mene biti sredstava... :cry:
 

tomica83

Član
Tu od
10 Sij 2014
Poruka
42
Pisao sam komušač za lješnjake na traktorski kardan, našao sam to na njuškalu neki čovjek pravi, pa u obrazloženju stoji da pošto to nije novi stroj nije prihvatljiv za ekologiju i okoliš, nešto se mora bla bla da ti traktorski priključci i oprema moraju biti novi da budu eko friendly… Ma živa glupost po meni...
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
230
Mjesto na inicijalnoj rang listi: 4227
Broj bodova: 73
Status u agronetu: Podnesen
Kako je kod drugih, na koliko smo bodova u obradi? 74?
 

miha123

Novi član
Tu od
6 Ožu 2019
Poruka
4
Ja imam 74 boda, izdana pozitivna odluka u petak, bio sam na inicijalnoj skoro 3700 tako da imajte strpljenja još malo
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
dali netko zna koliko dugo traje obrada zahtjeva za isplatu druge rate mjera 6.3.1,vec mi tjedan dana u agronetu pise status u obradi
 

ALAN

Novi član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
20
dali netko zna koliko dugo traje obrada zahtjeva za isplatu druge rate mjera 6.3.1,vec mi tjedan dana u agronetu pise status u obradi
Koji ste na listi
 

ALAN

Novi član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
20
Ahaaa,ja sam isao na drzavnu prvo sam bio 4350 pa sam spao na 4134...zanima me samo dali netko zna do kojeg broja su dosli
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
432
Može trajati i mjesecima ukoliko ima nekavih dopuna, moj zahtjev za isplatu podnesen krajem 10. mj 2019 :unsure:
 

Najnoviji postovi

Na vrh