• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Meni je u planu kupnja traktora, jel bi trebo odmah znat kojega bi uzeo i tražit ponudu ili to mogu odlučit i kasnije, mozda i promjenit marku
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Ovisi šta je vama brzo jer je savjetovanje otvoreno do kraja mjeseca i poslije se obrađuju komentari. Piše planirana objava izvješća 30.09. pa se može računat da će onda bit i natječaj. Ako ne bude izmjena pazite na prihvatljivost, morate imati nešto iz obnovljivih izvora energije pod aktivnostima i povećati vrijednost gospodarstva dosta do zadnje rate. Ima dosta razlike od starih natječaja, ako vam ne paše, pišite komentare
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Meni je u planu kupnja traktora, jel bi trebo odmah znat kojega bi uzeo i tražit ponudu ili to mogu odlučit i kasnije, mozda i promjenit marku
Ponude se ne prilažu na ovom natječaju. Morate napisat tehničke karakteristike i njih se morate poslije držati, a do sada je mogao i novi i rabljeni. U nacrtu nisu napisali kako će sada biti, nema popisa prihvatljivih troškova. Bit će kad natječaj izađe
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Kliko se mora povećat vrijednost gospodarstva? I dalise može uzeti polovan traktor i koliko star?
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Kontrolira li itko što se radi, očito da ne... Neki prodaju te traktore. Iz prošlog natječaja način dodjelivanja bodova je bio kriminalan. Grad Ploče kojem pripadam je svrstan među bogate, nebi da poljoprivednici imaju od toga ikakve koristi. Dokle fantomske općine poput Pojezerja,Zažablja itd. su svrstani u sirotinju, da ne spominjem paćenike iz brdsko planinske gdje bi kolege sa mojeg bivšeg radnog mjesta unutar Ina dd dobili natrag sav porez a mene lupalo ko budalu. Ovo je država apsurda ,stvorena za uhljebe i lopove
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Kliko se mora povećat vrijednost gospodarstva? I dalise može uzeti polovan traktor i koliko star?
Kao što sam rekla, vani je samo nacrt. Osobno sam tražila da se taj uvjet ukine ili smanji. Sada je povećanje od 4.000 € SO za stočarstvo, a 2.000 € SO za ostale sektore, što je za male poljoprivrednike besmislica. Za polovan traktor nema informacija jer nisu stavili popis prihvatljivih troškova i u tekstu natječaja nema popisa neprihvatljivih troškova. Na starom natječaju je mogao polovan i nije bilo ograničenja u starosti. Zato kažem da treba čekat otvaranje natječaja za pripremu. Ovo što vam konzultanti sada traže dokumente tobože za pripremu samo love klijente, nema još ni obrazaca vani ni ništa. Ja svoje potencijalne ne zovem dok ne znam sve uvjete, jedino ako samo traže informacije to im dam ali ovako kao i vama, za biti siguran treba čekati konačnu objavu natječaja
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Učlaniš se u partiju i onda zoveš svoje sekretare koji će pronaći "caku" da budeš visoko na listi. Još 3 godine ću istrpit
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Kontrolira li itko što se radi, očito da ne... Neki prodaju te traktore. Iz prošlog natječaja način dodjelivanja bodova je bio kriminalan. Grad Ploče kojem pripadam je svrstan među bogate, nebi da poljoprivednici imaju od toga ikakve koristi. Dokle fantomske općine poput Pojezerja,Zažablja itd. su svrstani u sirotinju, da ne spominjem paćenike iz brdsko planinske gdje bi kolege sa mojeg bivšeg radnog mjesta unutar Ina dd dobili natrag sav porez a mene lupalo ko budalu. Ovo je država apsurda ,stvorena za uhljebe i lopove
Nakon 5 godina od zadnje isplate mogu prodati traktore i sve ostalo što su nabavili. Prije ne. Ako znate za nepravilnosti, prijavite Agenciji. Zato nam i je tako kako je, svi znaju sve i svi šute. A pitanje je da li znaju ili su samo zavidni drugima koji su dobili poticaje pa pričaju bezveze. Moji klijenti svi redom rade sa nabavljenim strojevima, i ili žive od poljoprivrede ili obrađuju za svoje potrebe + prodaju višak i mijenjaju mehanizaciju iz kamenog doba koja radi svake prestupne godine nakon višestrukih popravaka. Za te o kojima vi pričate ne znam i ne zanimaju me.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Pa šefica agencije je bila ulovljena u raboti pa nikome ništa. Nisam plaćen da radim njihov posao.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
I ja sam imao u planu kupnju novog traktora ali bojim se ako ovako ostane kao nacrt da ništa od toga. Ovakav natječaj stvarno nema smisla
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
I ja sam imao u planu kupnju novog traktora ali bojim se ako ovako ostane kao nacrt da ništa od toga. Ovakav natječaj stvarno nema smisla
Odakle ste? Pratite si LAG-ove, možda oni neće mijenjati toliko bodovanje, a isto su dobili dodatna sredstva. Mi sada čekamo ove naše da vidimo kako će njihovi izgledati. Usmeno su nam rekli da neće biti značajnijih promjena, ali još uvijek čekaju odobrenje strategije od Agencije tako da dok ne vidim, ne vjerujem.
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
požeško-slavonska
vidio sam da će za brodsku uskoro izaći, a za ovdje ne znam jel šta ima
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Baš me briga ništa ne plaćam samo ako prođe projekt.
Lovu za isfinancirat imam
Ako prođe dobro ako ne opet dobro.
 

zoki 38

Novi član
Tu od
14 Pro 2020
Poruka
14
dobio u agronet odluku o nedostatku sredstava za 6.3.1 odnosno odbijenicu.
Valjda ce uskoro i novi natječaj onda .
Samo da jos listu objave.
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114

navodno u listopadu
što se tiče uvjeta još ništa novoga osim onoga što je bilo na e-savjetovanju
 
Na vrh