• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Ide zemlja ali se gleda vrijednost koliko država procjeni.
Ima cjenik po selima.
Kod mene kataloški ide po 3 kune.
A ljudi traže 6 i to neće niko priznati duplu vrijednost.
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Bok, vezano za ovaj kriterij bodovanja.
Ako proizvodim ličku janjetinu koja je na popisu, da li tu moram biti upisan u neke posebne evidencije ili je dovoljno da imam dokaz da je to pasmina koja odgovara i da to proizvodim. Zna netko?

"Ako je korisnik ostvario bodove po ovom kriteriju, u trenutku podnošenja konačnog zahtjeva za isplatu mora biti proizvođač ili subjekt u lancu proizvodnje proizvoda čiji je naziv zaštićen i registriran na razini Europske unije kao ZOI (zaštićena oznaka izvornosti), ZOZP (zaštićena oznaka zemljopisnog podrijetla) ili na nacionalnoj razini kao „Dokazana kvaliteta“."
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Bok, vezano za ovaj kriterij bodovanja.
Ako proizvodim ličku janjetinu koja je na popisu, da li tu moram biti upisan u neke posebne evidencije ili je dovoljno da imam dokaz da je to pasmina koja odgovara i da to proizvodim. Zna netko?

"Ako je korisnik ostvario bodove po ovom kriteriju, u trenutku podnošenja konačnog zahtjeva za isplatu mora biti proizvođač ili subjekt u lancu proizvodnje proizvoda čiji je naziv zaštićen i registriran na razini Europske unije kao ZOI (zaštićena oznaka izvornosti), ZOZP (zaštićena oznaka zemljopisnog podrijetla) ili na nacionalnoj razini kao „Dokazana kvaliteta“.
moraš biti u sustavu kvalitete za ZOI. Za to možeš tražiti refundaciju troškova na natječaju 3.1.1. To rade ovlaštena tijela za certifikaciju, jedan znam da je Biotechnicon, on dolazi našim maslinarima u Istri. Ovo ostalo dvoje ne znam. Uglavnom ne možeš samo proizvoditi proizvod, moraš biti u sustavu odnosno imati certifikat
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
moraš biti u sustavu kvalitete za ZOI. Za to možeš tražiti refundaciju troškova na natječaju 3.1.1. To rade ovlaštena tijela za certifikaciju, jedan znam da je Biotechnicon, on dolazi našim maslinarima u Istri. Ovo ostalo dvoje ne znam. Uglavnom ne možeš samo proizvoditi proizvod, moraš biti u sustavu odnosno imati certifikat
Da li isto vrijedi i za ZOZP? Nisam nasao nigdje da se radi o certifikaciji.
Ako je u JRDZ upisana tocna pasmina, ako je lokacija ulaganja medju navedenim sta ne bi to trebalo biti to?
 

Petar1

Novi član
Tu od
24 Lis 2021
Poruka
7
Molim nekoga informaciju da li se za obnovljive izvore energije uzima kao prihvatljiv trošak i trošak montaže (naprimjer solarrnih panela). Napisano je u natječaju obnovljivi izvori energije, ali ne znam da li se to odnosi samo na opremu ili na opremu i montažu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Kak to ne smiješ sam napraviti, logično je na ključ u ruke, dakle cjelokupni posel.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Neće ljudi pa pogledajte cijenu umjeta a ti ograničen 5 godina da radiš.
To zbilja moraš biti hrabar.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Da nisu cijene umjeta i željeza skočile da.
Ovako glava u torbi.
Manje više kod svakoga koji radi i muči se.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,930
Pa da, Nije čak ni problem ni u te 3 godine. Mislim nitko ne sadi trajni nasad ili povećava proizvodnju s mišlju da će propasti ili zatvoriti odmah sada odmah. 3 godine realno nisu puno vremena.

Ali problem dolazi što ulaganja , tj. povećanja proizvodnje košta. I to ohoho novaca. Da je ovaj natječaj išao prije godinu dana meni sadnice ne bi bile 30 kn/kom nego 25 kn. Atomizer ne bi bio 40 t kn nego 30.

A o gnojivu i gorivu da ne pričam.


A količina novaca koji oni daju je jednaka... Budimo realni, 15 000 eura prije 5 godina i sada.... Sada bi realna cifra bila 25 000 eura
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Ja sam čula da je dosta. Početkom godine da ih je bilo preko 2.000, a do kraja prvog sigurno ih je bar još 1.000 bilo. Ali to je onako off the record, nemojte ne uzimat za riječ.
 

Najnoviji postovi

Na vrh