• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mlin-čekićar

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Danas sam krenuo u sredivanje mlina-čekićara SIP MS31 donji dio postolja bio malo losiji klimalo se sve pa da malo povarimo pa stavio nove plocevine!!






To je pocetak sutra nastavak i kad ulovim vremena farbanje!!

Imam jedno pitanje sta bi trebalo bit na mijestu ove sipke na slici ja sam ju stavio jer taj bolcn se pomakne prema unutra i zacvika!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kako izgleda bolcen s druge srane?
Ja bi ovdje nabio elastični zatik , ali ako su s druge strane bolcna glave onda okreni bolcne.
Osigurače vjerojatno pojede mljevenje klipova .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Nisam gledo s druge strane moro bi raskopat i ja sam mislio stavit elastican osigurac al bas zbog tog gubljenja mislio sam ovu sipku nsta je trenutno unutra skratit da malo izlazi na svaku stranu bolcne i te krajeve sipke zavarit da ako slucajno moram raskapat pobrusim i lako raskopam a necu gubit te moje osigurace mljevenjem!!
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
698
Imam isti takav mlin od SIPa (model je drugačiji nešto s 1200...),
doduše s drugačijim postoljem.
Na to mjesto ti idu rascjepke, tako je bilo kod mene i dosada
se nije ni jedna pojela, niti je bilo problema.
A naradio se poprilično.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Onda ce i kod mene doc ako ih nadem doma ako ne onda idemo na varenje one sipkice!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I ja imam slican tvome samo mislim drugi model.
U one rupe stavi tvrde osigurace a prije nabrusi vrhove nozeva.
Nedavno sam mjenjal remene gornje lezajeve.
Ako bus skidal gornje lezajeve,pripremi se na jebadu jer je nutra sve hrdavo i zapeceno,i lezaji su pojeli vratilo i njega sam novog dal delat,uzas kak su sve na knap napravili.




 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Sve je ok samo nema tih osiguraca ostalo je sve ok i imam samo jedno sito morat cu kupit jos koje ili se igrat i napravit si ih i ajd vidim da imas ti zastitu na remenima malo ju premijeri ja nemam pa da napravim takvu da ne kemijam previse!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moze sutra stric ju je zel lani pa je kod njega,ak ti nije kasno,mogu popodne.
Pojelo ti je osigurace valda su bili oni lagani ko od alumija,stavi celicne tvrde i nebu frke,cavle nemoj metat premekani su pojede i njih.:tongue:

E da kad radim s njim opce ne kopcim poluge traktora samo kardan i ide bez brige,a ti?
Kaj ti je s jednim remenom,fali?
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
To sam nedavno uzeo u neko utjerivanju dugova pod racun ici ce ili osiguraci kako spada ili ona rosvajna sipkica jer je taman na mijeru jos cemo vidit sta ce bit na kraju covijek kupio nove remene al bila samo tri tak da su samo tri jedan fali necu ni ja kopcat poluge nemam potrebe premijeri kad ulovis vremena nije frka cini mi se da ce farbanje i zavrsne sitnice pricekat dok ne cekica sta mora!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A so,pa stavi ak je od inoxa sigurno je tvre od osiguraca i trajat ce.
Sutra popodne ti stavim mjere.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Postolje danas zavrsio stavio "zamijenske osigurace" i malo ga pustio u pogon probalo se cekicat al skuzio sam da imam gore na osovini malo lufta pa sad dok nije hica za njega i to cu rijesit pa da sam miran jedno vrijeme!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U super si to rjesil!
Moli boga da nije zajedena,da su samo lezajevi.

Sory nisam danas stigel zmerit zastitu imal sam posla prek glave danas,etkem sad sam usel u kucu.
Sutra cu popodne kad dojdem s posla otic zmjerit.:icon_winkle:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Cini mi se da i lezaj se pomice s osovinom al budemo vidjeli kad raskopamo kakva je situacija nije hica budes izmijerio!!
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Bućo a gdje je završna farba za uljepšavanje pa zar nisi vidil Bageristu kak se to radi joj joj..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Bućo a gdje je završna farba za uljepšavanje pa zar nisi vidil Bageristu kak se to radi joj joj..

Pa kaj sumljas u mene boja je spremna doma vec ceka budem u kompletu farbo kad napravim naprijed zastitu za remene pofarbam i kupim naljepnice ako ih uspijem di nac:^):
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Pazi promatram te i držim za rijeć ak dobro napraviš budeš i kod mene repariral moj stroj...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Nema problema kolega rijesit cemo i tvog ja se nadam da cu ga ovaj tijedan slozit do kraja jedino moram vidit jel cu imam lima za zastitu!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo danas sam ga izmjeril.
Visina je 60cm,na najsirem djelu je sirok 70cm a na najuzem gore kod gornje remenice je 11cm.
Dubina mu je 14cm.
Drze ga 3 flaha zavarena gore u oblik trokuta flah je 6mm debljine.
Napravljen je od 3 komada i dolje je zarezan di kardan prolazi.

print screen windows 7
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
@oficir hvala na mijerama moram pregledat sve jel ce bit lima za to rijesit!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Danas raskopan mlin dokraja imam na osovini di dolazi lezaj lufta pa to treba rijesit navjerojatnije navarit i onda na tokarskom stroju sredit!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh