• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mljekomat-novo iskustvo

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Neki dan sam spomenuo da imamo i jedan natržnici u SK al danas ga više nema neznam razlog. Imam i ja svoje skromno mišljenje oko tih mljekomata i cijene. Takovo je vrijeme došlo da ljudi gledaju na svaku kunu i razlika od kune može biti presudna u uspjehu projekta. Kraj našeg je stajao čovjek i davao upute za korištenje pitam ga koliko košta aparat veli on 100 000 kn, puno složi ćemo se svi. Tu je još održavanje istog doprema mlijeka svaki dan čišćenje vjerojatno i nešto treba dati onom čiji je prostor i svašta još, po meni bi bilo isplativije kako je netko spomenuo dostava od vrata do vrata. Ma kvragu neznam više što raditi u ovoj zemlji da nisi osuđen na propast i dužničko ropstvo. Onome tko proizvodi malo je a onom tko kupuje skupo je.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
E upravo to I ja mislim.znam da 6 kuna proizvodacu zvuci realno mozda I premalo al netko ko se zbraja za svaku kunu je I 5 previse.ja sam svakako imao namjeru imati mljekomat direkno da vuce iz lakofriza znaci u dvoristu.samim time nema troskova prevoza i placanja najma prostora,a stavio bi cjenu 4. Kune.I prodaja bi mozda isla jer bezobzira sto sam udaljen samo 4 km.od centra grada ljudi radije kupuju to po centrima.a sad uloziti oko 6. Tisuca eura u mljekomat mi je prevelik rizik ako bi prodao mozda dvadesetak litara dnevno.jednostavno nisu vremena za te stvari.mozda kad standard gradana poraste,ovako nevidim tu neke perspektive.ajd Mario koliko vi prodate dnevno u svoja ak se nevaram dva mljekomata?:(wasntme):
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Pored toga što ljudi gledaju na svaku kunu, još su i komotni, ako me razumijete. Htjeli bi da im doneseš mlijeko doma, a od tebe je dvije kuće dalje.Da razvozim mlijeko, treba mi skoro sat i pol svaki dan. Znači kod dostave je uračunato mlijeko, moj prijevoz i ja koji gubim vrijeme razvažući mlijeko. Van sezone to vrijeme i nije problem, a u sezoni ti ponekad baš fali taj sat i pol kojeg ne možeš nadoknaditi nikako. Ali ako uzmem u obzir da sam od Vindije pred dvije godine znao dobiti i 1,7 kuna po litri prvoklasnog mlijeka razlika je očita.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Čuo sam da ovaj koji ima mljekomat u Karlovcu proda oko 200 litara mlijeka na dan.....tako mi je rekao jedan frend, da je bilo priče...mada mora se uzeti u obzir da ima monopol ali se također mora uzeti u obzir da niko neće reći koliko točno zaradi nego uvijek se "umanji zarada"....inače mogu prepoznat tog čovjeka ako ga vidim usput oko mljekomata pa ću ga baš pitat koliko proda..... jer 200x6 je 1200 kuna na dan i to se itekako isplati ako je to tako.
I ako prodaje 200 litara po 6 kuna da mu je cijena 5 prodavao bi bar 600...jer realno svaki centar proda nesumnjivo nekoliko stotina litara mlijeka dnevno a mlijeko iz mljekomata je kvalitetnije ne vidim razlog zašto bi prodaja išla slabije sa cijenom od 5 kuna po litri npr....znači uspješno konkurira i cijenom i kvalitetom....
 
Posljednje uređivanje:

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Isplati se ako se gleda u korelaciji sa cijenom koje plačaju mljekare. Ako gledaš po čistoj istini koliko moraš uložiti da dobiješ jednu litru mlijeka i koliko je to mlijeko plačeno , puno puta bi više zaradio da prodam hranu koju popapaju moje ljubimice. Svi samo gledaju zadnju cifru, a na koliko stvari se ta cifra dijeli to ne zanima nikoga. Morate si jedanput utuviti u glavu da je to BRUTO cifra koja na kraju nije ni izdaleka tako lijepa kad se rasporedi na troškove koje treba podmiriti
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Čuo sam da ovaj koji ima mljekomat u Karlovcu proda oko 200 litara mlijeka na dan.....tako mi je rekao jedan frend, da je bilo priče...mada mora se uzeti u obzir da ima monopol ali se također mora uzeti u obzir da niko neće reći koliko točno zaradi nego uvijek se "umanji zarada"....inače mogu prepoznat tog čovjeka ako ga vidim usput oko mljekomata pa ću ga baš pitat koliko proda..... jer 200x6 je 1200 kuna na dan i to se itekako isplati ako je to tako.
I ako prodaje 200 litara po 6 kuna da mu je cijena 5 prodavao bi bar 600...jer realno svaki centar proda nesumnjivo nekoliko stotina litara mlijeka dnevno a mlijeko iz mljekomata je kvalitetnije ne vidim razlog zašto bi prodaja išla slabije sa cijenom od 5 kuna po litri npr....znači uspješno konkurira i cijenom i kvalitetom....

dal vidiš kak u tvom tekstu na mjetima ima netočnog razmišljanja..
"200x6 je 1200 kn na dan", do tih 1200 čistog na dan mu ne ostane više 400 kn i to sem puno rekel, jer i taj mljekomat nije zabadava
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
yup, ako je realna cijena mlijeka 4 kune, tih 400 kuna na dan ili 12 000 na mjesec mora imati za najam mjesta, održavanje, struju, svakodnevni dovoz-odvoz...
možda ostane 1000 ojra na kraju priče...a možda i ne...
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Podravec to nitko ne gleda, svi gledaju onak, vidi kulaka, a ne gledaju troškove i obaveze koje mljekomat uz sebe nosi. I na kraju ti dojdu pijani gelipteri i razbucaju ti mljekomat na komade. Snage reda ih i pronađu, obično maloljetnike i možeš si fučkati.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Vidimo da su ulazni troškovi veliki najveća je stavka taj prokleti mlijekomat postavljam pitanje vlasnicima istih koliko u cijeni mlijeka od 6 kn/lit odlazi na amortizaciju stroja i za godinu ili dvije kad se stroj isplati dali su spremni smanjiti cijenu mlijeka recimo na 4,5 kn (čisto sumnjam). Stoga priča sa mlijekomatima je unaprijed osuđena na propast (daj Bože da griješim) jer nije konkutentna cijenom a to je danas osnovni kriterij. Gledao sam dokumentarac kako su u UK veliki centri sredili male proizvođaće mlijeka a velike pošteno stisnuli u škripac propast živa to isto prolazimo i mi sada.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Plaća učitelja sa faxom mjesečna cca. 5000 kuna...plaća profesora sa faxom cca.6-6,500 kuna....plaća policajca 5-6000....plaća onog iz HEP-a što popravlja struju po snijegu i ledenoj kiši 4,5-5000 kuna...plaća blagajnice na kasi 2500kn u boljim centrima do 3500....itd itd...izvucite sami zaključak koji se neumoljivo nameće.....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
Plaća učitelja sa faxom mjesečna cca. 5000 kuna...plaća profesora sa faxom cca.6-6,500 kuna....plaća policajca 5-6000....plaća onog iz HEP-a što popravlja struju po snijegu i ledenoj kiši 4,5-5000 kuna...plaća blagajnice na kasi 2500kn u boljim centrima do 3500....itd itd...izvucite sami zaključak koji se neumoljivo nameće.....

moj je zaključak da taj mljekomat mora opsluživati više od jednog čovjeka s faxsom ili bez njega...ako uzmemo u obzir kompletan rad potreban da bi se dnevno prodalo kroz njega tih 200 litara...
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
jesi siguran?

Jesam, i to do max 6,500 kuna i toliko imaju oni sa 20 godina radnog staža i više....inače imaš profesora koji imaju i po 5500 kn na mjesec.
 
Posljednje uređivanje:

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
moj je zaključak da taj mljekomat mora opsluživati više od jednog čovjeka s faxsom ili bez njega...ako uzmemo u obzir kompletan rad potreban da bi se dnevno prodalo kroz njega tih 200 litara...

Meni se čini da bi jedan mljekomat mogao zarađivati bez problema kao dva čovjeka sa faxom neto ili čisto ....da imam krave i mlijeko nebi se ni sekunde mislio...
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,532
LAIK pa što ne nabaviš(kupiš ili koji drugi način)i probaš kruh sa sedam kora pa da onda čujemo tvoje mišljenje.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
LAIK pa što ne nabaviš(kupiš ili koji drugi način)i probaš kruh sa sedam kora pa da onda čujemo tvoje mišljenje.

Nemam ja potrebe za tim...ako i držim to je samo za vlastite potrebe s naznakom na kvalitet ne na što više litara....inače znam sve oko toga šta i kako vjerovatno i bolje od tebe nemoj da te zavara skromno ime nicka.
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
samo misliš da znaš. mnogi su godinama mislili (od 2005 do 2009) da znadu sve o kravama i svi su imali precizne računice i od te siline ljudi 80% je zatvorilo farme ili u farmi za 50, 70 krava drže 10, 20
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,532
samo misliš da znaš. mnogi su godinama mislili (od 2005 do 2009) da znadu sve o kravama i svi su imali precizne računice i od te siline ljudi 80% je zatvorilo farme ili u farmi za 50, 70 krava drže 10, 20
Upravo tako Podravec,Ja i ne mislim da znam a i mislim da neznam ništa :confused::confused::wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh