• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mljekomat-novo iskustvo

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Cowboy@ zaboravio si im reći, da nakon toga netrebaju koristit skupe parfeme, mirisat će 10 dana.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Nedavno na Slavonskoj televiziji bila emisija na temu mljekomati...Vlasnik mljekomata je firma "Zito d.o.o" koji stvarni imaju vrhunski sve odradjeno,najmodernije mljekomate,logistiku,dnevno se izmjenjuje vise puta,ma ono sve naj....al dzabe jednostavni kaze covijek nema smisla,promet je premali,svijesno su isli u startu da nece bit zarade dok se nestekne navika,al sad je proslo vec vise od 1.god i nista od toga....Iako za jednu firmu poput.zita ovo neprtstavlja neki veci utjecaj na njihovo poslovanje,kazu jednostavno dalje neide.....navodno ce ostat jos samo jedan pa ce vidit kako ide...
Ako u jednom Osijeku od 120 000 stanovnika nemogu funkcionirat tri mljekomata onda nezna covijek sta vise rec???
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,545
bedast narod...
a zakaj nebi u školama djeca učila kak se dobiva mlijeko iz mljekomata?
umjesto kaj spominju tam nekakve krave, koje i tak misliju da su ljubičaste...
doduše, i sam sam odustao od borbe s mljekomatom, lakše je nazvati u treće selo i ljudi doma sami dopelaju...:(angel):
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Nemoj tako, nije narod ništa kriv.
Misliš da narod nezna šta je kvalitetnije i bolje!?
Znaju oni jako dobro šta je bolje, ali u opštoj besparici malo ko više gleda na kvalitet, dans svako prvo gleda cijenu....

Problem je što mlijeko iz mljekomata nije cijenom konkurentno onome iz trgovine.
Nije više dovoljno samo reći kako je nešto kvalitetnije ili "mahati" parolom "kupujmo domaće" pa da prodaja odmah krene.

Neko je vidio te mljekomate po Njemačkoj, Austriji i drugim zapadnim zemljama i tako došao na ideju da bi to isto tako dobro prolazilo i u Hrvatskoj. A pri tom nije gledao na standard zapadnih potrošača i visinu subvencija njihovih seljaka.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
bedast narod...
a zakaj nebi u školama djeca učila kak se dobiva mlijeko iz mljekomata?
umjesto kaj spominju tam nekakve krave, koje i tak misliju da su ljubičaste...
doduše, i sam sam odustao od borbe s mljekomatom, lakše je nazvati u treće selo i ljudi doma sami dopelaju...:(angel):
Nebude to tako još dugo, ubrzo će stići kazne za te što voze po kućama, a s razlogom..ovi koji su platili skupi uređaj mljekomat, i svaka litra prolazi kroz račun nemogu to nadoknadit s 1 kunom razlike (6 prema 5 koliko prodaju po kućama).
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Zašto kazne?

I zašto kroz račun, ako nisi u nekom poreskom sustavu?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Nebude to tako još dugo, ubrzo će stići kazne za te što voze po kućama, a s razlogom..ovi koji su platili skupi uređaj mljekomat, i svaka litra prolazi kroz račun nemogu to nadoknadit s 1 kunom razlike (6 prema 5 koliko prodaju po kućama).

Zašto kazne ako ti što prodaju po kućama imaju urednu dozvolu za to što rade?

To što je neko platio skupi uređaj mljekomat pa mu prodaja ne ide onako kako je planirao - to se zove promašena investicija.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Daj bože da je tako..ali sam čuo da onaj tko je u pdv da mora sam sebi izdavat račun za obavljanje nekog posla, više nevjerujem da će niti lipa proći bez poreza.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Cowboy@ ovo sa cijenom mislim da i nije tolki problem, kod nas u trgovinama neznam jel ima jeftinijeg od 5 kn i to ono od 0.8m.m nekog xy proizvodjaca,u vecini je cijena od 5 pa sve do 8kn....tako da mi ta prica sa cijenom bas nedrzi vodu....a mislim da i na ovom o kome ja pricam ako dodjes sa svojom ambalazom kosta 5kn....mozes natocit od 0.5l pa navise.....
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Nemoras placat porez ako nisi u sustavu pdv-a,a i ako jesi nisam siguran....al bi trebo izvadit potvrdu, koju dobijes od. ..godisnje imas ogranicenu kolicinu koju smijes prodavat na taj nacin...
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ako se ne varam da su na Plodovima zemlje spominjali količinu od 12.000 l godišnje prodanog mlijeka na kučnom pragu, a za mljekomate nema ograničenja, ako sam u krivu nek me netko ispravi.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Kod nas u Našicama već neko vrijeme odlično funkcionira mljekomat jednog lokalnog OPG-a. Cijena mlijeka je 4 i pol kn, bocu (ili kanticu) doneseš sam i sve OK. A ljudi i te kako kuže da je to jeftinije od najjeftinijeg mlijeka iz trgovačkih centara i to na akciji, s tim da je ovo punomasno, neobrano mlijeko - a ne neka vodica :) A možeš uzeti i mlijeka za svega 50 lipa, ako tako želiš (ako ti fali za kavu) :p...i proda dnevno nekih 200 - 300 litara, ima gotovinu svaki dan...a dio mlijeka prodaje "Dukatu".

Ovakva kombinirana prodaja i jest prava stvar, sa mljekomata gotovina koja olakšava svakodnevno poslovanje, a od "Dukata" odjednom veća količina novca - kad plate :)
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
kod nas u sisku su dva jedan u kauflandu cijena 6 kn lit i drugi na tržnici isto 6 kn mislim da je to malo previše ova cijena od 4,5 kn je sasvim ok
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Uopce se ne cudim ovom glupom komentaru da bi cijena trebala biti 5 kuna s bocom kad si dva puta bio na mljekomatu i nisi skuzio kako funkcionira :mur:

Ne čudim se ni ja,nego mi je jako smiješno odmah zamislim slikom stručnjaka :), kad kravarsko-balegarska kompetencija daje dijagnoze i procjene ni manje ni više intelektualnog stanja nepoznatih nickova ali ne napominjem to jer mi nije u interesu nekog uvrijediti.....što se tiče cijene....gdje su nestale brojne STR trgovine kako ih je pomela konkurencija (Lidl,Konzum i dr.) e tako će pomest i sve domaće proizvođače koji se ne prilagode surovoj EU stvarnosti. Cijena mlijeka bez boce od 6 kuna na mljekomatu je preskupa i ne može konkurirat i radi više cijene proda se desetorostruko manje mlijeka ili još znatnije manje........što se tiče kuženja mljekomata,zaista nemam vremena stajat i proučavat prilično nejasne upute a to nema ni 99% građana drugih......onaj ko ima smisla za trgovinu zna o čemu pričam
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Na žalost živimo u takvom svijetu gdje nitko ne cijeni tuđi rad i muku. Danas su se svi pogospodili, bez obzira gdje žive i iz koje vukojebine su došli. Svi bi dobro trpali u sebe, svima živina smrdi, dog god nije na njihovom stolu. Samo bi roštiljaili, pod uvjetom da mu svinjče poklone po 2 kn/kg, normalno i dobro vinčeko po 1,5 Kn . Ja sve svoje mlijeko prodajem doma, tj vozim od mušterije do mušterije. Što ne ide kao sirovo mlijeko ,radimo sir i vrhnje. Cijena mlijeka je 5 kn, dostava na kućni prag.Kome je preskupo domače mlijeko po 5 kn, neka dođe k meni, ja mu poklonim jednu kravu i hranu za cijelu godinu pa si nek sam muze i hrani pa bude vidio kak je to.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Inače ne znam kako se kreću cijene mlijeka u trgovini pa sam sad ovako na brzinu pogledao i mislim da im je sredina tu negdje oko 6 kn.
I tvoja logika je da bi se mlijeko koje stvarno je svježe (a ne samo da piše na pakiranju da je), koje ima u sebi sve što jedno mlijeko treba imati (a ne da se od njega naprave još 5-6 mliječnih prizvoda) i koje je barem duplo kvalitetnije od toga u trgovini trebalo prodavati po skoro duplo manjoj cijeni samo zato jer ti možeš kupiti k-plus mlijeko za kunu manje?
Nije ni čudno što nam je država u takvom stanju kakvom je.
Ovo za korištenje mljekomata mi je pomalo smiješno. Nisam ga nikad koristio (jer imam svoje mlijeko) ali koliko teško može biti ubaciti par kn, staviti bocu i stisnuti dugme za punjenje?
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Gle ja sam prije pokušao dobronamjerno reći zašto ne ide prodaja na mljekomatima jer je to po meni očita razlika u cijeni...Mlijeko u prodavnicama je svuda manje od 6 kuna a na mnogim akcijama često bude i manje od 5...istina je da je mlijeko iz mljekomata kvalitetnije ali istina je da ne njega se ne plaća PDV(valjda koliko sam čuo OPG-ovi ga ne plaćaju),ne plaća se mljekarska industrija,ne plaćaju se razni adetivi za trajnost itd. Cijena mlijeka od max 5 kuna na mljekomatu je tržišno opravdana sve preko toga je prevelika cijena(6+1=7 dakle oko 25% skuplja cijena,jedino ako ćeš nosat praznu bocu vazda sa sobom kad ideš u grad) KOJA MINIRA SAMA SEBE i siguran sam da zbog toga propadaju mljekomati. Istina je i da su nejasne upute na mljekomatima,potrebno je napisati jasnije upute.Inače znam kako funkcionira mljekomat ali radi nejasnoća(ili nedovoljno iskristaliziranih uputa) na njemu to odbija puno ljudi...
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Očito ovdje ima onih kojima je svježe mlijeko bez ikakvih kemija na mljekomatu skupo.Ti nemoraju brljezgati gluposti neg si kupuju mlijeko i patvorine mlijeka u super marketima i nek se truju raznim kancerogenim konzervansima.Ja ga proizvodim i pijem ,moji roditelji i djedovi i bake su ga pili i nikom nije naškodilo a ovo iz tetrapaka mnogima jest.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Na žalost ima previše onih kojima je mlijeko iz mljekomata preskupo i zato kod nas nikad ti mljekomati neće zaživjet u mjeri u kojoj ih ima u nekoj bolje uređenoj zemlji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh