• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mljekomat-novo iskustvo

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
samo misliš da znaš. mnogi su godinama mislili (od 2005 do 2009) da znadu sve o kravama i svi su imali precizne računice i od te siline ljudi 80% je zatvorilo farme ili u farmi za 50, 70 krava drže 10, 20

Jest,u pravu si 100% mnogi su poslušali pomoćnike u ministarstvima i ministre koji su većinom samo obični stranački poslušnici koji slabo znaju šta o poljoprivredi i uvalili su se u ogromne dugove i probleme ....znaš,nije mi uopće cilj da se dokazujem ko šta zna ali ne mogu lagat pa reći da ne znam jer imam i iskustva a i školovan sam po pitanju poljoprivrede. Ovo što kažem u vezi mljekomata to je dobronamjerno jer žao mi je baš toga što su RH poljoprivrednici popušili šuplju priču o velikim farmama i velikim zaradama. Mljekomat je dobra stvar,samo treba i reklamu,jer obični ljudi ne znaju da je velika razlika između mlijeka iz mljekomata i onog sa polica u trgovinama...ali dobra stvar za čovjeka sa normalnim očekivanjima u životu ne moš sa osnovnom ili srednjom školom očekivat da ćeš zarađivati kao predsjednik repubilike, posebno ne jer sad je RH u EU nemože više ništa krojit ni hdz ni hss.
 
O

Obrisani član 40474

Guest
... Mljekomat je dobra stvar,samo treba i reklamu,jer obični ljudi ne znaju da je velika razlika između mlijeka iz mljekomata i onog sa polica u trgovinama...
to je poanta price ne samo sa mljekomatima.svi pricaju o proizvodnji a niko ne prica o prodaji(uspjesnoj sa naplatom).u mom selu ima malo sam reko 100 ljudi koji znaju znanje o proizvodnji hrane.no ima ih mozda 5 koji zive od toga i da su u plusu."tajna" ovih 5 je da znaju prodat.baja stavio mljekomat na utrine litra mljeka 7 kuna flasa 3 kn.i nejde.cjena ne konkurentna marketing nikako odradjen.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Vec sam spominjo Mljekomate firme "Zito. d.o.o" u Osijeku, gradu sa nekih 120 000-140 000,pa ako oni nemaku marketing kao driga najaca firma u Hr. odmah iza Agrokora, sa godisnjim prihodom od par stotina miliona kuna onda neznam ko ima....
Takodjer ovi sto polemiziraju o cijeni od 6kn nek ofu u trgovine pa nek vide kolko kosta litra mlijeka 3.8mm...i ekstra klase koje ovo mljeko mora bit...
Takodjer nek od ovog mljeka sa mljekomata proba napravit sir i od ovog iz trgovine s navodno istom masnocom,nisam siguran da ce dobit jednako....
Tako da ni cijena ni marketing nemaju veze s bilo cim...
A kolega laik vidim da nema nikakve veze sa poljoprivrednom proizvodnjom pa kao takav neznam zasto uopce ima potrebu komentirat...on je jedan od onih koji smatra da su poljoprivrednici paraziti frzavnog proracune,za koje on ife radit u firmu i uplacivat u proracun,da bi oni mogli lagodno zivit,gradit kuce,kupovat skupe aute....dok on crnci za neku crkavicu...
Molim te nemoj vise o necemu o cemu nemas pojma...o cemu si samo.cuo na tv-u icitao u novinama!!!
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Mlijeko 3,5% mliječne masti Lidl 5,69 kuna napominjem više stvari oko tog mlijeka 1. Njemačko mlijeko besprijekornog uzgojnog i provjerenog porijekla kao i tehnologije obrade,čuvanja itd. 2. dobiveno od besprijekorno zdravih životinja koje nisu hranjene nikakvim lošim i zabranjenim sastojcima niti lošom hranom 3. ja osobno kupujem ako kupujem u prodavnici na policama uglavnom baš to mlijeko.

Mljekomat može uspjeti i to jako dobro ali cijena mlijeka bi trebala biti max 5 kuna jer sa većom cijenom ne može se uspješno konkurirati trgovačkim lancima.

Bitno je da mladi ljudi koji imaju volje za rad ne slušaju kukavna bugarenja o nemogućem ovih koji su popušili šuplju priču koalicije sdss-hss-hdz o luđačkom širenju farmi i da razmotre mogućnost rada sa mljekomatima,ako hoće ako neće doći će Rumunji ili Poljaci ili neko treći pa će iskoristiti priliku.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Možda je tetrapak njemački, no to mlijeko je vrlo vjerojatno s istoka EU. :(rofl):

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=by3uAxsorro[/YT]


Evo video iz Litve kako radi mljekomat. Obratite pažnju na cijenu koja piše na njemu!
Vidi se da bacaju po jednu kovanicu u aparat, a vade litru... :icon_wink:
2 LT = 2 litasa, preračunato u kune bi bilo oko 4,45 kune po litri. Tečaj je s ovog linka: http://www.xe.com/currency/ltl-lithuanian-litas?c=HRK

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=hY4OEklpIxY[/YT]
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Cim si spomenuo Lidl jasno mi sve, netreba nista dodat sve je receno...
Kupis tamo manje masno mlijeko za 30lipa jeftinije i nevidim di je tu problem,cemu pljuvat po mljekomatu i ljudima koji na taj nacin pokusavaju izvuc neki normalan prihod za ulozeni trud...
Koja je razlika izmedju jednog i drugog najlakse se moze ustanovit tako da probas napravit sir....
Kupi 10l jednog i 10l drugog,zagrij na 36c,stavi dve zlice sirila i vidi sta ce se desit....ukratko!!!
Kad to budes napravio javi se pa cemo onda dalje imat o cemu raspravit,a do tad ljep pozz!!!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
možda još i sir uspije dobiti, ali vrhnju može samo sanjati...ili putar...:icon_madu:
 
O

Obrisani član 40474

Guest
cijena:negdje 6 u zagrebu bila 7 i 3 kune flasa.kazes ovi koji polemiziraju nek odu pa nek vide.pa osnovno pravo kupca je da polemizira oko cjene.prodavac se mora pobrinut ako hoce prodat svoj proizvod da educira kupca.uzmimo industrijsko mljeko.znaci mljekara plati mljeko seljaku 2 kune pobere sve kaj valja jos razvodni i prodaje po 5 -6.znaci cista logika nalaze da bi ovo iz mljekomata moralo ic ko alva.dolazimo do

marketing:
evo jedan skolski primjer:http://www.youtube.com/watch?v=H8nw6dDYX6w

znaci imamo kravu tele mamu djete tatu prirodu,sumica frulica,prica je suza mi krenula

i onda reklama(reportaza) za mljekomat
http://www.youtube.com/watch?v=mXAw_oOuZHs

da se niko ne naljuti al kaj bi to trebalo nekog privuc da ode po mljeko


ja mislim da je mljekomat izvrsna ideja i sansa za mljekare ali treba vremena i truda.

i jos nesto gledo sam reportazu iz zapresica veli mljekomat sve skupa investicija 25000 eura halllllooooo. kao mljekomat 120000 kn i valda postava i kaj ja znam kusur.ima kao ovih manjih za 6-7 tis eura.tolke pare dat za frizider na zetone.opet na seljaku neko drugi bere vrhnje
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
u ovu temu su se malo previše umješali ljudi koj "bi" imali mljekomate a ipak nebi hranili krave, e ljudi moji kad probate hraniti krave bude vam jasno o čem vam mi pričamo
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
u ovu temu su se malo previše umješali ljudi koj "bi" imali mljekomate a ipak nebi hranili krave, e ljudi moji kad probate hraniti krave bude vam jasno o čem vam mi pričamo

Znaš,ja znam kako ste vi seljaci prevareni pustim obećanjima i uvaljeni u velike probleme pa vam ne želim soliti rane...ali poteže te me...znam kako se hrane krave ja sam ih hranio čuvao klao derao itd,znam i ovce i svu ostalu stoku...znam i konje potkivati,kose klepati ,ručno kositi i mnogo toga što vas većina ne zna usput imam i tu školu itd. Zato bezveze lupate...recimo...skoro svi hranite krave sa sojom da postignete veliku mliječnost a koja je genetski modificirana biljka i ne postoji soja koja nije takva,a genetski modificirano je i ............(prešutit ću), također i nije prirodna hrana krava i takvu ishranu ne moš u EU prikazati kao ekološku i prirodnu....ako hoćete postići solidnu količinu mlijeka i da je kvalitetno morate krave izvoditi na pašu i čuvati a ne držati ih u smrdljivim štalama gdje se krave pretvaraju u debile koje je ružno i gledati. Lijepo molim,ako budete i dalje govorili da su se umješali ljudi koji nemaju pojma tjerate me da vam dokažem da itekako imam-imamo pojma i najcrnje tajne RH uzgoja mogle bi se naći na vidjelu.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Zakaj jednostavno ne odbiješ ići po mljeko na mljekomat i dalje nastaviš kupovati kvalitetno i provjereno u Lidlu. I ostaviš se prepucavanja sa ovima kaj hrane krave. Ja recimo još nemam ni jedan post u voćarstvu ili šumarstvu itd...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
krenula

i onda reklama(reportaza) za mljekomat
http://www.youtube.com/watch?v=mXAw_oOuZHs

Ovo je reportaža o mljekomatu Obiteljske farme Mladić!
Dotični sin Mario je ujedino i osnivač ovoga našega Poljoprivrednog foruma i jedan je ozbiljan proizvođač mlijeka! Mislim da imaju več 2 svoja mljekomata na tom području!
Nisam se več dugo čuo s njim pa neznam kak to napreduje, ali možda nam se javi pa budete iz prve ruke upoznati sa tom problematikom čisto da se ne pišu kojekakve nebuloze!

@laik...
Ti zaista misliš da su krave u EU na pašnjacima i da ne jedu soju??? :)
Tamo su ti takve farme da si nemožeš ni zamisliti i jednu takvu "umjetnu smjesu" s ko zna kakvim komponenatama, tako da sve je to relativno i opče poznato! Netreba ništa posebno pisati o tome!

Kaj se tiće same soje, moja krave ju ne jedu pa več sigurno 10 godina, a imam mliječne masti preko 5% u čistom sirovom mlijeku :) Sve se bazira na žitaricama uzgojenim na mojoj vlastitoj zemlji! Ječam i Zob igraju veliku ulogu, te naravno Djetelina.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Reklamiranje proizvoda. Platio reklamu na Radio Ludbregu, postavio plakate po Ludbregu i okolnim mjestima. Rezultat- litra i pol u Ludbreg, dvije litre u susjedno selo. Svaki drugi dan. Efekat za popizdit. Da samo znate kak su me neki zajebavali. Za mjesec dana opet platio reklamu na radiju, puštali cijeli tjedan. Danas imam mušterije na čekanju, nemam dosta mlijeka za sve. Lani sam na proljeće morao kupiti dvije stelne krave jer nisam mogao pokriti redovne naruđbe. Ništa ne ide na silu, za sve treba vremena. Prošli tjedan velim jednoj bakici da mi je dosta te jebade s razvažanjem po tako lošem vremenu i da budem prodal krave. Veli bakica, sinek, daj drži kravice bar tak dugo dok ne hmernem, kaj bum jela? Nebrem bez domačega mleka.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Na kućnom pragu, službeno, neslužbeno dostava. Ludbreg je premali za mljekomat.
 
O

Obrisani član 40474

Guest
u ovu temu su se malo previše umješali ljudi koj "bi" imali mljekomate a ipak nebi hranili krave, e ljudi moji kad probate hraniti krave bude vam jasno o čem vam mi pričamo

ja sam probo hranit kravu kod mog prijatelja jure koj ju ima i dalje te ne kuzim.al probaj ti mene shvatit.

ovo je tema o napravi koja omogucava da se proizvedena roba proda za vise novaca i za keš sto bi proizvodjacu te robe leglo ko budali šamar s obzirom da je do sada tu istu robu davao u bescjenje i na đemdo karticu

e sad da bi navedena naprava funkcionirala u praksi treba stvari poslozit na svoje mjesto

1.navedenu napravu netreba preplatit jer se nikad nece isplatit
2.navedena naprava je novost na nasem trzistu i potrosace treba educirat na prednosti iste da steknu zdravu naviku sto zahtjeva vrijeme i novac za promidzbu
3.netreba bit pohlepan i traziti 3 puta vise novaca(kesa) za robu za koju se dobivalo tri puta manje i uz visemjesecnu odgodu placanja,bar ne u prvo vrijeme dok traje prilagodba kupaca na novu uslugu.kad se jednom probije na trziste cijena se "uskladi"
4.treba biti svjestan da je navedena naprava trn u oku vasim dosadasnjim partnerima u prodaji i da nece sjedit skrstenih ruku i ako vam mogu uterat da ce vam uterat


ovo su neka moja razmisljanja o mljekomatu .imate pravo ja nisam farmer.imam komadic zemlje koj obradjujem iz gusta i othranim godisnje ono kaj pojedemo.ali mogu prodat nulu pjesak arapima i crncu kremu za suncanje.

sanana ja ne mislim namjeno sam stavio reklamu od megllea jer ga nemogu pit.nebi htio uvrjedit nikog ali reportaza za mljekomat je koma koda su karmine fali samo andrija jarak.sve 50 +.di su tamburasi di su dekle ,mogli su i kravu dopeljat koju.klopica sir vrhnje...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Kod nas po 4 i pol kn ide jako, jako dobro :)

...
...a koliko vidim, ponijeti bocu ili kanticu postala je navada, ljudi uopće ne prave problem od toga. A iz 2 razloga: 1. Mlijeko je JEFTINIJE i od NAJJEFTINIJEG u trgovačkim centrima 2. Možeš utočiti koliko imaš u džepu, dakle, i za 0.5 kn ili za 2 - 3 kn, a u trgovini to NE MOŽEŠ :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh