• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mljekomat-novo iskustvo

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Prestani sa spamanjem.

U drugoj temi o mlijekomatima (koju si počeo baš ti!) juče si stavio isti link.

Imaš oglase na forumu, ako prodaješ ta čuda.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
već sam u dva navrata rekao da ne prodajem opremu

kome se ne sviđa što pišem neka ne čita moje postove
i neka otvori svoju temu
je li to fer?

otvorio si 2 identične teme. gdje je tu logika
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Slažem se da bi trebalo proizvode sela što više dovest do finalne proizvodnje. Ovo je gotovo savršen primjer. No, treba naglasiti da je on proizveo jogurt od tuđeg mlijeka, znači ne sa svoje farme na kojoj je cijeli dan. Inače, da bi se proizvod dovelo do finalne obrade, treba puno rada, ali i puno znanja. Kod ovakvih proizvoda potrebni su i konstantni uvjeti u proizvodnji, a oni zahtjevaju određenu tehnologiju. To znači dodatno ulaganje. Po meni, jedino što se isplati raditi na selu, ima veze sa finalnim proizvodom je seoski turizam(ruralni, kontinentalni). Ali i on mora funkcionirati po principu zadruge, jer jedno gospodarstvo teško može proizvest dovoljnu količinu kvalitetne hrane koju će ponuditi turistima kao jednu od svojih atrakcija. Znači umjesto da tržište tražimo na tržnicama i policama supermarketa, dovucimo kupce sebi u svoje dvorište. Smanjite cijenu za ulaganja i troškove marže koju uzimaju dućani i svi sretni i zadovoljni.
 

artu

Novi član
Tu od
15 Velj 2012
Poruka
21
abrkili, istina je sve to što tvrdiš
ali postoji još nešto u ovoj priči - poduzetnost
čovjek je, (u priči su ga nazvali čobanom), ok, nema veze, vjerojatno je bio uzgajivač ovaca u Turskoj, ali manje važno...
kad je došao u Ameriku, shvatio je da jogurt koji kupuje po marketima, kvalitetom nije ni blizu onom jogurtu koji on zna raditi
skužio je da on zna napraviti puno bolji jogurt
i da na tome može zaraditi dobre novce - kad je to zbrojio, uhvatio se posla
siguran sam da od banke nije dobio novac za tvornicu jogurta
vjerojatno je započeo s malom obrtničkom proizvodnjom
a tržište gladno kvalitete je učinilo svoje,
na kraju je očito zaradio daleko više nego što se nadao

mlijeko, jogurt, sir, krumpir... svejedno!
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
. Ali i on mora funkcionirati po principu zadruge, jer jedno gospodarstvo teško može proizvest dovoljnu količinu kvalitetne hrane koju će ponuditi turistima kao jednu od svojih atrakcija. Znači umjesto da tržište tražimo na tržnicama i policama supermarketa, dovucimo kupce sebi u svoje dvorište. Smanjite cijenu za ulaganja i troškove marže koju uzimaju dućani i svi sretni i zadovoljni.

posle dugo vremena ** nešto što drži vodu**
takav bi trebal biti ** RURALNI RAZVOJ SELA**
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
N mljekomatima je potrebno DETALJNO napisati kako se koriste....ili još bolje demonstrirati više puta na istim mjestima pa će se onda ljudi samopodučavati jedan od drugog...i još potrebno je osigurati neke boce ili sl. možda sistem sa onim vrećicama ako nekad od onog kupovnog mlijeka koje se trebalo prokuhat prije upotrebe...jer ko nosi sa sobom bocu kad ide u grad ili kupovinu i kako onda da kupi kad nema u što da stavi mlijeko??
Inače mljekomati su extra dobra stvar...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
meni ovaj naš sa tržnice ukral kunu za flašu, još je nisam prežalio...
al i cijenu mlijeka je nabrijal na 6 kuna...plus flaša kunu...
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
meni ovaj naš sa tržnice ukral kunu za flašu, još je nisam prežalio...
al i cijenu mlijeka je nabrijal na 6 kuna...plus flaša kunu...

Ja sam pokušao kupiti na tome dva puta ali nisam razumio dobro upute pa sam odustao....U pravu si stvarno je bezveze 6 kuna za cijenu mlijeka,kad im mljekara plaća ispod 2 kune...5 kuna bi bilo ok(zajedno sa bocom) ali sve više od toga je previsoka cijena loših trgovaca.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Treba negdje pronaći statistiku koliko naših OPG-ova zapravo prodaje gotove proizvode, kao što je recimo svježe mlijeko, samo da ga pasteriziraju, pa da ono bude i po pravilniku svježe mlijeko. Siguran sam da bi ljudi kupovali svježe mlijeko, sir, vrhnje, jogurt sa domaćinstava prije nego ono iz dućana. Samo treba stvorit vezu između te dvije krajnje linije i to je to. Kad vlast shvati da će time sačuvat mala gospodarstva i tako sačuvat ruralne sredine, a time omogućit stvaranje vrijednosti i radnih mjesta na selu, i sama će stvarat pravilnike koji će pogodovat našim seljacima. NIje cilj okrupnjavat proizvodnju, kad ionako smo sad shvatili da velika farma ima samo velike probleme. Mala farma ima male probleme koje je lakše rješiti kad se takvih 100 malih udruži, i nastupi skupa na tržištu, sa ujednačenim proizvodima, po pristupačnim cijenama. To ide, samo možda to naš seljak još ne shvaća, jer mu je mozak ispran sa politikom okrupnjavanja, uvjetovanja ulaska u sustav PDV-a, izgradnja modernih objekata, bez garancije osiguranog tržišta i tako dalje... Mi imamo tržište na obali, ali i u svome dvorištu. Nedostaje jedino kreativnosti, elana i pravilnog načina razmišljanja...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
"Kad vlast shvati"...ma znaju oni sve, ali neče shvatiti, jer su im interesi drugačiji....
Nebude ništa dok narod ne preuzme vlastitu kontrolu! E onda budemo vidjeli kakva nam je vlast!
 

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
meni ovaj naš sa tržnice ukral kunu za flašu, još je nisam prežalio...
al i cijenu mlijeka je nabrijal na 6 kuna...plus flaša kunu...

Uz mljekomate ide i dodatak za plasticne flase kostaju 10-cenri isto iz automata
 
G

gogić

Guest
Mljekomat je sigurno prava stvar ja sam već razgovarao sa ljudima iz gumeksa iz ivanića i blizu sam odluke da krenem uto.
 

artu

Novi član
Tu od
15 Velj 2012
Poruka
21
koliko vidim mljekomati polako ali sigurno napreduju
nisam vjerovao da ćemo ih u Zagrebu tako brzo dobiti
u mojem susjedstvu su već dva postavljena :icon_winkle:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja sam pokušao kupiti na tome dva puta ali nisam razumio dobro upute pa sam odustao....U pravu si stvarno je bezveze 6 kuna za cijenu mlijeka,kad im mljekara plaća ispod 2 kune...5 kuna bi bilo ok(zajedno sa bocom) ali sve više od toga je previsoka cijena loših trgovaca.

Uopce se ne cudim ovom glupom komentaru da bi cijena trebala biti 5 kuna s bocom kad si dva puta bio na mljekomatu i nisi skuzio kako funkcionira :mur:
 

artu

Novi član
Tu od
15 Velj 2012
Poruka
21
vi uzgajivači zbilja niste fer :(shake):
kad već vidite da ima problema...
te, gdje naći kunu - dvije, pa di sad i bocu moraš imati, zamisli ...i onda još na kraju upravljati mljekomatom - svemirska tehnologija - to ni NASA ne bi skužila
mislim da bi bilo puno korektnije da nam dostavljate na vrata mlijeko i to po mogućnosti kuna za litru, i da, ponesite i plastične boce za - svaki slučaj :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
A da vi potrošači dođete i sami sebi namuzete litru- dvije mlijeka, koliko vam već treba. Ne trebate ništa platiti samo zauzvrat da počistie štalu, očešljate i nahranite krave. Pretpostavljam da to svi znate uraditi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh