• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mobiteli

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
A u kojem onda smjeru gledati?
Huawei?
Android je prilično jednostavan, IOS mi je grozan...
Pomaže li to da su obrisani računi na telefonu?
Zapravo, trebalo bi se vratiti na obične telefone, samo to nije uvijek praktično.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
738
Noviji Huawei nemaju GMS, ali i dalje imaju svoje kineske servise kao i Xiaomi, pitaj Boga što i kome šalju. Bila je neka priča da podaci cure van čak i ako nigdje nisi prijavljen. Sad nemam baš vremena, ali morat ću jedan dan uključiti Wireshark pa analizirati podatke s praznog mobitela. Ako želiš biti što anonimniji, kažem pogledaj koji telefoni imaju podršku za LineageOS, nasljednika CyanogenModa. Xiaomi i OnePlus su dosta dobro zastupljeni. Na njega staviš neki VPN i siguran si koliko možeš biti.

Ovdje imaš valjda cijelu listu Google alternativa:
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Preporuka koji vpn koristiti?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
738
Preporuka koji vpn koristiti?
Nijedan mi nije savršen. Trenutno imam aktivnu pretplatu na NordVPN koja uskoro ističe, a pošto njim nisam nešto zadovoljan, nedavno sam uzeo Windscribe. Bila je neka akcija, pro + static IP me izašlo 54 USD godišnje, sad je opet skuplje. Ima ROBERT s nekoliko lista za blokiranje neželjenog sadržaja na razini DNS-a što dobro dođe, u slučaju problema, tu je debug opcija gdje se fino vidi što je blokirano, ima port forwarding za svaki spojeni uređaj, jako dobru podršku za razne platforme i sustave, hrvatske servere, 10 GB mjesečno besplatno za probu (ostali traže da prvo platiš i onda refundaju ako nisi zadovoljan),...

Static IP sam uzeo jer je jako puno VPN servera na crnoj listi pa određene stranice ne možeš otvoriti ili za svaku glupost traži klikanje po captcha. To me jednostavno izluđivalo, nekad sam po 20-30 puta dnevno kliketao po captcha. Onda mijenjaj servere i gledaj koji je najmanje blokiran pa konfiguriraj uređaje i sve to je gubitak vremena. NordVPN umjesto static nudi dedicated IP, znači samo ti koristiš taj IP, to mi se čini manje anonimno, a i dosta skuplje od static IP-a.

Ovdje imaš usporedbu dosta VPN providera na koju sam naletio nakon kupovine Windscribea i shvatio da sam dobro odabrao:

Ranije sam čak slagao svoj VPN, ali svi cloud provideri su skuplji od ovog što sad plaćam Windscribe (izuzetak je AWS gdje bi se mogao švercati registriranjem novog accounta svake godine), a kad sam radiš svoj VPN, to onda traži i održavanje za koje ja nemam vremena. Treba patchirati server, sve VPN servise, piHole itd.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Trenutno imam Huawei P30 i stvarno nemam pojma u kojem pravcu gledati dalje. Anonimnost i te spike me ne zanimaju, jer se nemreš od toga skriti da si Svevišnji. Ovog imam točno 2 godine i prezadovoljan sam, i ima još života u njemu, osim ako ne bude neki unfall, a kud dalje, ne znam. Samsung mi nikad nije bio u očima pa budem izgleda morao prežvaknut pare i na iPhone.
Jel to samo ja ovde niš ne kužim ili nas ima više takvih😵🙉
Kao da programeru ideš objašnjavati kak na traktoru imaš TLS, a i HMS pa ti automatski okreče plug dok ga digneš preko e-SCVa 🤣🤣
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Ja koristim Huawei, a supruga nasljeđuje mobitele od unuke i kćeri, kako kad 🙃😂, ona je na iPhone.
Sve što mi srce poželi ja sa svojim mobitelima "pistižem" barem ja tako o tome mislim. Jedino što me smeta što su me zaglupili do amena, više na pamet ne znam ni brojeve od djece, a kamoli od unuka ili prijatelja. Nekada sam u glavi imao i znao stotine brojeva telefona, ali evo mobiteli su mi napravili rupu u glavi i sva mi je ta pamet nestala 🙃😂. To je valjda posljedica "zračenja" udarilo mi u glavu i iscurila mi pamet 🙃😂🙃😂
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Anonimnost i te spike me ne zanimaju, jer se nemreš od toga skriti da si Svevišnji.
Ak imaš FB WhApp I istale društvene mreže nemaš ni potrebe.
Mi, malo stariji, smo puno oprezniji glede toga.
Recimo, cloud servise uopće ne želim koristiti već radije imam lokalne HDD za spremanje mojih datoteka...
Osobno nastojim koristiti ikaj guglovo u najmanjoj mjeri.
Gmail samo za gluposti...zato ga i rijetko čitam...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Ak imaš FB WhApp I istale društvene mreže nemaš ni potrebe.
Mi, malo stariji, smo puno oprezniji glede toga.
Recimo, cloud servise uopće ne želim koristiti već radije imam lokalne HDD za spremanje mojih datoteka...
Osobno nastojim koristiti ikaj guglovo u najmanjoj mjeri.
Gmail samo za gluposti...zato ga i rijetko čitam...
O vrag te dal" pa iz ovoga se vidi da si ti sav prestrašeni 😂, nebum ovdje, nečem ono, oprezan sam s tim 😂, koji ti je vrag došel.
Meni se živo fučka, ionak oni iz Tajne službe, več danas u Kini, Koreji i Americi unaprijed znaju kaj budem ja prekosutra kuhao za večeru, makar niti ja to još ne znam 😂.
Daj se prestani toliko bojati i osvrtati, pa još malo budeš počeo hodati naprijed po svijetu s glavom okrenutom u nazad 😂😂😂. Kupi mobitel i uživaj, 🎶 "uzmiiii sve što ti život pružaaaa" 🎶😂🙃💥
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Kad te tajne službe vide na kakvom sam forumu najviše na mobitelu, još budu oni meni platili da me ne moraju špijunirati i gledati ove gluposti🙃
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
O vrag te dal" pa iz ovoga se vidi da si ti sav prestrašeni..
Poslovica veli: Oprez je majka mudrosti :)


Sve te sitne stvari, naši kućni "tajni" dokumenti i slično na Cloudu su javni. Da im nije stalo do tih podataka, ne bi to bilo gratis i bez ograničenja.
Pitanje je vremena kad bu netko izvlekel nekaj "prljavo" i ucjenjival time.
Još dok pročitaju *nečije* teorije..🙄
Da, stvaraju sliku o čovjeku i o tome koliko je "poslušan" vlasti, jel prijetnja "društvu" ili nije...vjeroval ili ne.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Pa daj prestani sa stalnom teorijom zavjere, na svakom koraku, pa kad buš jemput v nečemu užival 🙃😂, kak moreš istovremeno biti tak pametan, a jesi, i tsk strašljiv, ja to ne kužim. Ako krivo tipkam slova - imam krive očale na nosu 🤓
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,896
Razgovaram sa onim preko bare i veli da se njihov špijunski komp uključuje i snima na pojedine rijeći.
Pitam ga hoće li se uključiti, ako spomenem "sem bil gladen"? Veli sigurno!

Plus! Ne vjerujem da su krive naočale, čini mi se da je to nedjeljni"ostatak" :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Kolega @plus, ne razlikuješ oprez i strah ;)
Da me strah bi se dal cepiti i nosil bi masku :ROFLMAO:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Kolega @plus, ne razlikuješ oprez i strah ;)
Da me strah bi se dal cepiti i nosil bi masku :ROFLMAO:
Ne ne razlikujem jer sam mlad i zelen i star i bedast istovremeno. Hebote pa kam ti zapravo spadaš, tu nekam između 😂😏💥
E vidiš ovo ti je samo dokaz više da te jako strah, ali ne znaš zapravo čega - pa ispada da svega.
Pokušavaš to umotati u tobožnji oprez, meni svejedno.
Moj ti je dobronamjerni savjet prestani se "svega" bojati, a i nesvjesno svoje neutemeljene strahove širiti na bližnje i tebi drage osobe.
Jako smo mi svjetsko čudo pa nas velesile motre i noću i danju, daj, naj... 🙃😏
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Boli me... za državu i njezine "interese".
Brinem se samo za anonimnost svoje obitelji koliko je to moguće...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Anonimnost obitelji - u 21. stolječu? Što je to? Daj budi bar malo ozbiljan i realan, molim te.
Duboko ukorijenjeni strahovi i ništa više.
Ima nas preko 7,5 milijardi zar ne... A samo u Kini fakulteti svake godine izbace na površinu barem dvoje troje Anjštajna, a mi u HR se moramo bojati međunarodne špijunaže osobnih seljačkih mobitela... Da nam ne ukradu pamet preko njih... 🙃😖
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Svatko od nas ima svoje razloge za i protiv ovoga ili onoga ;)
Da, meni privatnost i anonimnost puno znači, tebi je nekaj drugo važnije...različiti smo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh