• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Moj Labinprogres,14KS Diesel

N

nikolalon

Guest
Sad sam je vozio na frezi ali sam bio sam tako da mi je nezgodno snimat a i da iskreno kazem malo me i strah jednom rukom vozit jer nesmijem puno motat zato je i vozim samo po ovoj ulici gdje je njiva po cesti vise volim u 4-tu pa pomalo:|
 
N

nikolalon

Guest
Evo videa,samo sto se to nemoze bas tako docarat sa snimkom ali usporedite vrijeme trajanja snimka ovog i proslog videa pa ce te vidit...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=nAcKVI5X9ug[/YT]
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
ovo mi se sviđa,kada voziš u frezu staviš i reduktor u ler ili samo brzine,voziš na spru ili brzu frezu po položaju ručice reko bi da je brza,natsavi stavljat filimiće kada neš radis sviđa mi se gledat kako drugi rade,eeeee da vi vozite stalno 4x4 ili kada nema potrebe maknete??
 
N

nikolalon

Guest
Kako mislis dal vozimo stalno 4x4?Kad vozim inače(ne na frezu) stavim rucico od izvoda na kardan u ler(između zubaca)...A kad vozim na frezu stavim mjenjac u ler gurnem do kraja u brzu frezu i rokaj!Samo sto malo zadimi kad se vozi na frezu a inače nema ni trunke ovog vidljivog dima samo se osjeti mlaz kad se primaknes...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
znas valda sta je reduktor brze spore brzine na mjenjaču......... dali kada si prazan imaš uključen pogon na priklicu ili imaš samo kada zatreba
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
znas valda sta je reduktor brze spore brzine na mjenjaču......... dali kada si prazan imaš uključen pogon na priklicu ili imaš samo kada zatreba

ja ti palim pogon na sva 4 kotača samo kada je potrebno,a onda kad se isčeprkam normalno da ga isključujem,pogotovo na tvrdim podlogama...
i normalno je da kad se voziš pod frezom da su ti oba mjenjača u leru...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
ok samo pitam mtd jer ja ne vozim na frezu niti ne vozim veliku prikolicu ali kada počnem cu probat mora bit lijepo ič onako brzo
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
ok samo pitam mtd jer ja ne vozim na frezu niti ne vozim veliku prikolicu ali kada počnem cu probat mora bit lijepo ič onako brzo

lijepo je,koliko ima prednosti toliko ima i mana,a jedna je da jednostavno nema opuštanja,najebeš dok rečeš keks....jel ideš dosta brže..
totalno ti je drugi osjećaj na rukama kada voziš na frezu.....na lošijoj cesti zahtjeva punu koncetraciju i jake ruke...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
znam zavoji su zajebani barem se tako govori a ja i nemam neki teren za vozit na frezu jer su sami zavoji ali ono baš zavoji jednom cu snimat put do polja pa ces vidit
 
S

staffmen

Guest
krumpironja skupi 2-3 covjeka i nek te guraju od iza a mtk stavi u ler.
I probaj skretat.
Sve ce ti bit jasno.
S tim da mtk ide duplo brze.
Na pjesku mtk ide kud on hoce a ne di ti skrenes.
To je slicno ko auto sa zadnjim pogonom na makadamu ili nekoj skliskoj podlozi.
Traktorski profil gume nema neki preveliki grip na asvaltu tak da nisu bas najsigurnije.

Jel ona tvoja prikolica pogonska?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
ona crvena nije pogonska,ali imam ja veliku normalnu za njega samo mi nedaju da je vozim =(
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
velika je pogonsk,zao mi je sta nemam niti jednu sliku kada smo drva vozili sa velikom znas kako bi to moj tata nakrco ima one duple stranice i to sve e jos nisam nidio da nitko tako vozi
 
N

nikolalon

Guest
ja ti palim pogon na sva 4 kotača samo kada je potrebno,a onda kad se isčeprkam normalno da ga isključujem,pogotovo na tvrdim podlogama...
i normalno je da kad se voziš pod frezom da su ti oba mjenjača u leru...
I ja palim 4x4 tj. ono sto pise sinhronizirani pogon samo kad treba negdje uz vecu uzbrdicu izac a inace stavim onu rucicu gdje se to pali u "ler"...
 
N

nikolalon

Guest
Ja neznam kako se vi snalazite koji imata kardanske prikolice kada kacite prikolicu,ali ja sam se spasio odkad sam si ovu nogaru na navoj privario.Skroz jednostavno nastelam visinu i sve ide glatko.Za 5 minuta je sam zakacim...
Fotografija0244.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
nemaš delat kaj 5 minuta,ja ju prikačim za minutu..:p
 
N

nikolalon

Guest
Otkrij mi caku da i ja znam...Ja izvucem kardan prikopcam i onda samo klin i sarafe...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
sve je stvar prakse,budeš vidio nakon nekoliko mjeseci....ali je patent zanimljiv..
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
nije mi jasno sta imaš štelat visinu onako kako je iskopčaš tako je opet priključiš netreba mjenjat visinu
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Jedan je lik došao da mu zavarim nosač za kotač od prikolice pa sam mu objasnio da mu to nevalja i otišao je drugom.Za 15ak dana došao mi se pohvalit da sam bio u pravu i neka mu taj nosač odrežem.Od vibracija se kotač otpustil i sa špuštenim kotačem je zapel.A imal je osigurač kojeg je grmlje očupalo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh