• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator GOLDONI

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Stavio sam šaraf unutra I maticu kontra I onda pokusao odsarafiti suprotno od kazaljke na satu ali nece, pa rekoh da pitam je li to pravi nacin.
U manuale reparazione pise da se to skida nekim specialnim alatom...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Pogledaj malo bolje, imaš skriveni vijak koji drži osovinu klackalica.
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Onaj od naprijed kojeg drzi matica m6 I vijak ima četverostani kljuc u sredini (pržunjer)? Ako je taj to sam izvadio

Onaj od naprijed kojeg drzi matica m6 I vijak ima četverostani kljuc u sredini (pržunjer)? Ako je taj to sam izvadio
 

Prilozi

  • IMG_20211125_204030.jpg
    IMG_20211125_204030.jpg
    25.3 KB · Pregleda: 9

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Onaj navoj na osovini nije bez veze niko narezival.
Neznam, ne pamtim kak sam izvadil, ali predpostavljam da na tu stranu osovina ide van.
Ja bi ispod vijka podbacil pločice koje su večeg promjera od osovine, a zadnju pločicu stavil večeg vanjskog promjera a da glava vijka ne može proči kroz nju i na taj način napravil priručni radapciger.
Probal bi pomalo stezati da vidim kaj se događa a po potrebi malo brenerom ugrijal ležišta osovina.
Naravno, oprezno da ne slomim vijak.
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
To je znaci samo uprešano ili ima navoj? Ako je upresano onda mi je dovolja jedan nasadni kljuc ili cjevcica koja je sira da nasloni na glavu,malo kraca od jednog vijka I vijak da zasarafljujem I tebali bi ga povuci van Ja sam mislio da je navoj I da treba odsarafiti...a onaj vijak sa strane prema rezervoaru ga zakoci?
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Onaj navoj na osovini nije bez veze niko narezival.
Neznam, ne pamtim kak sam izvadil, ali predpostavljam da na tu stranu osovina ide van.
Ja bi ispod vijka podbacil pločice koje su večeg promjera od osovine, a zadnju pločicu stavil večeg vanjskog promjera a da glava vijka ne može proči kroz nju i na taj način napravil priručni radapciger.
Probal bi pomalo stezati da vidim kaj se događa a po potrebi malo brenerom ugrijal ležišta osovina.
Naravno, oprezno da ne slomim vijak.

Velim, ne pamtim.
Odgovorih prije nego sam procitao vas odgovor.
Veceras naspricao wd sutra cu nastaviti.
Hvala obojici na pomoci. Javim napredak (ako ga bude). :)
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Samo da javim rezultat. Nisam izvadio osovinu niti neću, odustajem. Majstor je ionako upresao nove vodice s klackalicama gore.
Ali...
Prilikom kupovine ventila I vodica pitao sam servisera kako to ide van I rekao je da imaju taj spec.alat, ali da bi se dalo stavit jednu cijev veceg promjera od osovine da nasloni na kuciste I vijak sarafiti u osovinu te bi to trebalo izac jer je samo ubacena osovina, upresana. Po slici s masivine str. Ima smisla. Sto se tice gumica ventila ide samo na,usisni ventil I samo se ubaci gore trbala bi setati s ventilom a posto je veceg vanjskog promjera ulje bi se trebalo slijevati preko vodice.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-11-27-06-59-31.png
    Screenshot_2021-11-27-06-59-31.png
    72 KB · Pregleda: 11

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Evo mene opet. Zapeo na dif.prikolice. Pušta ulje, pa ne znam kako skinuti ovo kuziste gdje ulazi vratilo. Treba li prvo skinuti poluosovine, te ako treba da li se samo izvadi seger I poluosovina zajedno s lezajem izlazi?
 

Prilozi

  • IMG_20211127_125230.jpg
    IMG_20211127_125230.jpg
    40.1 KB · Pregleda: 11
  • IMG_20211127_130801.jpg
    IMG_20211127_130801.jpg
    33.2 KB · Pregleda: 11
  • IMG_20211127_131358.jpg
    IMG_20211127_131358.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 11

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Jesi li li isprobao staviti nove karike unutar cilindra bez klipa, i to u sredini cilindra?
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Nisam. Donji dio motora bi trebao biti dobar. Brusen cilindar 1.spec.,nov klip I karike original. Jedino kaj ima malo vec ulja u motoru kaj nisam vidio koliko ljevam posto je bilo bistro kao voda. Ali veci problem je kaj nisam bio zadovoljan kompresijom. Imamo isti motor lda510 na valpadani koji je u odlicnom stanju, pali bez gasa, par puta povuces I ako pri potezanju kada zelis palit ne povuces bas snazno povuce te kontra, ne znas kaj te snašlo :D . Ovom treba gasa da upali, radi prilicno lijepo, gas prima takoder lijepo, ali dimi I mastan je auspuh.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Kad upališ, moraraš li izvuči ono dugme za gašenje?, Kad daš naglo gas, je li dim sivi ili crnkasti?
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Iskreno nisam cini mi se da je crn, probati cu upaliti sa novim ventilima pa javim rez. Koliko se sjecam moram povuć leptir prije paljenja. Palio sam ga mozda 5 puta. Imate li oskustva sa dif. Prikolice?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Nemam prikolicu.
Na dugme za gašenje ima 2 vijka M6, ako želiš da manje troši i manje dimi crno, otpusti malo i pomakni donji dio nosača u desno za cca 1 mm.
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Ok, hvala za savjet. Kako pravilno odrediti potrebnu debljinu bakrene podloske ispod glave motora. Ja sam lagano stegnuo cilindar s dvije matice po diagonali, stavio iznad cilindra šubler kao improvizirano ravnalo I mjernim listicima izmjerio koliko je cilindar viši od klipa dok isti dovedem u gornju mrtvu tocku. Problem je sto ja izmjerim 0.6mm, a u reparazione manuale kaze da s brtvom trebamo namjestiti zazor od 0,75 do 0,9mm a ja imam bakrenu podlosku iz seta 0,8mm . 0,6+0,8=1,4mm
Reko bi Vojko v. "Kako to, kako to"? 😐
 

Najnoviji postovi

Na vrh