• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator GOLDONI

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ja sam stavio onu sta je bila u setu, došlo je oko 1,3 mm.
Svejedno dobro radi.
Ko danas radi sve po PS?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Jesi li li isprobao staviti nove karike unutar cilindra bez klipa, i to u sredini cilindra?
Cilindar je najpoderaniji pri vrhu, uvijek.

Ok, hvala za savjet. Kako pravilno odrediti potrebnu debljinu bakrene podloske ispod glave motora. Ja sam lagano stegnuo cilindar s dvije matice po diagonali, stavio iznad cilindra šubler kao improvizirano ravnalo I mjernim listicima izmjerio koliko je cilindar viši od klipa dok isti dovedem u gornju mrtvu tocku. Problem je sto ja izmjerim 0.6mm, a u reparazione manuale kaze da s brtvom trebamo namjestiti zazor od 0,75 do 0,9mm a ja imam bakrenu podlosku iz seta 0,8mm . 0,6+0,8=1,4mm
Reko bi Vojko v. "Kako to, kako to"? 😐
Ako nemaš pločica za podložiti gore ti napravi brtvu pa podloži dole ;)
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Hahaha da stavim aluminijsku, pa bakrenu, pa cilindar, pa glavu :p

Ja sam stavio onu sta je bila u setu, došlo je oko 1,3 mm.
Svejedno dobro radi.
Ko danas radi sve po PS?
Znam, ali kad je neka stvar po ps-onda si siguran da to nije problem. Ovako sam....aaaa mozda je I to krivo...ili sam samo picajzla
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Ako nekome bude jednog dana trebalo. Nakon sto se izvadi seger koji drzi lezaj poluosovine idu prvo van I one sa sobom povuku lezajeve. Potom se diferencijal lako skida. Ukoliko su lezajevi zapekli pomaze alat u stilu ovoga koji sam napravio :D
 

Prilozi

  • IMG_20211129_105541.jpg
    IMG_20211129_105541.jpg
    36.2 KB · Pregleda: 27
  • IMG_20211129_105610.jpg
    IMG_20211129_105610.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 27
  • IMG_20211129_105754.jpg
    IMG_20211129_105754.jpg
    38 KB · Pregleda: 27

Nevres

Novi član
Tu od
5 Pro 2021
Poruka
6
Pozdrav
Snaga 14 ks
Baca ulje na auspuh.
Zamijenjena je stublina, karike, ventili, vodilice, sve novo i opet baca ulje na auspuh.
 

Nevres

Novi član
Tu od
5 Pro 2021
Poruka
6
Pozdrav.postosam uradio generalku motora LDA 450 zamijenio letece i stojece lezaje novu stublinu karike ventile vodilice teflone i ulje upalio motor radi normalno ali poce pustat ulje na auspuh.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Postoje samo 4 razloga curenja ulja kroz auspuh:

1. Produženi rad na minimumu,
2. Potrošene karike ili zaljepljene,
3. Potrošen cilindar ili oštećen,
4. Potrošene vodilice ventila.
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Moj goldoni je bacal ulje na auspuh i jako dimio, svakih tri čeiri dana sam morao doljevati ulje. Takvog sam ga prodal, kupac je rekao da je zamjenio neku čahuru nečega. Trošak bio 150 kn.
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Ima li napretka? I na mojem je mastan auspuh....cilindar na 1.spec, nov original klip I karike, nove vodice ventila I ventili tskoder original...mozda jer je malo vise ulja u motoru ili jer se motor nije razradio...nisam imao vremena za daljnje istrazivanje ali planiram jos olovom izmjeriti zazor izmedu klipa u g.m.t.I glave jer na ruku nisam zadovoljan kompesijom koju ostvaruje...imamo drugi takav motor kod kuce I na onom je kompresija odlicna
 

Nevres

Novi član
Tu od
5 Pro 2021
Poruka
6
Ja rijesio curenje ulja i auspuha kupio nove karike italijanske org nakon po sata rada auspuh suh.
 

loza&maslina

Novi član
Tu od
12 Sij 2022
Poruka
3
Pozdrav,

Ukazala mi se povoljna prilika, te sam nedavno kupio naizgled dobro uščuvan motokultivator Goldoni special 140 lux iz 2008. godine, koji je uvezen iz Nizozemske. Uz njega sam kupio i novu kardansku prikolicu Labinprogres, koja odgovara motokultivatoru (barem tako tvrdi prodavatelj zastupnika za Labinprogres, obzirom da je kupljeni primjerak mehanički jednak motokultivatoru Labinprogres Special Green snage 12,2 KS). Čovjek koji je uvezao motokultivator tvrdi da isti nije nikad bio korišten za vuču, odnosno prikopčan na bilo kakvu prikolicu, već je isključivo korišten za rad u polju sa raznim priključcima.
Kada sam ga prikopčao na kardansku prikolicu (kardan prikopčan na donje vratilo), prilikom početka vožnje i i ubacivanja u brzu vožnju samo motokultivatora, bez sinhrona na pogonske kotače prikolice (diferencijal), nakon laganog puštanja ručice kvačila čulo se kratko struganje (pola sekunde max.) i traktor je krenuo. Kada ubacim u spore ili pak u rikverc, to struganje se ne čuje. Kada sve to radim sa sinhronom (pogon na sva četiri kotača), to je zanmarivo, ali se i dalje čuje lagano struganje, ali puno kraće (djelić sekunde), kod ubacivanja u brzu vožnju motokultivatora. Mogućnost vožnje samo pogonom na kotače kardanske prikolice je moguće, ali uz puno veće i snažnije početno struganje, te rizik da će te nešto polomiti ili u mjenjaču ili u diferencijalu prikolice. Inače, proizvođač upozorava da se kardanska prikolica može isključivo i samo voziti u sinhronu i nikako drukčije.
E sad, u obitelji imamo i više od 30 godina star motokultivator Labinprogres super special sa kardanskom prikolicom. Još uvijek je u funkciji, uz sitne popravke i dalje gura. Kardanska prikolica je također u funkciji, te nikada nije bilo problema u svezi pogona, bilo da se radi samo o pogonu na kotače prikolice ili samo traktora ili sinhrono.

Može li mi netko pomoći, odnosno da li je netko imao ovakva iskustva, te što je posrijedi? Mogući kvar na mjenjaču ili nešto drugo? Da li je moguća vožnja i korištenje kardanske prikolice kod ovog novog motokultivatora, kao što je bilo moguće i kod starog?


Goldoni special 140 lux Labinprogres super special 140

1642059132065.png 1642061695673.png
prema
 

zlatkoo

Novi član
Tu od
20 Sij 2022
Poruka
4
pooz..moze li mi netko reci imam goldoni kultivator disel 8ks..gasio mi se kad se ugrije,promjenio sam,diznu,,novu pumpu klip karije podizace ventila,,ali desava se isto znaci kad se ugrije neprima gas nego se pocne gusiti nema snage,,jel imao netko takav slucaj,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh