• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator GOLDONI

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
To bi bilo to...Motokultivator Supermec star oko 40g sa motorom LDA510

cdxe.jpg
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
To je već 1000 puta prožvakano. Nekadašnje talijanske norme se ne mogu uzeti ozbiljno.
ld530(6ld360)=7.5-8ks
3ld 410(dmb)=10ks
3ld510=12.2ks
Ja apsolutno nikad na niti jednom Lombardini motoru nisam vidio da negdje piše oznaka snage, ako je več pisalo, to su stavljali proizvođaći opreme/strojeva.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
#sumadinac
Navodiš po stoti put da lda 450,510,515 nemaju 14 ks već oko 12 ks.Nije točno 3 različita motora ne mogu imati istu snagu, shvati čovječe, pišeš gluposti po stoti put.
# Pjero
motor 510 ima 9 KW ili 12,24 KS, to je isčitano iz tablica koje si ti postao, pa onda valjda znaš pročitati te tablice. Ovdje je riječ o motorima Lombardini: 3Ld 450, 3LD 510, 4LD 640, 4 LD 705, 4LD 820, po tvorničkim normativima N DIN 70020 - 80/1269/cee - iso 1585.
# hodor
Točno na Lombardini motorima ne piše snaga, ali svaki motor ima oznake na pločici iz kojih se u tablicama može isčitati snaga po tri različita normativa. Pošto se u praksi susrećemo sa starijim motorima, najprikladniji je ovaj normativ koji sam ovdje spomenuo. U toj istoj tablici (stranica 28) imate prikazane vrijednosti u KW, s time da je u normativu NB DIN 6271 - ISO 3046 - 1 IFC umanjena vrijednost od prvog normativa za 11,55 %, a treći normativ NA DIN 6271 - ISO 3046 . 1 ICXN Umanjen od prvoga za 19 %. Svi ti podatci su vidljivi u tim tablicama koje imate svi na uvid ali vi lupate po svome, umjesto da malo prolistate i to pronađete!:cool2:

molim obrati pažnju na način obraćanja prema članu foruma.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
#sumadinac
Navodiš po stoti put da lda 450,510,515 nemaju 14 ks već oko 12 ks.Nije točno 3 različita motora ne mogu imati istu snagu, shvati čovječe, pišeš gluposti po stoti put.
:cool2:

Imaju prosecno oko12ks,450 ima 11 i nesto,a 515 12.4,i tu je prosek oko12ks,da nebi navodio svaki ponaosob
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
LDA su stariji motori koji ne odgovaraju brojem oznakama novih. npr. lda450 nije u rangu 3ld450 već 3ld510. nemojte baš bukvalno...

odnosi se na repliku u postu#44
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Razumijem ja te norme, one zavise o vrsti opterećenja ali u poljoprivredne svrhe treba ozimati "najveću vrijednost", jer je to intermitentni pogon. Ove druge dvije su za industrijske potrebe i prikazuju mogućnost trajanja opterećenja. Npr kod el, agregata i pumpi



Objasni po čemu je lda450 zapravo 3ld510.:(wasntme):
http://www.dmbfmm.co.rs/Programi%20motori.htm
Jel sad jasnije.....Pišite kako je, a ne kako bi vi željeli.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Molim te, ne izvrći moje riječi. Nigdje nisam napisao da je lda450 zapravo 3ld510, već je opaska da je riječ o RANGU. znači dok je lda450 bio na starome SS-u, sada je na super special greenu 3ld510. tehničkim karakteristikama 3ld510 očito više odgovara nego 3ld450, zašto, ne znam, al konstruktori motokultivatora vjerojatno znaju. također je interesantno da je većina dijelova kompatibilna sa oba modela...
http://saptovicdoo.webs.com/super-special-green
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Evo da malo pojasnim kako bismo lakše spoznali tri različita certifikata za iste motore.
1.N (80/1269/CEE - ISO 1585 POTENZA AUTOTRAZIONE: Servizi dicontinui a regime e carico variabili. (Snaga samovuče: održavanje povremeno, ne često, u režimu promjenjivog, nestalnog opterećenja.
2.NB(ISO 3046 - 1 IFN POTENZA NON SOVRACCARICABILE: Servizi leggeri continui con regime contante e carico variabile (Snaga za nepretjerano opterećenje: održavanje kontinuairano lagano u režimu konstantnog i povremenog opterećenja.
3. NA(ISO 3046 - 1 ICXN) POTENZA CONTINUA SOVRACCARICABILE: Servizi gravozi continui con regime e carico costanti (Snaga za konstantno opterećenje: održavanje temeljito, stalno opterećenje u režimu teškog rada.

Navedene snage za određene motore vrijede, sa ugrađenim standardnim dijelovima proizvođača u uvjetima do 20 C i tlak zraka 1 bar. Garantirana max. snaga podliježe toleranciji od 5 %. Snaga se reducira za cca 1 % za svakih 100 m nadmorske visine, i 2% za svakih 5 C iznad 25 C. Ovo što je napisano na talijanskom (za one koji znaju talijanski bolje od mene) Izvinjavam se ako nisam sve doslovno preveo.:(nerd):
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Molim te, ne izvrći moje riječi. Nigdje nisam napisao da je lda450 zapravo 3ld510, već je opaska da je riječ o RANGU. znači dok je lda450 bio na starome SS-u, sada je na super special greenu 3ld510. tehničkim karakteristikama 3ld510 očito više odgovara nego 3ld450, zašto, ne znam, al konstruktori motokultivatora vjerojatno znaju. također je interesantno da je većina dijelova kompatibilna sa oba modela...
http://saptovicdoo.webs.com/super-special-green

ovo su tvoje riječi:
"LDA su stariji motori koji ne odgovaraju brojem oznakama novih. npr. lda450 nije u rangu 3ld450 već 3ld510. nemojte baš bukvalno..." A dijelovi su skoro kompatibilni svi, kad je razlika u borungu.


Više je vjerojatno razlog tome da u labinu ne ugrađuju, bare ne za naše tržište, srpske motore. A tehničke karakteristike lda 450 i 3ld45o su iste:icon_wink:

@Brgud: nisi trebal prevoditi, sad budu se neki još jače zbunili:D
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Nije mi namjera nikoga zbunjivati, nego suprotno neke stvari pojasniti, da bismo mogli kvalitetnije raspravljati.:(think):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Baš mi je drago da moj 450 ima tak malo konja ..bude duže mjenjač izdržao ....
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Znaš i sam da tu konji nisu bitni, več bik za ručicama.:icon_rofl:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Što manje konja u stroju, to lakše biku koji bika drži za rogove!:(giggle):
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
ovo su tvoje riječi:
"LDA su stariji motori koji ne odgovaraju brojem oznakama novih. npr. lda450 nije u rangu 3ld450 već 3ld510. nemojte baš bukvalno..." A dijelovi su skoro kompatibilni svi, kad je razlika u borungu.


Više je vjerojatno razlog tome da u labinu ne ugrađuju, bare ne za naše tržište, srpske motore. A tehničke karakteristike lda 450 i 3ld45o su iste:icon_wink:

@Brgud: nisi trebal prevoditi, sad budu se neki još jače zbunili:D

Skidam kapu, priznajem, loše sam se izrazio... :icon_thumright:
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Pozdrav svima ja imam goldoni super special 140 14ks pa me zanima koliko kosta freza za njega?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Jer ti treba nova ili polovna,odgovara od labina,neznam dali neko prodaje nove u crnoj gori,nova je oko500-600e,a polovna oko200-300e,ima jedan u prijepolju dosta mtk-a i prikljucaka,ako mozes prebaciti preko granice,ima velik izbor a nisu preskupe.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Neizgleda lose,dobro je ocuvan,sve je fabricko,taj motor je mnogo bolji od klasicnih benzinaca,manje se kvari a trosi ko upaljac,jedino ona kosa se nije bas najbolje pokazala,puno je bolja imt-ova.Nego to je mnogo para za taj mtk,za te pare mozes uzeti ili veliki mtk ili traktor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh