• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator GOLDONI

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
daj mi reci, kuda ide metalno crijevo sa uljne pumpe? vidim na videu da ide ''gore'' pa me zanima na što je spojeno. na lda450 dmb je vijak, to je zatvoreno....
Ide na manometar od ulja
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Prije 20-tak godina nam je zaribao motor zbog toga što se zaštopala rupa u radilici i ostalo bez podmazivanja, tako da nečemu to služi...
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Moja strijela :D

Fali nam "hauba" i zaštitni nosač ispod motora :)
Godišnje pofreza možda 4sata vrtova
A primarni posao joj je teranje pumpe za špricanje :)
Mislim da je 12 KS.


DSC_0268.jpg


DSC_0269.jpg


DSC_0270.jpg
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
12ks:icon_eek:, kume to ti je nepunih 8 ks:icon_weed:
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
214
Imam frezu Goldoni tipo 21(Labinova je kockasta ova ima zaobljeni poklopac) i spremam se napraviti servis na njoj.
Ima li netko kakav radionički priručnik ili zna koji ležajevi i semerinzi su u njoj?
Zašto su na krajevima samo dva noža, a na ostale 4 pozicije po 4 noža?
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Imam frezu Goldoni tipo 21(Labinova je kockasta ova ima zaobljeni poklopac) i spremam se napraviti servis na njoj.
Ima li netko kakav radionički priručnik ili zna koji ležajevi i semerinzi su u njoj?
Zašto su na krajevima samo dva noža, a na ostale 4 pozicije po 4 noža?
na krajevima su po dva noza i okrenuta ka unutra da ravno isfrezuje do bocnog lima freze i nezakacuje izmedju biljki ako se limovi skinu.ako se frezuje izmedju redova i ima sva 4 noza hoce secnuti ili zatrpavati biljke sa strane. mislim da si me shvatio
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Samo pomnoži dva broja, 359 (cm3) x 0,0224 i dobiveni rezultat bi trebao bit približna snaga tvoje mrcine.:(nerd): Sory tvoje strijele !
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Super ! Takvi mi se postovi sviđaju (kratki i jasni) da jasniji ne mogu biti. Samo ako malo zagrebete u ovoj temi u prvom postu.:(think):
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tamo se spominje mjenjač ...i autorgeni aparat .?
Ako zagrebem i dobijme auto - a nemam za registraciju ?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Kubikaža motora nije proporcionalna snazi, tako da ta formula po meni nema smisla.
Tako da, ako motor od 510cm3 ima 14 ks, po toj formuli bi trebao imati 11,4?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
# puknuti
Kako sam već napisao na prvoj stranici u prvom postu: ispod posta piše plavim slovima: Priručnik uporabe, katalog mjenjača, radionički priručnik motora. Ispod toga su četri adrese, samo treba kliknuti na prvu i otvori se: Manuale riparazione od ukupno 33 stranice na kojima sve lijepo piše. Na četvrtoj strani su grafički prikazi snage pet različitih motora (u kw, ks). Na 28 stranici je tablica isto tako za pet različitih motora, gdje je snaga izražena u KW po tri različita certifikata. Sve se da isčitati iz tih tablica. Za tih pet motora koji su navedeni kad se malo računa dobiju se koeficijenti, koji nisu sa svaki motor isti (ali je mala razlika).
"Pjero
Nigdje ja nisam napisao da je kubikaža proporcionalna snazi , samo sam isčitao podatke iz tabela koje si ti postao !! Jasno je da se ta formula ne može primijeniti za svaki motor. Ovo je samo za ovih pet motora za koje su navedeni podatci. itd.....:8):
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Kubikaža motora nije proporcionalna snazi, tako da ta formula po meni nema smisla.
Tako da, ako motor od 510cm3 ima 14 ks, po toj formuli bi trebao imati 11,4?

Po 100put lda450,510 i515 nemaju 14ks,vec oko 12ks
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
# puknuti
Kako sam već napisao na prvoj stranici u prvom postu: ispod posta piše plavim slovima: Priručnik uporabe, katalog mjenjača, radionički priručnik motora. Ispod toga su četri adrese, samo treba kliknuti na prvu i otvori se: Manuale riparazione od ukupno 33 stranice na kojima sve lijepo piše. Na četvrtoj strani su grafički prikazi snage pet različitih motora (u kw, ks). Na 28 stranici je tablica isto tako za pet različitih motora, gdje je snaga izražena u KW po tri različita certifikata. Sve se da isčitati iz tih tablica. Za tih pet motora koji su navedeni kad se malo računa dobiju se koeficijenti, koji nisu sa svaki motor isti (ali je mala razlika).
"Pjero
Nigdje ja nisam napisao da je kubikaža proporcionalna snazi , samo sam isčitao podatke iz tabela koje si ti postao !! Jasno je da se ta formula ne može primijeniti za svaki motor. Ovo je samo za ovih pet motora za koje su navedeni podatci. itd.....:8):
Možda bi ja uspio isčitati ali u mom selu nisu dvojezične ploče tako da znam samo metrini i bosanski( i to samo kletve)
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ispravljam prvi post, nije motor LDA 510, već 450...
Moj bratić ima frezu sa motorom 510 i na njoj piše 14HP!
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
To 14ks je po starim normama,ovo je za nove koje su sad u upotrebi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh