• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Tu ispod posta na bijeloj traci na lijevoj strani je neki znak i nešto piše ! Što misliš da je to ?:icon_rolleyes:
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
pozdrav forumasi i majstori....zelio bu si ugraditi svijetlo na gx 160 motor pa bi trebao pomoc. neznam kako palenje ima niti sto se nalazi unutar limova, a nebi zelio se zafrkavati sa alternatorom..
eto ako neko zna kako to izvesti zahvaljujem se..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisam siguran dal ti motori uopste imaju mogucnost da se dodatno stavi namotaj za svetlo.morao bi i magnet biti jaci. kod nas su resavali na labinima i imt sa motoricem od ventilatora za grejanje ili hladnjaka. skinu elisu i malu remenicu naprave i mali remen pa sa pogonske remenice motora naprave prenos. za jedan far sasvim dovoljno
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Postojeći namot ne mozes iskoristiti, kemijati se ne isplati. Bolje negdje drugdje potrošiti vrijeme i novac.
Uz današnju poplavu kineske led tehnologije, pitanje vremena kad ce izbaciti alternator iz auta.:icon_weed:
 

cobrica

Novi član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
1
Pozdrav ekipi
Nov sam i trenutno gledam nabaviti motokultivator. E sad trebam vašu pomoć, zanima me honda mio f 620 al vidim da ima i f 620y, pa me interesira koja je razlika između njih i koji bi model još mogao pogledati hvala na odgovoru
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Ova dva modela koje si naveo su vjerojatno jedan te isti (samo, što neko piše f 620, a neko f620y. Najbliži sličan model je f600y, moja je predpostavka da je model f620y novijeg godišta i moguće u maloj razlici u snazi (ili možda u još nečemu), ne bi ga znao precizno i detaljno.:icon_twisted:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Dobro dosao u hondase. U principu F600-620 je ista honda sa mizernim razlikama u paljenju i karburatoru. Znaci sve skoro isto i koju god da uzmes iole ocuvanu naradices se. ^20 je novija serija tj naslednica ali samo razlika je u spoljnoj bobini i magnetu i italijanskom karburatoru delorto umesto japanskog .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
taj talijanski karburator nevalja ništa......može se reći da su to iste honde, jedino je razlika f630, sa gx motorom.....
 

croRUS

Novi član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
13
pozdrav ,imam motokultivator honda f600.molio bih nekoga da mi odgovori gdje ima za kupiti rez dijelova za njih.treba mi plovak za karburator,a nemogu ga nikako pronači,hvala!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
MIO osjev verovatno ili neko od kolega ako ima rashodovanu. i koji je proizvodjac delorto ili kejhin
 

roxa

Novi član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
19
Pozdrav, imam jedno pitanje.
U potrazi sam za roto kosom za svoju F620, trenutno sam u prilici povoljno kupiti roto kosu ali covjek ju je koristio na 420 modelu, dali netko zna dali pase to na moju 620?

Rijec je o ovakvoj kosi:

roto-kosa-motokultivator-mio-standard-f350-400-600-slika-50265914.jpg


Koja je razlika izmedu te okrugle i one "kockaste".


Unaprijed se zahvlajujem
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
U principu su slicne i dalo bi se prepraviti .Razlika je u visini f620 tako da se na vucniku mora prilagoditi zbog ugla kosenja a tako i prenos remenima.Razlika je i u samom vucniku jer je veci na F620 i mislim da je zahvat kosenja roto kose za F620 veci. Razlika je sto je ovo roto kosa koja pravi otkose a cetvrtasta je rotomalcer u principu. Po meni bolje potrazi original roto kosu za f600-620
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Ima li gdje opis kako se stavlja drugo uže za pokretanje motora Honda f400, i o čemu se radi kad pri večem gasu motor počne neravnomjerno radit, gubi se i povečava broj okretaja...mislim po zvuku, a tako i počne radit kad je motor hladan ali se brzo smiri, ali me brine kad je motor topao i onda trokira.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nasteluj regulator obrtaja i pregledaj sve oprugice jesu na broju i dal se koja nije otkacila .Za mehanizam paljenja nije bas prosto ubaciti konop a davno sam menjao na rodjakovoj.Jos je on skidao pa je i oprugu izbio pa ceo dan sam se ubio dok sam sve nastelovao i ubacio..Moras odvrnuti prvo onaj zastitni poklopcic gde je zub za startovanje i to poskidati pa onda ima matica na sredini koja drzi kotur sa kanapom a iza je opruga lisnata. Polako to skini da opruga neispadne.Kad vracas moras unutrasnju stranu opruge da uklopis u reper sto je drzi i malo da nategnes koturom bar jedan dva kruga sve zajedno sa kanapom i onda kanap provuces van. I ostavi duzi kanap za svaki slucaj da se lakse da nategnuti opruga pa ga vezi u cvor na rucici.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Budi oprezan što se tiče ovakvog tipa kosilice.
Ja sam svoju jeftino platio, a na kraju me je koštala i živaca i novaca.

Ne znam kakvo iskustvo imaju ostali, ali meni se čini da
ako je netko udario s ovom kosom u kamen ili nešto drugo,
ona lako izgubi balans.
A riječ je o bubnju kojeg je dosta nezgodno izbalansirati.
Dva puta sam ga nosio na tokarenje, još uvijek ne radi idealno.
Dovoljno je vrlo malo neravnomjernosti da počne vibrirati,
a onda ti dolazi do čestog pucanja haube koja ju pokriva.

Haubu sam vario do sada barem pet puta.
Za 600 seriju, ona se montira naprijed, a prijenos joj ide direktno sa
remenice od motora jer drugačije nema dovljan broj okretaja.

Kao što su ti ostali rekli, neće pasati od serije 400 jer je razlika u visini,
pa će noževi udarati u zemlju.


Pozdrav, imam jedno pitanje.
U potrazi sam za roto kosom za svoju F620, trenutno sam u prilici povoljno kupiti roto kosu ali covjek ju je koristio na 420 modelu, dali netko zna dali pase to na moju 620?


Koja je razlika izmedu te okrugle i one "kockaste".


Unaprijed se zahvlajujem
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Nasteluj regulator obrtaja i pregledaj sve oprugice jesu na broju i dal se koja nije otkacila .Za mehanizam paljenja nije bas prosto ubaciti konop a davno sam menjao na rodjakovoj.Jos je on skidao pa je i oprugu izbio pa ceo dan sam se ubio dok sam sve nastelovao i ubacio..Moras odvrnuti prvo onaj zastitni poklopcic gde je zub za startovanje i to poskidati pa onda ima matica na sredini koja drzi kotur sa kanapom a iza je opruga lisnata. Polako to skini da opruga neispadne.Kad vracas moras unutrasnju stranu opruge da uklopis u reper sto je drzi i malo da nategnes koturom bar jedan dva kruga sve zajedno sa kanapom i onda kanap provuces van. I ostavi duzi kanap za svaki slucaj da se lakse da nategnuti opruga pa ga vezi u cvor na rucici.
Na što misliš regulator obrtaja? Jel to vijak na karburatoru i oprugice ,ili negde drugdje. A u vezi kanapa, promjenio sam ga bez problema, skinuo zaštitni poklopac i s njega otkinut kanap te stavio drugi, namotao par krugova stavio pokoklopac nazad i pali bez problema. Oprugu nisam ni vidio jer nisam dirao unutrašnjost poklopca ispod one matice. Jel to u redu ili nešto nisam uradio kako treba.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Ako opruga normalno vraća špagu za paljenje sve je u redu , riješio si to na skroz jednostavan način , samo da nadodam kad se napinje opruga i kad dođe do kraja treba otpustit krug ili dva . Tako da kod povlačenja špage do kraja ne trpi opruga ( zaštićena od pucanja) prije pukne špaga a ona je daleko jeftinija od opruge.
 

Najnoviji postovi

Na vrh