• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
729
Remenice su napravljene nove,znatno manje od originala.
Koliko sam čuo da 630 ima ubačen jedan zubčanik više u mjenjač,e sad me zanima da li moram imati i drugu osovinu, zato bih trebao nekoga ko ima katalog od 630. ili neko ko je popravljao mjenjač ili rastavljao da kaže nešto konkretno iz iskustva. pozz.

604 i 606 imaju dizel motor a mjenjac od 620, pogon sa rdilice i sve dobro radi.
Mogu ti izmjeriti remenice
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Imam ja i spore i brze jer je remenica dvokanalna kao i original ali umanjena.
Sutra ću izmjeriti dimenzije.
Znači da bi mjenjači mogli biti isti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: motokultivator

Možda si umanjio pogonsku i gonjenu za isti postotak i dobio istu brzinu ali opterećeniji remen. Trebalo bi pogonsku staviti original a gonjenu proračunati odokativno da usporiš koliko treba. Ako je inače preko bregste onda je to za duplo.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
604 i 606 imaju dizel motor a mjenjac od 620, pogon sa rdilice i sve dobro radi.
Mogu ti izmjeriti remenice

Može hajde izmjeri pa da vidim.
Zar 604 i 606 nemaju Yanmar motor koji isto ima pogon sa bregaste?(ja sam kod kolege gledao da je tako).

Možda si umanjio pogonsku i gonjenu za isti postotak i dobio istu brzinu ali opterećeniji remen. Trebalo bi pogonsku staviti original a gonjenu proračunati odokativno da usporiš koliko treba. Ako je inače preko bregste onda je to za duplo.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

Remenica na mjenjaču (gonjena) je original nije ništa dirano, samo je pogonska rađena druga (manja) .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,579
F604 sa Yanmar motorom od prve ugradnje ima pogon sa bregaste !

Ako ti pali remene, znači da remenice nisu dobro napravljene ili što je vjerojatnije prevelika brzina pogonske remenice i preveliko opterećenje freze.

Znači prijenos na frezu ne ide preko mjenjača nego pogonska remenica - remen - pogonjena remenica - spojnička osovina - lančanik freze.

I drugi osnovni problem je brzi pogon na kotače. Mtk se kreće prebrzo i freza ne stigne usitniti zemlju.

Znači preveliko opterećenje na pogon freze i na pogonske kotače a snage ima dovoljno, najslabija karika puca "remen" !:mur:
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Pozdrav motokultivatorasi,

planiram kupiti Motokultivator Mio Standard Honda F420. Sad sam gledao na hondolgonija il kak se zove ona webstranica koja prodaje Honda mtk. Ali nemogu taj model naci da imam neku smjernicu o cjeni. Prodaje se za 3200kn, sad me zanima jel to puno, malo, i na sto obratiti pozornost kod kupnje navedenog mtk.
Neka iskustva od korisnika f420 bi me zanimala. Jel taj stroj valja kaj, treba mi prvotno za frezanje vrta, u plasteniku i medu redovima kuruze.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Re: motokultivator

Takvog 420 imam i sam. Ak te zanima model 450 ima tu kod mene jedan na prodaju sa motikama i gumenim kotačima, 2004 godina je.
To je motor G 200 gore od 5,5ks. Nešto je jači od 420. Po veličini i svemu ostalom je ista ko 420.
To je ova, jedino kaj je on meni rekao cijenu 3500 kn. Ide bez ove kosilice jer sm ju ja kupio.
http://www.index.hr/oglasi/motokultivator/oid/375166

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,579
Pa nisu loši ti mtk za poluprofesionalnu upotrebu. Nove nisi mogao naći na stranicama Agrohonora jer se ne rade više takvi modeli.
F400 i F420 su skoro isti modeli sa istim motorom Honda G150 (144 cm3) snage 3,5 ks.
Dok model F450 je isti kao i F400, 420, samo je razlika u motoru G200 (197 cm3), snage 5,1 KS i novijeg je godišta.

Ovo je F400.

IMG_20170306_150035_1.jpg
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Veci motor mi niti nebi trebao za moje potrebe. Kako je sa djelovima buduci da se vise ne proizvodi? Jel se mogu bez problema narucivat?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Re: motokultivator

Kak je sa djelovima baš i ne znam. Do sad sam jedino platine promijenio a njih ima. Znam da je bobina jako skupa cca 600 kn ali ona skoro nikad ne ode.
Nać dobar i očuvan primjerak i ne bi trebalo bit nekih problema na duže vrijeme.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,579
Što se tiče motora dijelova ima originalnih i zamjenskih (originalni dijelovi su dosta papreni). Ostalih dijelova isto ima (čini ni se da se proizvode i novi samo sa drugačijim motorom), mjenjač je isti.

http://www.sumooprema.hr/?qs=j
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Društvo jel neko od vas ugradjiva kineza 6.5 ks, na neku manju getribu mio standard?
Ja sam u fazi montaže kineza na f400, bija je tomos prije na njoj.
Motor sam platija 600kn, pa mislim da je bespredmetno bilo koju drugu opciju razmatrat, i da će isti kinez u buduće rješavati sve ozbiljnije kvarove na frezama iz Osijeka.
Time dobivamo potrebu na forumu jednog,( ili 2 ) podforuma vezanog baš za kineze, njihovu ugradnju i načine iste, jer su sva dosadašnja iskustva forumaša vezana za te motore, razbacana po raznim podforumima...
Ja konkretno imam situaciju di mi motor sida na dosadašnje rupe, ali toliko knap da nema milimetra uzdužnog gibanja, čak fali milimetar, i poklopac ventila se malo upre u kućište getribe...
Jel i ostalima tako, i jel mi pametnije mrvu produžit kanale da dobijem komotno ležanje motora, u slučaju da se postolje motora olabavi od vibracija, da se poklopac ventila ne polupa od getribu...

Još me zanima ako netko zna, koliko mm moram izvuć remenicu da se poravna s drugom. (A da netriba ploča ispod). Sad mi izgleda nekih oko 12mm...
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Samo jos produzi kanale, bolje da imas jos prostora za naspanat remen nego da razbije poklopac
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Bubamarac, kakvu osovinu ima taj motor? Možeš li remenicu pomicati po njoj?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh