• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
aaaaaaaaaaaaa pa zato znaci sluze ti sarafi tamo ja sam konto da je to neko krovise za gremline. Vidjecu to kupiti cim imadnem sta para viska.


Nego reci mi kakava je to tebi elektronika dole bogte neka svjetla ili sta imas akumulator alanser ili?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e dobro je deeh kad si je zavrsio. prepkljuce sam prosao kroz loznicu ali sam bas zurio pa se nisam hteo javljati . kisa me zaokupila . ostavljeno je mesto za filter ali mi nije jasno zasto to nisu ubacivali fabricki sem u imt 509. dosta znaci. napravis od ventilatora od zastave od grejanja ili hladnjaka motoric i na njemu malu remenicu i kais i eto ti struje dovoljno za far.
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
aaaaaaaaaaaaa pa zato znaci sluze ti sarafi tamo ja sam konto da je to neko krovise za gremline. Vidjecu to kupiti cim imadnem sta para viska.


Nego reci mi kakava je to tebi elektronika dole bogte neka svjetla ili sta imas akumulator alanser ili?



Povezan mi je alternator od auta i namontirani traktorski farovi (mislim da su od Tome Vinkovica jer su manji od klasicnih traktorskih). Uvek u dzepu imam 2 kablica sa kojima (po potrebi) prispojim na neciji akumulator i on mi da pobudu alternatoru da pocne proizvoditi struju. Pravio sam nosac za akumulator ali mi nikako ne odgovara raspored tereta jer pokvari balans kad otkacim prikolicu, i ovako sa dodatim alternatorom vuce nos u zemlju.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Dobra bi stvar bila negdje nabaviti onaj vrag sto more raditi i ko dinama i ko alanser. Pa upalis traktor bez povlacenja kanapa, na kljuc i onda dalje kako vrti ono puni akumulator
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
Dobra bi stvar bila negdje nabaviti onaj vrag sto more raditi i ko dinama i ko alanser. Pa upalis traktor bez povlacenja kanapa, na kljuc i onda dalje kako vrti ono puni akumulator



Mislim da je kolega sumadinac u jednoj od tema dao link za nazubljeni zamajac i anlanser, par dana mi je taj link stajao otvoren i nekoliko puta mi je ruka kretala prema telefonu da pozovem i narucim, pa opet odustanem jer predpostavljam da anlaser mora doci na desnu stranu kultivatora ispod auspuha i filtera za ulje a meni je vec tu alternator kojeg bih onda morao prebacivati na levu stranu. Takodje bih morao praviti nosac anlasera, urezati lim i ko zna jos kakvih dodatnih komplikacija bi bilo da se to uradi.
Prosle sedmice sam imao mnogo freziranja, sve neke male bastice i mnogo okretanja, stiskanja kvacila, pa se znalo desiti da mi leva ruka pocne otkazivati poslusnost. Ko mu napravi onako tvrdo kvacilo i imali ko od vas ideju kako ga smeksati?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
elektro motor od ventilatora na autu ti je i generator struje bez prepravke. samo sto nema regulaciju napona ali provereno radi. za jedan far taman. samo napraviti malu remenicu i mali kais i teraj nocu
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Kad vec spominjes tvrdocu kvacila moze li mi neko objasniti kako tocano podesiti kvacilo. Nekad mi zakrci kad saltam.


Kako to podesiti pravilno da nije ni previse ni premalo zategnuto ?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kad imas lufta vrlo malo na rucici onda razdvaja kako treba.znaci moras imati vrlo malo praznog hoda oko 1cm. podmazite sajle i to je sve sto se moze da bude mekse . kad je korpa kvacila i lamela dobra ono jeste tvrdo. jbg. konstruktor
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
A cekaj kad npr ubacim u brzinu i pustam kvacilo jel treba da krene kad puistim do pola ili kako ?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,672
neka te ne brine tvrdoća,i kod mene na specijalu je tako..ali probaj provući sajlu da ima što manje pregiba
ja sam podesio da mi odvaja na sredini...
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Naviknu se ruke na to posle duze rada. Ja gdje stisnem s lijevom tu trava na raste :)

zene mi ne daju da ih za guzove vatam ljevom :)
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Nego narode da pitam jos 2 pitanjceta.

Ona maska preko motora plasticna, poklopac...jel to ima uiticaj kakav na hladjenje motora meni je to skinuto?

I u filter vazduha dokle se sipa ulja. Kad ga skinem jel sipam da dodje do one 4 male rupice ili da predje preko njih ili kako?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Nego narode da pitam jos 2 pitanjceta.

Ona maska preko motora plasticna, poklopac...jel to ima uiticaj kakav na hladjenje motora meni je to skinuto?

I u filter vazduha dokle se sipa ulja. Kad ga skinem jel sipam da dodje do one 4 male rupice ili da predje preko njih ili kako?

Maska nema nikake veze,ako je skinuta,jos je i bolje
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
u filter sipas da ti bude do vrha te 4 rupice. znaci i drugi deo onaj spoljni posude da bude u nivou 4 rupe. i operi gornji deo zicanog filtera i izduvaj dobro pod pritiskom vazduha.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Nisam te bas razumjeo

Kad ubacim zicani filter unutar onog donjeg dijela tj posude, da naspem da mi prekrije ulje 4 rupice?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,672
moj ima zalotanu pločicu koja je min. i max. ulja....a to ti je taman u ravnini sa rupicama..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sipas da ti bude do vrha te 4 rupice. znaci celo dno donje posude od filtera da bude popunjeno na tu visinu ulja. u toj donjoj posudi filtera imas tu manju posudu gde su pri vrhu te 4 rupe. znaci naspes da ti celo dno te posude bude natoceno uljem do te 4 rupice. nije to striktno bitno je da ima priblizno a gornji umetak sa zicanim filterom operi i izduval dobro .tu se nakupi svega i svacega pa zapusi unutra izmedju tog metalnog saca. ja to radim odmascivacem za pranje motora . ocistim donju posudu i stavim zicani filter i naspem do vrha odmascivac. ostavim tako par sati i isperem vrucom vodom i posle pod pritiskom vazduha.
 
Na vrh