• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
A misa mu njegovog ja sam to uvije mjerio bez zavrtanja znaci vazda sam previse ulja imao :)
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
ok sad kad se vec to pokrenulo
na šipkici od tog čepa nema nikakve oznake :S
do kud onda lijevati?

i dali uopče može biti previše ulja u mjenjaču

meni su odgovorili iz entrade da u mondijala ide 2.5 litre e sad u uputstvima pise 2kg, kad se uzme u obzir gustoća... to ispada 2.1-2.2 litre

i jos jedno pitanje, dali jos nesto moze ic u mjenjač osim hipenola
naime meni je u mjenjaču neka bjela kao emulzija, to se spremam mjenjat prvom prilikom, ulje čeka
no pitam se dal je to unutra staro ulje pa je emulzija ili je pak to nesto drugo, nema neki specificni miris niti ista
kad ispustim slikat cu u svakom slucaju
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
@nonemboj ima oznaka na mom traktoru pa cu ti ja ako hoces nekad izmjeriti to tacno da znas koliko je dugacak navoj u mene koliko je dugacak mjerni dio i odakle dokle se prostirte min i max polje...al opet taj podatak nam ne vrjedi nista ako ne znamo 100% jel se mjeri sa odvrnutom ili zavrnutom sipkom


to je mene uvjek zanimalo sto to tako pise meni u manualu pise 3kg za super specijal e sad 3kg nije 3l a da li su oni mislili na 3l ili sta li?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
u super specijala ide 3L to znam a mondijal koliko znam 2L sae90 ili kod vas hopenol. nevalja vise od toga jer moze na semeringe procuriti a sasvim dovoljno za menjac.iako pola litre fali nista mu nece biti jel snopovi to podignu sve sa dna uvis. bitnije je bar svake 2-3 godine promenuti jer od kondenzacije vode u njemu i oko rucica biraca vecinom propusti pa je zato belicasto ulje. ima vode u njemu. to menjajte obavezno da ocuvate menjac jer delovi su skupi a hoce poribati birac i brava za brzine zbog toga. kad se podigne poklopac menjaca videcete opruge i kuglice i birac kako su pordjali zbog toga i cest uzrok kvarova od toga krece. najbolje ko zna bar da otvori i ocisti birac i podmaze mascu opruge i kuglice brave i lezista
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,672
@nonemboj ima oznaka na mom traktoru pa cu ti ja ako hoces nekad izmjeriti to tacno da znas koliko je dugacak navoj u mene koliko je dugacak mjerni dio i odakle dokle se prostirte min i max polje...al opet taj podatak nam ne vrjedi nista ako ne znamo 100% jel se mjeri sa odvrnutom ili zavrnutom sipkom li?

ja kupio novi mjerač,nasipao nešto preko 3 litre a na mjeraču nema ni traga ulju,izgleda da je prekratak......:icon_scratch:
 
J

Joja

Guest
Poštovani.Možete li mi pomoći koje gorivo da sipam u ovaj motor.Dali ide bezolovni benzin ili mješavina.Čovjek od koga sam kupio kaže da ide mješavina,po meni nema logike zato i tražim pomoć od vas.Motor nema nikakvih oznaka na sebi.
attachment

attachment

attachment

attachment
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
@Vica...da ulazi voda u starije labince u mjenjac i meni se to dogadja. Valjda prodje gore kroz rucke. Ja to donekle sprijecim redovnim trpanjem masti u onu mazalicu koja se nalazi kod rucke...mada opet nekad procuri.

@Joja mjesavina ti ide u dvotaktne motore a benzin cisti u cetvorotaktne. Daj neku sliku. Dvotaktne motore ti je lako prepoznati jednostavnije su gradje, glava motora nema nikakve ventile samo sluzi kao poklopac :) dok 4t ima izduvni i usisni ventil. Onda 2t cilindar obicno u sebi ima 4 kanala 2 prelivna usisni i izduvni a cilindar od 4t nema nikakve kanale(gorivo dobija preko usisnog ventila na glavi)

U vecinu 2t motora ti ide 4% ulja ili 1:25 sto znaci da sipas 1 litar dvotaktola na 25 litara goriva.

Moze se i po zvuku zakljuiciti lako jel 2t ili 4t masina.

Najbolje okaci sliku stroja pa cemo vidjeti :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
.
Poštovani.Možete li mi pomoći koje gorivo da sipam u ovaj motor.Dali ide bezolovni benzin ili mješavina.Čovjek od koga sam kupio kaže da ide mješavina,po meni nema logike zato i tražim pomoć od vas.Motor nema nikakvih oznaka na sebi.
attachment

attachment

attachment

attachment

slike nisi dobro postavio otprile jer se nemogu otvoriti.najlakse ti je saznati ako skines karburator ili auspuh i pogledas u kanale usisa i izduva. ako se vidi klip koji se okretanjem radilice pomera gore dole rec je o dvotaktnom motoru. kod cetvoraktnog se vide stabla ventila u kanalu i nista vise. u njega ide cist benzin ili nafta ako je dizel. u dvotaktni starije generacije motora mesavina je obicno od 3-4 % sa mineralnim dvotaktnim uljem ali moze biti i manja ako su japanski motori u pitanju. novije generacije dvotaktnih motora koriste polusintaticka ili sinteticka ulja za mesavinu i u manjem procentu oko 2-2,5%. tako ti je najlakse saznati koji je motor u pitanju barem a kad postavis slike mozda cemo odgonetnuti tacan naziv i tip
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel ima pumpicu za gorivo na fergazeru,ak ima dvotaktna je i ide na mjesavinu koju radis ti 4posto ulja u benzin.
Ak ima kakav cep ili mjerac ulja na bloku motora ispod cilindra cetverotaktna je i ide na cisti benzin.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
nego narode moja labinga ima neku greskicu u sebi :)
Onako kad se zagrije dobro motor npr kad vucem punu prikolicu duze vrijeme...motor pocne blago da varira. Npr ja mu drzim 4/5 gasa i onda ne radi tipa stalno na 2500 obrtaja nego tipa radi 2500 pa 2300 pa 2500.

To se u voznji ne osjeti nista ne cima motor ne stuca ne trokira...al onako malo ostrije uho moze to da cuje i primjeti to variranje obrtaja.

Do cega to moze da bude?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
[URL="http://www.panoramio.com/photo/89554282"

[/URL]
OVO JE LINK OD SLIKA MOTORA JA STVARNO NEZNAM STAVITI NA FORUM.uNUPRIJED ZAHVALAN ZA POMOĆ.
ovaj link kod mene izbacuje da nepostoji. imas kako se postavljaju slike i to nije neki problem.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Slike su lose i male pa se slabo vidi,al mi se cini da je na cisti benzin znaci cetverotaktna.
Jesam ja to dobro videl da ima anlaser za paljenje?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
nego narode moja labinga ima neku greskicu u sebi :)
Onako kad se zagrije dobro motor npr kad vucem punu prikolicu duze vrijeme...motor pocne blago da varira. Npr ja mu drzim 4/5 gasa i onda ne radi tipa stalno na 2500 obrtaja nego tipa radi 2500 pa 2300 pa 2500.

To se u voznji ne osjeti nista ne cima motor ne stuca ne trokira...al onako malo ostrije uho moze to da cuje i primjeti to variranje obrtaja.

Do cega to moze da bude?

Provjeri filter zraka,al mislim da je to normalno zbog centrifugalnog gasa i sama si dozira gas prema potrebi.
Probaj dobro odmastit i oprat sve oko fergazera da nema prasine i masnoce,jer prljavstina utjece na rad poluga centrifugalnog gasa,i filter zraka mora biti cist skroz.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
treba da promeni gazdu

kolega ne razumijem zasto ste ovo napisali, ako moze neko objasnjenje molim vas


@Oficir ama nemogu cistiti karubator to je dizel motor u pitanju :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa cekaj kaj je tvoja diesel,sad mi se je sve pomotalo,joja je pital pa ti i nisam skuzil da je tvoj diesel.
Pa ak je diesel mislim da nemre ici na 2500okretaja?
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ma to sam lupio broj obrtaja samo zeleci da objasnim situaciju kako se motor ponasa...
a koliko obrtaja imam nemam pojma neko mi je cak rekao da ide i do 3000
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,672
Pa cekaj kaj je tvoja diesel,sad mi se je sve pomotalo,joja je pital pa ti i nisam skuzil da je tvoj diesel.
Pa ak je diesel mislim da nemre ici na 2500okretaja?

ide do 3000 okretaja....barem po papirima...
 

Najnoviji postovi

Na vrh