• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,791
I mene je dopala kritika dok sam bedak znal ostaviti komp, skočiti v garažu, nekaj poslikati, pokazati. Vidim kak ste konkretno odgovorili gospodinu na pitanje.
Umjesto da zemete šubler, skicirate, pokažete slike kak to napravi @MUHA mi sam tiramo zajebanciju i kaj to njemu koristi kak bi rekel Kupljenec, nikaj.
No dobro "@ZJ se ne mora crveniti" napisal je koji bi konus mogel biti. Morti bi trebalo manje mošta piti 🤔🥂😈
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Upravo tak, a u jednom postu prije kolega ZJ je dal i dimenzije konusa za kojeg veli da odgovara.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,581
A i zaboravio sam kada sam to radio, ima motora sa konusom radilice B23 (kako je već navedeno) a i većina motora za takve i slične mtk imaju takav konus. Jedina razlika more biti u duljini radilice na izlazu iz motora. Tu bi odgovarala kraća, ako je pak duža onda treba dodatna prirubnica.:giggle:
 

ljermontov

Član
Tu od
25 Stu 2022
Poruka
39
Otpusti malo maticu na lajtungu na dizi i povleci nekoliko pit, dok ne počne špricati nafta bez mjehurića.
Onda zategni maticu i trebal bi zapaliti.
Može jedan odgovor za dalmatinca koji ne zna što je lajtung,a u sličnom problemu je sa svojim Lombardini 6ld360 .Da li da popustim maticu koju sam označio strelicom ili onu označenu krugom?
 

Prilozi

  • Screenshot_20231105-044651_Gallery.jpg
    Screenshot_20231105-044651_Gallery.jpg
    35.4 KB · Pregleda: 23

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,581
Ma da (lajtung ) to ako ja znam što znači onda si mislim da svi znaju! :rolleyes:
Lajtung bi valjda bio holender i to je na tvojoj slici (ovu u krugu), njega samo malo otpusti i par puta potegni dok ispod njega ide nafta bez mjehurića.

Ovaj drugi dio koji je označen strelicom je "rifjuto".:cautious:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,791
Lajtung je cijev za gorivo s priključcima na istome. Jezična ostavština austrougarskih majstora u našim krajevima. Ne kužimo mi ni sve Dalmatinske "sleng" izraze...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Može jedan odgovor za dalmatinca koji ne zna što je lajtung,a u sličnom problemu je sa svojim Lombardini 6ld360 .Da li da popustim maticu koju sam označio strelicom ili onu označenu krugom?
Vjerujem da je kolega ZJ mislil na cijev visokog pritiska goriva.
E sad, jel pritiska ili tlaka..... to ti bu on pojasnil 🤭;)

Znači, ono označeno krugom na ključ 17 ili 19 otpuštaš.
Ono označeno strelicom ključ 12 ili 13 je povrat viška nafte....
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,958
....
E sad, jel pritiska ili tlaka..... to ti bu on pojasnil 🤭;)
Pritisak je .,... kad tvoje tijelo ili kamen ili cigla pritišće zemlju, a i žena ga nekad osjeti kad legneš na nju! :hahah:
Tlak se odnosi na plinove, tekućine i kad te žena tlači.:hahah:
A ono lajtung ili još bolje lajt razmemo mi na kontinentu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Pritisak je .,... kad tvoje tijelo ili kamen ili cigla pritišće zemlju, a i žena ga nekad osjeti kad legneš na nju! :hahah:
Tlak se odnosi na plinove, tekućine i kad te žena tlači.:hahah:
A ono lajtung ili još bolje lajt razmemo mi na kontinentu
Sad mi je sve jasno, jedino još neznam jel tlak ili pritisak kad se klopim s batom po palcu ili si s nečim priklještim xxxxxxx

Sama pamet, probajte guglati cijev tlaka goriva. Možda treba upisati nafte :unsure:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,581
Znači radi se o cijevi za dovod goriva, koja je naravno holendirana , jer da nije ?🥴
Za laškat holender rabi ključ 17.
A onaj koji kaže strelica je za Trinajstića.😁
 

ljermontov

Član
Tu od
25 Stu 2022
Poruka
39
Ma da (lajtung ) to ako ja znam što znači onda si mislim da svi znaju! :rolleyes:
Lajtung bi valjda bio holender i to je na tvojoj slici (ovu u krugu), njega samo malo otpusti i par puta potegni dok ispod njega ide nafta bez mjehurića.

Ovaj drugi dio koji je označen strelicom je "rifjuto".:cautious:
Puno ti fala,pomola san ga ,okrenija manicu par puta,kako si i reka,opet ga stega i upalija je s prve.Glavno da se mi svi razumimo😆
 

arpadbem

Novi član
Tu od
7 Lis 2019
Poruka
13
Kakve to ima veze motor i getriba, kad je između kvačilo?
Kako kakve....pa takve da se korpa kvačila montira direktno na konus od radilice !

Ako ga skine s getribe valjda bude pasalo natrag ?.jedino ako se napuhne od vlage
Kao sto sam napisao ,stavljam drugi motor.Trenutno je benzin a hocu dizelaša.Žao mi je samo što se uvek javljaju oni koji nisu direkno informisani oko konkretnog,a žele da pomognu...
U ovom slucaju treba da paše dizel. Snašao sam se....Ide original kipor 178 F.
Hvala svima.
 

arpadbem

Novi član
Tu od
7 Lis 2019
Poruka
13
A što si napisao ovdje? Nigdje ne spominjem kvačilo!!!!
Ne razumem pitanje. Napisao sam zato sto si spomenuo kvačilo naravno,tj.pitao
" Kakve to ima veze motor i getriba, kad je između kvačilo? ".....pa sam odgovorio. Jesam stariji ali još toliko vidim.
Uostalom, nema ni veze. Bitno je da sam pronašao odgovor od savesnih članova kao sto je kolega ZJ i Brgud.
Hvala svima još jednom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh