• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

Emir ema

Novi član
Tu od
5 Sij 2024
Poruka
1
Bilo bi preporučljivo da je širja felga za širju gumu. Guma se manje deformira i ljepše "sjedi", tj. ravniji je gazni sloj. To je jače izraženo za dijagonale gume, a manje za radijalne.
Ljudi imam problem sa labinom,naprijed su mi 12ke fabricke a nazad je pravljena prikolica na 13", problem je taj sto motokultivator šlajdra a prikolica koci,stvara zamor motokultivatoru i teško je motati,zanima me da li bih problem riješio ako bih i nazad stavio 12" (mislim da je diferencijal od lade)?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,896
Izmjeri jedan okretaj kotača na kultivatori, ako nema nekog prijenosa preko motora i diferencijala onda traži takve kotače.
Ili
Digni kultivatori i prikolicu, obilježi na gumi kultivatora i prikolice položaj, rukom okreni kotače i izmjeri kolika je razlika.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Uzalud ti mjerenja ako NE znaš koji je diferencijal! Ako je na prednjem kraju original 12 a iza 13 onda je tu jako mala razlika u krajnjem obujmu guma. I ta kombinacija se ne bi trebala manifestirati kako je opisano. Treba krenuti od diferencijala prikolice.:cool:
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,896
Mislim da nisi razumio ono što sam napisao.
Vrtiš kotač na kultivatoru on pogoni zadnje kotače na prikolici preko diferencijala! Diferencijal je uključen u "računicu"
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dif treba biti 10/41 a lada je 9/38ili 39 , kotači moraju biti isti, koliko znam imaju 2 vrste guma 12 i 15 cola , treća sorta postoji ali ja je ne priznam pa je ne bi ni spominjao
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ljudi imam problem sa labinom,naprijed su mi 12ke fabricke a nazad je pravljena prikolica na 13", problem je taj sto motokultivator šlajdra a prikolica koci,stvara zamor motokultivatoru i teško je motati,zanima me da li bih problem riješio ako bih i nazad stavio 12" (mislim da je diferencijal od lade)?
Ako prikolica koči znači da moraš stavit veće gume od 13" al da bi to znao prvo prebroji koliko puta se kardan okrene za jedan krug kotača prikolice i koliko puta se kardan okrene za jedan krug kotača motokultivatora, a kad to napraviš izmjeri opseg 12" gume i 13" gume i te podatke tu napiši pa ćemo ti reć koje gume moraš stavit na prikolicu da bi pogon odgovaro.
 

zeljkos

Novi član
Tu od
29 Kol 2023
Poruka
3
Poštovani, dali netko zna odgovor?
Znači nakon zamjene kuglica za držanje poluge mjenjača u brzini i novog ulja, motokultivator mi vrti kardan kad ga ušaltam u rikverc bez da je uključen, a kardan dok se vrti mogu nogom zaustaviti kad je u takvoj situaciji, inače drugo sve dobro radi.
 

zeljkos

Novi član
Tu od
29 Kol 2023
Poruka
3
hvala puno, dali znaš možda dali je točno da ide 2,5 lit ulja u mjenjač?
Dali se mjeri na onaj čep kad je zašarafljen ili samo kad se stavi gore?
 

Pirko

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
22
Imam problem sa skidanje dizne na 3ld 510, odnosno ne da se odviti dovodna cijev. Ima li ko kakvih prijedloga, ili ima li neki posebni alat za to?
 

Edin55

Novi član
Tu od
28 Lip 2022
Poruka
6
Pozdrav vrijedni narode. Pojavljuje mi se problem na Labin Progresu 14ks kada prešaltam brzine samo da mašina vuce, ona pocne trzati i ne ide. Sa ukljucenim kardanom ide ali cujem kao neko skljocanje iz mjenjaca. Kada samo prikolica gura odnosno zadnja vuca nista se lupka i super radi. Ako je imao neko slicno iskustvo ili zna u cemu je problem neka napise. Unaprijed zahvalan
 

Ramaš

Novi član
Tu od
24 Ožu 2024
Poruka
1
Zdravo ima labin 14 imam probelma kad frezem pod punim gasom koda mi se hoce ugasit pa opet doda sama sebi gas promjenio sam filter goriva al isto jel ko imo probleme sa tim lp
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Da li nedje postoji klip dje je objasnjeno kako zamijeniti semering na radilici od 3ld510
 

Najnoviji postovi

Na vrh