• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,710
Ma, najprije bi trebal obići Istru, počastiti pićem @brgud-a... ;)
U Trstu sam bil samo kod Terpina i S.A.C.A.T.-a... nisam kupoval traperice
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,569
Treba se požuriti sad u proljeće, jer kad navale turisti u Istru biti će gužva na svim destilacijom diljem cijelog poluotoka. To je više izraženoj po obalnim mjestima i priobalnim. Dok je centralna Istra ruralna i nešto manje turistička destilacijom, ali i to se mijenja. Od toga imamo neke prednosti da se more popiti veliki maciato za 1,4 eura, dok recimo u Porezu, a ne znam točno vjerojatno preko zime isto kao kod mene ali sad kad počne sezona odu cijene kave......
 
  • Like
Reactions: ZJ

julij cezar

Novi član
Tu od
28 Tra 2024
Poruka
8
Poštovani, radim servis na labinu i trebaju mi dijelovi za mjenjač. Zna li netko kakva je kvaliteta dijelova u trgovini Masiva Bjelovar? Trebaju mi oba kardana i zupčanik za promjenu brzina. Na mjenjaču je zgnječila oba igličasta ležaja na kardanima i onda istrošila mjesto gdje je igličasti ležaj.
Hvala na odgovorima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Patrik Franić

Novi član
Tu od
22 Srp 2023
Poruka
15
Pozdravljeni, delam servis na mojem labincu in potrebujem nekaj delov za menjalnik. Ali mogoce kdo ve, kakšna je kvaliteta delov v trgovini Masiva Bjelovar? Potrebujem namreč obe kardanski gredi in zobnik za menjavo prestav. Na menjalniku je zdrobilo oba iglična ležaja na kardanskih gredeh in nato obrabilo mesto kjer je iglični ležaj.
Hvala za odgovore.
Pozdrav, djelovi u masivi su dosta kvalitetni i jeftini, jedini problem je što se zna dogodit da su neki krivo označeni i nisu za taj model. Ja sam naručio alnaser koji bi trebao pasati na moj motor ali nije bilo ni blizu tako pa na to treba pripaziti
 

julij cezar

Novi član
Tu od
28 Tra 2024
Poruka
8
Hvala i info. Vidio sam da stvarno imaju krivo označene određene dijelove u online trgovini. Ali imaju jako dobre cijene, barem u usporedbi s Terpinom koji mi je inače blizak.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
@julij cezar
Službeno pismo foruma je hrvatska latinica, a službeni jezik hrvatski. Pošto razumiješ Hrvatski pročitati molil bi te da i pišeš na njemu.
Hvala.
 

julij cezar

Novi član
Tu od
28 Tra 2024
Poruka
8
@julij cezar
Službeno pismo foruma je hrvatska latinica, a službeni jezik hrvatski. Pošto razumiješ Hrvatski pročitati molil bi te da i pišeš na njemu.
Hvala.
razumem hrvatski ali ne govorim ga dobro, pišem čak i slabše. Vsi Hrvati su mi rekli, da je bolje, da govorim slovenski, nego hrvatske, jer je bolj srbski...a ja razlike ne poznajem. Potrudit ču se.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
razumem hrvatski ali ne govorim ga dobro, pišem čak i slabše. Vsi Hrvati su mi rekli, da je bolje, da govorim slovenski, nego hrvatske, jer je bolj srbski...a ja razlike ne poznajem. Potrudit ču se.
Ok, ali ipak nam se lakše sporazumijeti kad napišeš toliko koliko znaš.
Nisi prvi, a ni zadnji Slovenac koji je bil u našoj družini pa smo se uvijek sporazumijeli (y)
Stare poruke sam ti prevel na Hrvatski.

Kaj se tiče dijelova koje možeš kupiti u Masivi i njihove kvalitete mogu ti reči da su jako loše kvalitete, a trgovci koji tam rade su totalno neupučeni u ono kaj prodaju. Raspoznaju jedino kataloške brojeve i šifre svog dučana, a pojma nemaju kaj drže u rukama i kaj kam paše.
Znači. ako nešto nađeš na njihovoj stranici da imaju zapiši kataloški broj da bi ti trgovac znal dio dati i obavezno ponesi sa sobom stari dio da bi ga mogel usporediti sa novim dijelom.

Nema dugo sam bil tam po koljeno ispušne grane za imt 577 S44 motor.
Pita me trgovac jel traktor ima prednju vuču........
Nakon kaj sam mu dal njihovu šifru osmjeh mu nije silazil s lica, a onda je krenula potraga gdje taj dio stoji u skladištu.... jedva su ga pronašli, a nakon kaj su ga donesli i ja malo opipal išli su po drugog jer je na ovom bila prirubnica neravna.
A bilo je još par sličnih doživljaja s nekvalitetnim dijelovima u Masivi.
 

julij cezar

Novi član
Tu od
28 Tra 2024
Poruka
8
Hvala puno za odgovor. Ja tražim djelove za menjač i tu so jeftini, ali od goldonija kod Terpina v Italiji so više puta skuplji. Gledao sam isto u Sloveniji kod jednog, ali prodaje djelove od Masive. Hoču probat, pa da vidimo šta če biti i koliko če trajati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ma sve jasno, ako si sam znaš popraviti isplati se riskirati jer ne trebaš dva puta plačati majstora, a majstor ako je pravi i ako zna da postoje kvalitetniji dijelovi ti najvjerojatnije nebi to smeče ni ugrađival.
Ja se trenutno igram sa motorom na jednom orginalnom Talijanu.
Na neki način je kod kolege završila voda u rezervaru, to su ispustili i pokušali upaliti ali nije htela. Takva stoji več nekoliko godina.
Element pumpe sam razradil, dizu također, mlaz imam ali me prca još onaj nepovratni ventil, kaj bum s tim neznam. Za sad. Još se moram malo igrati.
Ali, to je isto ko da radim sebi pa si to mogu priuštiti.

 

Najnoviji postovi

Na vrh