• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Rekel bi da je Zanetti isto rebrandirani kinez, pitanje kojeg proizvođača.
Loncin se prodaje pod svojim imenom, kak i pod imenom Stihl, Husqvarna, Stiga... pa valjda to dovoljno govori o njegovoj kvaliteti.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,714
Zanetti je relativno mlada firma 60 godina , do sada nepoznata kao proizvođač motora . Tako da se kod njih radi (što se tiče motora) da oni vjerojatno sklapaju motore kao pod svoj brend ali sa kineskim djelovima ? Po oklopu mogu zaključiti da je Talijanski ali je upitno da li je motor Talijanski?
https://zanettimotori.it/wp-content/uploads/cataloghi/Catalogo Motori Zanetti cod. 1011 rev. 01-2018 web.pdf
Loncin bi bio na drugoj poziciji.
Dok bi ja stavio još jednu opciju , a to je Kohler CH270 .
lombardini-ch270.jpg
1. Kohler
2. Loncin
3. Zanetti
 

malisale

Novi član
Tu od
21 Lip 2024
Poruka
13
A ne bi bilo bolje loncina koji ima 9 konjskih snaga dok kohler ima 7, a je kohler naslednik lombardinija. Bio sam dao gore contieme 240 samo izgleda da nema dovoljno snage

Zanetti ima garanciju 3 godine, loncin 2 a za kohlera nisam uspijo doci do podatka o garanciji


Koji od ova dva bi bolje odgovarao :KOHLER CH395, power 9,5HP ili Kohler CH270 7HP
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Samo CH395 (277cc).
CH270 ima samo 208cc, poput tvog Contiemmea.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,714
Taj Contiemmme je motor nikakav, kako sam već rekao.
Kad usporediš motor koji si imao DMB 300 7KS, onda ovi od 208 cm3 i 277 cm3 ne mogu dati tu snagu.
Evo kod ovaga ima čak 9KS???
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,714
Pa i snaga anlasera se računa 🤭 :ROFLMAO:
Naravno i još kad se zaračuna motorin (elektro start) i baterija , ukupno gledajući to se manifestira na boljem gripu. :ROFLMAO: :cautious:

Ravna osovina je dobra , jer ako nije ravna treba je centrirati.
Ako je riječ o radilici sa ravnom izlaznom , onda je to druga priča.
A to da tebi treba konusni izlaz radilice mogao si i do sad zaključiti i naravno tražiti motor sa izlazno konusnom radilicom.:rolleyes:
 

malisale

Novi član
Tu od
21 Lip 2024
Poruka
13
Pa i trazim izlaz sa konusom, mislijo sam da se to podrazumjeva. Vjerovatno su svi lombardini, mute sa konusnim izlazom na motoru. Pitanje je bilo čisto jednostavno. Koji motor bi bolje odgovarao motor sa 9 ili 7 konjskih snaga. Alnaser mi zajedanput nije toliko bitan. Bitno je da motor odgovara po velicini i snazi za taj motokultivator na kojem upotrebljavam frezu za zemlju i nista drugo.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,714
Odgovor je isto jednostavan , najbolji bi bio motor koji je identične snage kao i onaj je bio u originalu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh