• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako sipas modricino ulje preporucio bih mahimu u belim kantama. u crnim nikako jako je losa . kod nas koristi vecina za traktore i mkt labine tu belu maksimu 15w40 i vrlo su zadovoljni njom. ima sad u ponudi i novijih boljih.ja koristim lukoil ulja i zasad sam zadovoljan. ali od skora ih koristim tako da nemogu reci na duze vreme kako se ponasa ali ga mnogi hvale . elf renoovo ulje je isto jako kvalitetno jer ga u renou koristim. prelazim na plin po 15000km i zamena a jos uvek ko novo.nikakvih naslaga niti promena nevidim .
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
ako sipas modricino ulje preporucio bih mahimu u belim kantama. u crnim nikako jako je losa . kod nas koristi vecina za traktore i mkt labine tu belu maksimu 15w40 i vrlo su zadovoljni njom. ima sad u ponudi i novijih boljih.ja koristim lukoil ulja i zasad sam zadovoljan. ali od skora ih koristim tako da nemogu reci na duze vreme kako se ponasa ali ga mnogi hvale . elf renoovo ulje je isto jako kvalitetno jer ga u renou koristim. prelazim na plin po 15000km i zamena a jos uvek ko novo.nikakvih naslaga niti promena nevidim .

U Labin sam usuo power HC optima 10-40 ..........Nisam znao za tu Maximu da je slabije kvalitete kako kažeš i nju sam usuo u muta gorenje ali pošto je to stariji motokultivator jedino u njemu planiram mijenjat godišnje ulje pa ga neću više sipati kad kažeš da je nekvaliteno...a razmišljam da u mutu inače sipam ono njemačko ulje za auta koje vrši reparaciju motora tj ono sivo ulje Liqui Moly Mos 2 10-40 koje preporučuju kod starijih motora kod auta....
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ja cu onda kupit sebi modrice 15w40 mineralne pa cemo probati.


Inace neko je napomenuo da je modrica bolja od ine ne znam kako i sta ina radi ali modrica je mali gradic ta firma je u belaju ko i ostale nam sve firme u dragoj mi drzavi bih rs, tako da tu ne moze biti nekog pretjeranog kvaliteta. opet neko kaze crna modrica ne valja ja sam onu staru modricu crnu 15w40 sipo u auto vozio prelazio kilometre i kilometre nikad problema nisam imo sa time kad je otislo od mene auto imalo je preko 350 000 kilometara.
drugi auto koji sam imao posle toga u njega sam sipao inu deltu 5 bjela flasa i takodje sam bio jako zadovoljan sa njime. sto se tice ina vs modrica ja mislim da su tu negdje sto se tice kvaliteta specifikacije ulja tehnicke su tu negdje manje vise iste.




ja npr dosta vise imam iskustva sa 2t masinama i sto se tice ponasanja motora izdrzljivosti grijanja hladnjenja habanja djelova kad je u pitanju obicni inin i obicni modricin dvotaktol to su po mom skromnom zapazanju 2 potpuno ista ulja kad je kvalitet u pitanju, samo doduse posto sam ja iz bih ovdje mi je modrica nesto malo jeftinija pa najcesce nju sipam. za ta polusisnteticka i sinteticka ulja stvarno nista ne znam to nikad u zivotu nisam ni u jednu svoju masinu nasuo :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Stavi u nju bilo koju marku 15w40 i mjenjaj svako proljece prije poslova i nema problema.:icon_thumright:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod nas optima modrica u crnoj ambalazi je totalno lose ulje. ko god je koristio zapusio je pumpu u motoru. toliko pravi skrame i taloge u ulju da zapusava sita na uljnim pumpama. mahima u beloj ambalazi je izrazito dobro ulje bar kod nas sto je u prodaji . e sad je problem sto se pojavljuju falcifikovana pakovanja kod nas tih ulja i to pravi probleme. ipak ove masine rade u najtezim uslovima i zato bar ja dosta cesto menjam ulje u mkt .
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
Pozdrav svima :)
Ja isto imam labina 14 ks i nedavno sam mijenjao ulje u mjenjaču i diferencijalu kao i ostala ulja,trudim se držati uputa proizvođača pa da vam prenesm šta kažu

Ovaj gore čep od ulja za mjenjač sam odvrno prvo sa papagajkama(ključ preskače dok se ne popusti) pa onda sa ključem lagano odvrnuo(mislim ključ viljuškasti br. 13 a,ako se ne varam za broj)..naperavljen je od nekog vrlo mekog materijala i treba paziti da se šaraf ne izobliči kao gore na slici....inače u prospektu piše da su u mjenjač sipa hipenol 80-90 nisam našao taj ali sam našao hipenol 75W90 Valvolin za kojeg kaže prodavač da mu je najsličniji(skup je 70kn litar ali kontam neću ga ko zna kad opet mjenjat pa bolje staviti skuplje i kvalitetnije ulje...mnogi stavljaju hipenol 90 B koji je duplo jeftiniji ali....)...inače izmjena ulja u mjenjaču ,po prospektu proizvođača,ide prvo uza kojih 50-60 sati rada i to radi ev. nečistoća koje se mogu stvoriti dok se mehanizam ne uhoda a potom se mijenja svakih 1000 sati rada....staje 3l ulja...


-u mehanizam kardanske priklolice hipenol 90 B isto se mjenja kao i kod mjenjača prvi put za 50 r.satio a onda za 1000r.sati...

-preporučeno ulje u motor je 10-40 ,koje se mijenja godišnje(ja ću ga mijenjati svake dvije godine jer koristim motokultivatir malo do max 15 r.sati na godinu)..

-prilikom korištenja kardanske prikolice ZABRANJENO JE KORISTIT PROŠIRIVAČE što je logično jer onda se ne radi o dvije indentične osovine

-prilikom korištenja kardanske prikolice mjenjač treba OBAVEZNO biti u položaju SIN

eto tako kažu proizvođači...nadam se da nisam negdje pogriješio prilikom pisanja jer ne čitam nego pišem po sjećanju......



Negde sam vec ranije spominjao da se taj cep zgodno odvrce sa nastavkom za gedore, nastavak na jednom kraju ima cetvrtastu rupu u koju se ubada zatezac, ta rupa tacno odgovara cepu i onda kljuc 13 hvata drugu stranu nastavka i odvrcete bez i malo muke i ostecivanja cepa.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e danas sam bas bio u prodavnici i video novu optima modricu , sad ih pakuju sva u crnu ambalazu i drugaciju. ali imaju u nabavci i dalje u beloj maksimu .original su pakovanja.
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
ja uvjek koristim ina super 3 i nika problema nikakvi za dizel motor mislim da je to ulje 15w-40
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ja uvjek koristim ina super 3 i nika problema nikakvi za dizel motor mislim da je to ulje 15w-40

Da to je 15w40 i super je za stare dizelske motore.bilo koji super5 ili turbo nebus pogrijesil.
 

Teslic

Član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
35
Ja mislim da je najbolje ulje NOVO ULJE, mozda postoji bolji i losiji kvalitet ali ako ga mijenjas na vrijeme nema problema. Moze se staviti i ono najskuplje ali ako ga drzis u motoru par godina ode masina.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
e danas sam bas bio u prodavnici i video novu optima modricu , sad ih pakuju sva u crnu ambalazu i drugaciju. ali imaju u nabavci i dalje u beloj maksimu .original su pakovanja.

I ina ima novu ambalazu super3,5,turbo i sad je u tamnoplavim karnisterima.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
I ina ima novu ambalazu super3,5,turbo i sad je u tamnoplavim karnisterima.

ja ga kupio u staroj bijeloj...tog plavog pakiranja još nisam vidio u prodaji..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ja ga kupio u staroj bijeloj...tog plavog pakiranja još nisam vidio u prodaji..

Da prije oko 3tjedna je dosel ja ga kupil,al vjerojatno prvo prodaju staru zalihu pa budu stavili novu.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
interesuje me jedna stvar oko tih labinovih kultivatora ja koliko vidim oni svi manje vise iste masine imaju a neki pricaju da su 10 neki 12 neki 14 konja pa u cemu je to fazon?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
interesuje me jedna stvar oko tih labinovih kultivatora ja koliko vidim oni svi manje vise iste masine imaju a neki pricaju da su 10 neki 12 neki 14 konja pa u cemu je to fazon?

Veliki labin ima 12.5 ks,a u narodu ces cuti da je taj od 14 ks jer je to po starim normama.A taj od 10 je ustvari mali labin sa original fabrickim dizel motorom.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
pa cek koji je veliki koji je mali kod mene je labin super specijal pod sta to smatrate?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
taj tvoj se vodi pod veci labin receno narodski. okom se primecuje razlika koliko je vece sve na njemu i jaci motori. samo sto ima nekoliko proizvodjaca pa se razlikuju malo u snazi. pre se merilo po sae normama pa su se vodili u narodu dugo pod 14 ks i tako je ostalo . a stvarna snaga sada kako se meri je po din normama i svi imaju umanjeno malo u snazi .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
tvoj je specijal,a ovi manji su mondial i valjda junior...
 

Najnoviji postovi

Na vrh