• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
kod mene je oznaka ugravirana, tako da se nemoze bas izbrisat samo tako

pa da ne dihta ventil mislim a bi se to primjetilo u radu, a ne vidim problem u radu nikakav
motorno ulje uopce nije zacrnjeno bistro je kao sto je i novo, mislim nebi smjelo ni bit jos :D
ali da je to sto ti kazes vjerujem da bi i ono bilo crno vec
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
kod mene je oznaka ugravirana, tako da se nemoze bas izbrisat samo tako

pa da ne dihta ventil mislim a bi se to primjetilo u radu, a ne vidim problem u radu nikakav
motorno ulje uopce nije zacrnjeno bistro je kao sto je i novo, mislim nebi smjelo ni bit jos :D
ali da je to sto ti kazes vjerujem da bi i ono bilo crno vec
zavisi u kakvim je uslovima radio. ja kad kosim doslovice bi morao mijenjati ulje svaki dan u filteru ,sto naravno ne radim. to ulje i sluzi da bi kupilo svu prasinu i kojesta sto motor uvlaci sa zrakom.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
da i to dodam

radio je u voznji po cesti i rad na mjestu tj dok stoji, nista drugo :D

naspi ponovo ulje i pusti ga da odradi i vidi hoce li opet isto uraditi,
ako ga tako brzo prlja vjerovatno je problem sa ventilom.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma nemam ja te vrazje oznake da imam lako bi valjda se izderala s godinama :)

sipas u donju posudu da ti je do vrha rupica .znaci celo dno posude da bude ulja do rupica nivo.e to je mera. a kakve je boje ulje nemojte se zamarati time. da neobjasnjavam sad jer uopste nije bitno. kad je u velikoj prasini cesce se mena i pere. u kosenju ko cesto radi najbolje je zensku najlonku staviti preko onog sesira na filteru spolja jer cvat je lagan i uvlaci ga u mrezasti deo filtera a tesko se opere i izduva.sva prasina su teze cestice i ulje ih pohvata a mozes i preradjeno ulje sipati samo je bitno da ga ima i da se lepe cestice za njega. i kod mene je nov motor pa malo zacrni ulje tako da nemojte ni misliti o tome sto je tako.
 

Teslic

Član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
35
Imali netko striznu kosu na labin specijalu. Kako se pokazala u kosenju trave. Mane, nedostaci, prednosti. Hvala unaprijed.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
imam ja. dobro kosi to nije problem samo je to onako malo poglomazno. jbg ja sam klasicni bosanac 100 kila plus minus gore dole zavisi kako se doruckovalo :) pa meni nije problem sa njom raditi po cijeli dan. al vec npr burazer koji je sitnije gradje 65 70 kila ima e njega kosa nakon 2 sata satare od posla. Dosta su zgodnije one muta gorenje za kosenje pa cak i mala tomosova umo06 je milina za kosit kad se poredi sa labinom. al opet ako si malo krupniji nece ti biti problem.

Taj labin je meni stvarno super traktor ne bih ga mjenjao ni za sta al jednostavbno je to po meni preveliko za kosilice male. Jedino nezgrapnije sto sam od toga kosio je onaj imt kultivator cini mi se prije da bi sa tenkom pokosio :)
 
M

mio-s

Guest
imam jedan problem sa svojim Mondialom (8ks, motor Lombardini LA300).
Kupio sam rabljeni ispravni starter sa federom (do sada sam palio na konop ali me namatanje ubilo) i sa pripadajučom nazubljenom šalicom te ga ugradio. Problem je taj što u radu to sve zvoni. Neznam točno što zvoni ali sumnjam na ona tri zubića koja iskoče prilikom potezanja konopa. Ima li tko iskustva s tim??
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Sta je to bogte
to prvi put vidjeh u zivotu ja imam onu kosu sto se kaci okrenu se rucke pa se okaci pa se hoda a ubaci u rikverc a to tvoje nesto gospodsko sjedes i picis :)
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ma jel to Gaspardo? Moćna kosa....komso ima takvu a nema SS-a pa cu ga probat nagovorit da se dogovorimo...
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
Ma jel to Gaspardo? Moćna kosa....komso ima takvu a nema SS-a pa cu ga probat nagovorit da se dogovorimo...


Nisam siguran ko je proizvodjac kose, ja sam je kupio u februaru i sad je prvi put pustio u rad. Nigde ne pise ni jedno slovo koje bi uputilo na ime proizvodjaca.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Imali netko striznu kosu na labin specijalu. Kako se pokazala u kosenju trave. Mane, nedostaci, prednosti. Hvala unaprijed.

Kao prvo njegova orginalna kosa mora imati teg koji kosta 100 KM. Sto se tice kosenja sitnije trave mora se kositi sporim rikvercom jer se izvlaci trava zbog sporog prenosa. Ja sam namontirao od.gorenje mote i evo vec 10 godina kosim bez ikakvih problema,a pokosim oko 3,5 hektara godisnje.Meni je lakse raditi nego sa malom kosilicom
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
Verujem da jos neko ima problem sa upravljanjem kad je prikolica natovarena vecim teretom, e zbog toga sam napravio ovo :icon_eyes:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Na trecoj slici se vidi kako treba da stoji, dolazi na donji deo vucnika, na njega se oslanja ruda i kroz sve to prolazi bolcn koji ih drzi na okupu. Jednostavno, jeftino i funkcionalno jer nema vise nadvlacenja sa rucicama upravljaca kad se vozi veci teret :(whew):
 

Teslic

Član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
35
Kao prvo njegova orginalna kosa mora imati teg koji kosta 100 KM. Sto se tice kosenja sitnije trave mora se kositi sporim rikvercom jer se izvlaci trava zbog sporog prenosa. Ja sam namontirao od.gorenje mote i evo vec 10 godina kosim bez ikakvih problema,a pokosim oko 3,5 hektara godisnje.Meni je lakse raditi nego sa malom kosilicom

Hvala. Imam staru imt 407, ali motor joj je los, mozda bi mi isplatnije bilo da kupim nov dizelski motor za nju (kosta oko 350 eura) nego kosa za SS labina.
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
Hvala. Imam staru imt 407, ali motor joj je los, mozda bi mi isplatnije bilo da kupim nov dizelski motor za nju (kosta oko 350 eura) nego kosa za SS labina.


Mislim da ti je to najbolje resenje, nemam iskustva sa imt 407 ali gde god se okrenem svi je hvale. Kosa ce te kostati mozda malo manje nego motor i opet je pitanje kako ces biti zadovoljan a na 407 si (verujem) navikao i znas sta ona moze
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jedan ,oj kolega sa foruma upravo ubacuje kipora u imt 407. koliko sam video skoro u originalu ide.e sad neznam kakav je tip kvacila i dal ima prerada a verovatno ce morati nesto.
 

Najnoviji postovi

Na vrh