• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Imam jedno pitanje u vezi Labinke, prilikom vožnje nebitno u kojoj brzini i dali je kardan ukljucen povremeno zastajkuju kotači. Znaci stanu na pola sekunde i odmah krenu, sad se to sve češće događa i ide mina živce. Zanima me što je uzrok toga?
Inače ima tomosov motor
e vala imas dobro oko kad to uhvatis u pola sekunde (malo sale).ja sam imao nesto slicno tome, bar mi se cinilo da mi zastajkuju tockovi,ali se culo da krcka kad vozim pod teretom,cak mi je znao nekada iskociti iz brzine uz brdo(druga direktna i redukovana). uzrok je bio lezaj na onom gornjem kardanu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jel zna neko konačno zašto se labinac nakon rada zahuktava u ler gasu i kako to otkloniti?
a koji labinac je u pitanju. zar je tesko napisati tip. pa nismo vidoviti pobogu.benzinac ili dizel
 

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
Stavit cu sutra slike pa da vidite. Pali odlicno (od prve doslovno) i hladana i topla, neuje se nikakvo krckanje. Do kvacila nije jer sam servisiral proslo ljeto lamela se zapekla. Probat cu i snimit ako uspijem
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
Mogu biti 3 stvari,fergazer pun smeca pa plovak ne radi kak treba,istrosena dizna,ili je nesto u sklopu centrfugalnog gasa opruge,necistoca prasina masnoca.
Jesi nedavno nesto radio na motoru?
riječ je o dizelu...
a koji labinac je u pitanju. zar je tesko napisati tip. pa nismo vidoviti pobogu.benzinac ili dizel
uh,ovo pitanje zaletavanja se povlači jako dugo...

i moj se zna malo zaletavati kada se zagrije i kada frezam uzbrdo...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ja nebih po stoti put pokretao ovo pitanje,nebih ni diskutirao o tome,želim da čujem konkretne fakte i slike tog regulatora.dizna nije,pumpa nije,filter nije,gorivo nije,znači taj prokleti regulator.šta je činiti,kako riješiti taj problem?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mnogi i novi se hoce zaletati na leru. nije nista strasno a po mom misljenju je kriv regulator obrtaja. retko kad i posle remonta pumpe radi mirno. dal to bosisti nepregledaju ili su fabricki lose postelovane ili se nemogu ustelati stvarno neznam. po meni je to uzrok i vrlo cest
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
mnogi i novi se hoce zaletati na leru. nije nista strasno a po mom misljenju je kriv regulator obrtaja. retko kad i posle remonta pumpe radi mirno. dal to bosisti nepregledaju ili su fabricki lose postelovane ili se nemogu ustelati stvarno neznam. po meni je to uzrok i vrlo cest

a gdje se krije taj regulator obrtaja? ako neradi kako treba pri vrućem motoru onda ga treba mjenjati.boš pumpu direm recimo kad ostanem bez goriva pa je ozračim i to je sve.dali je neko jeo govna prije mene neznam,znam samo da me to nervira i da nebi trebao tako raditi. nije valjda da niko to nije pokušao popraviti
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cini mi se da to nema za nabaviti. pre dok sam radio oko njih pitam bosiste i samo odmahuju glavom. nema. e sad dal ih nema u prodaji ili nezna niko ustelati jbg. oko pumpi nisam nikad voleo cackati. jako su osetljive da nezeznem nesto.
 

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71

kakvo si postavio pitanje neznam ko bi odgovorio. labinka a tomosov motor. prvi put cujem za to .daj objasni lepo koji model i sliku bar da vidimo sta je to.nesto ti je verovatno oko diferencijala ali to se mora cuti da drobka ili kvrcka. ili sa kvacilom kvar u sta manje sumnjam.

Evo par slika da vidite
img20130524160445.jpg

img20130524160503.jpg

img20130524161009.jpg

img20130524161031.jpg


Znači prilikom vožnje na trenutak zastajkuju kotači svakih 10,15 sekundi, u svakoj brzini.
U čemu bi mogao biti problem?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ej kume jel u tom trenu i zastanu i nozevi ili samo kotaci?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
prvi put vidim mondijal sa tomos motorom. ali masina ko masina. recu ti otprilike ali samo moje misljenje jer ti svi menjaci hiljadu sitnica ih moze zezati. oko menjaca je problem to je sigurno. mislim da ti je neki zub na konusno tanjirastom zupcaniku opiknuo i kad na njega dodje cisto promasi i zastane. mozda ih je sad jos vise. ili lezaj da je los pa preskoci ali to bi se vec trebalo cuti u voznji. po meni je oko prenosa na diferencijalu ili neke polosovine da se zglodala pa preskace, cim je to u svim brzinama. sa frezom nebi onda trebalo da ima uticaja na njen rad ona ide direktnom osovinom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To sam i ja mislil al kaj nebi taj puknuti zub negdje zapel i blokiral?
Da je koji kezaj otisel blokirala bi i culo bi se.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vecinom proleti na dno i retko ga podigne sa uljem. mada je bilo slucajeva da se odvrne naka matica ili nesto vece pa se i kuciste menjaca rascepi. svasta je u stanju uraditi ako se tako desi ali manji delic obicno nece da dohvati
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A drugo nema kaj biti ak je lamela i sklop s federima novi.
Vjerojatno je taj zupcanik losije kaljen i puca.
 

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
Ej kume jel u tom trenu i zastanu i nozevi ili samo kotaci?

Samo kotači zastanu a kardan radi, al cudno mi je što se to ne događa u tocnim intervalima vec svakak :mur:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
otvoris pa vidis dok je vreme moja ti je preporuka jer moze se desiti svasta.delovi bar za nase dzepove su preterano skupi prema tome cim se nesto primeti po zlu bolje otvoriti i pronaci nego napravi celu havariju ko sto ume. dobrog poznavaoca menjaca i polako pregledati. moj savet a ti kako hoces
 

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
Ok hvala svima na odgovorima, skinut cu poklopac dole pa cu vidjet. Jel ima ko mozda kakvu sliku kak to izgleda kad se otvori?
 
G

gogi

Guest
Pitanje za labinprogres

Pozdrav, ne znam jel ovo pravo mjesto za to ali evo, dosao sam u posjed motokultivatora koji nije radio nekih 10+ godina. Motokultivator mi nakon nekih sat vremena rada pocne izbacivati crni gusti dim. Kaj bi to moglo biti? I ako netko zna koji bi to bio model, te kolko konja?
Hvala

Tema premještena jer nema potrebe za otvaranjem nove kad zato već postoji tema.molimo čitajte podnaslove tema i tamo postavljajte željena pitanja
 

Prilozi

  • CAM00100 (Small).jpg
    CAM00100 (Small).jpg
    68.7 KB · Pregleda: 1,181
  • CAM00101 (Small).jpg
    CAM00101 (Small).jpg
    64.9 KB · Pregleda: 530
  • CAM00103 (Small).jpg
    CAM00103 (Small).jpg
    69 KB · Pregleda: 377
  • CAM00105 (Small).jpg
    CAM00105 (Small).jpg
    47.2 KB · Pregleda: 387
Posljednje uređivanje od moderatora:

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Ok hvala svima na odgovorima, skinut cu poklopac dole pa cu vidjet. Jel ima ko mozda kakvu sliku kak to izgleda kad se otvori?
Ja sam to rastavljo sve skini ruške i onda poklopac ispod ručki trines šsaraf m islim da ih imas oko 6 i dva imbus. I vidjeti ces kad ispustis ulje jel fali zubčanik ili lezaj, ja mislim 99% da je tu u pitanju poluga koja izlazi ispod kardana tj sto iskljuciva kotace ta bude masina u leru. E ta poluga pobjegne malo vani i ne drzi kako treba onaj mesingani zubčanik koji pogoni kotače, oprobaj malo tu polougu gurnuti unutra pa vidi dali ima na njoj lufta , to ćes najbolje vidjeti kad skines poklopac mjenjaca i ispustis ulje tada ces vidit sta uljucije i iskljucije kotače, a to je ta poluga koja se nalazi ispod izlaznog kardana na mjenjaču.
 

Najnoviji postovi

Na vrh